logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

LAN + ROUTER + WLAN - brak dostępu do AP Linksys z Asmax 604 BR

proman77 10 Maj 2007 15:03 1842 7
REKLAMA
  • #1 3869606
    proman77
    Poziom 10  
    Posty: 7
    Ocena: 2
    Witam, mam taki problem:

    Dzielę internet na 2
    - 1 komputer u mnie i 1 AP u sąsiada za pomocą routera asmax 604 BR

    router ma zadaną pulę ip - 10.0.0.X
    AP LINKSYS ma IP - 10.0.0.50
    komp ma IP - 10.0.0.51
    dostęp do routera - IP: 10.0.0.1

    AP przydziela IP przez DHCP z Puli 192.168.2.X - bez szyfrowania, tylko filtrowanie IP

    Problem polega na tym, że nie potrafię dostać się do APeka sąsiada ze swojego kompa (muszę do niego schodzić i sprawdzać dlaczego coś mu nie działa i tłumaczyć, że włączone do prądu działa szybciej ;o)) wolałbym sprawdzać z domu.
    Na APeku włączony jest zdalny dostęp.
    Ewentualnie kontrolować, czy coś nie kombinuje.
    2 sprawa, to to, że pomimo wpisania tej samej grupy roboczej - kompy za APekiem i mój się nie widzą.

    Przepraszam za popełnione nieświadomie błędy. liczę na uwagi. Dziękuję za każdą konstruktywną odpowiedź. Pozdrawiam,
    Romek

    proman77
  • REKLAMA
  • #2 3870298
    mbo
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Posty: 19691
    Pomógł: 2333
    Ocena: 845
    Podaj model tego AP - z tego co piszesz wynika, że jest to router z wbudowanym AP.
  • REKLAMA
  • #3 3870588
    proman77
    Poziom 10  
    Posty: 7
    Ocena: 2
    tak router z AP
    LINKSYS WRT54GC-EU

    Moderowany:

    bez allegro proszę



    pozdrawiam,
    Romek
  • #4 3871415
    szydlak
    Poziom 12  
    Posty: 69
    Pomógł: 5
    Nie wiem czy dobrze rozumiem ale czy ta sieć wygląda tak:
    wan -> router asmax -> router z ap linksys -> komp1
    a do pierwszego routera podłączony komp 2 ?
    jeśli tak to po co łączyć router za routerem ?

    I najlepiej napisz jaki masz internet i jak chcesz go dzielić ;)
  • REKLAMA
  • #5 3871530
    proman77
    Poziom 10  
    Posty: 7
    Ocena: 2
    internet 320 Kb z radiówki.
    router z AP jest za routerem bez AP, bo sąsiad ma laptopa ;o)
    pozdrawiam,
    r
  • #6 3871557
    szydlak
    Poziom 12  
    Posty: 69
    Pomógł: 5
    Czyli pierwszy router asmax pracuje jako klient AP i sciaga net z radiówki
    i pod lana podlączony jest AP linksys
    To najprościej jak użyjesz tego linksysa jako przełocznik
    Czy z portu lan asmaxa kabel do portu LAN linksysa i w linksysie wyłącz DHCP i ustaw IP na takie zeby był w jednej podsieci ze wszystkim kompami
    Czyli zakres 10.0.0.x
  • REKLAMA
  • #7 3872004
    proman77
    Poziom 10  
    Posty: 7
    Ocena: 2
    czyli jeśli dobrze rozumiem - AP linksysa ma zadziałać jak "switch"?

    w tej chwili jest:

    INTERNET-radiowy > switch na klatce sch. 192.168.0.1> do portu WAN routera asmax u mnie [WAN 192.168.0.41, LAN 10.0.0.1] > LAN1 komp u mnie[10.0.0.51], LAN2 - AP LINKSYSa u sąsiada [10.0.0.52] wpięty do portu WAN [192.168.2.1] > komp z radiówką na DHCP [192.168.2.X]

    a powinno być?

    INTERNET-radiowy > switch na klatce sch. 192.168.0.1> do portu WAN routera asmax u mnie [WAN 192.168.0.41, LAN 10.0.0.1] > LAN1 komp u mnie[10.0.0.51], LAN2 - AP LINKSYSa u sąsiada [10.0.0.52] wpięty do portu LAN [wpisać IP AP 10.0.0.52???? czy nic nie wpisywać?] > komp z radiówką [np. ręcznie wpisane 10.0.0.55]?

    Pozdrawiam,
    Romek
  • Pomocny post
    #8 3872246
    szydlak
    Poziom 12  
    Posty: 69
    Pomógł: 5
    No mogło by tak być ale z tego co napisałeś na klatce schodowej jest switch jakiś i z tamtąd leci kabel do Ciebie do pierwszego routera.
    Więc drugi router juz Ci nie jest potrzebny bo oby dwa maja wi-fi.
    i wszystko możesz jednym roździelać no chyba że daleko jest do sąsiada i nie ma zasięgu.
    Ale to co napisałes było by też dobre
    i w linksysie wpisz ip takie jak podałes to będziesz mogł sie logować na niego

Podsumowanie tematu

✨ Problem dotyczy braku dostępu do punktu dostępowego (AP) Linksys WRT54GC-EU, który jest podłączony do routera Asmax 604 BR w celu dzielenia internetu radiowego 320 Kb z sąsiadem. Router Asmax pracuje z pulą adresów 10.0.0.x, natomiast AP Linksys przydziela adresy DHCP z podsieci 192.168.2.x i jest podłączony do portu WAN routera Asmax. W efekcie komputery w sieci za AP Linksys i w sieci głównej nie widzą się nawzajem, a dostęp z komputera do AP jest niemożliwy zdalnie. Sugerowane rozwiązanie to wyłączenie DHCP w Linksysie i podłączenie go do routera Asmax przez port LAN, tak aby działał jako przełącznik (switch) w jednej podsieci 10.0.0.x, co umożliwiłoby zdalny dostęp do AP i komunikację między komputerami w sieci. Dodatkowo wskazano, że drugi router może być zbędny, jeśli oba urządzenia mają Wi-Fi i zasięg jest odpowiedni, a w obecnej konfiguracji konieczne jest odpowiednie ustawienie adresów IP i trybu pracy Linksysa.
Wygenerowane przez model językowy.
REKLAMA