Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung. Po włączeniu brak synchronizacji pionowej.

10 Maj 2007 18:57 891 4
  • Poziom 23  
    Witam telewizor na układzie TA 7698 AP , po włączeniu brak synchronizacji pionowej ,podmieniłem parę pojemności na wyjściu zasilacza ,podmieniłem też sam układzik TA 7698 , ,blokowałem pojemności przy tym układzie ale bez rezultatu ,czy ktoś spotkał się już z taką usterką , dodam jeszcze że że potencjometr na płycie czołowej reguluje ale przy skrajnym położeniu obraz też się przesuwa
  • Poziom 17  
    Sprawdz kondensatory w odchylaniu oraz koncowke odchylania ,w tym tv chyba na tranzystorach.
  • Poziom 23  
    Uszkodzony potenjometr regulacji synchro V znajdujący się na klawiaturze lokalnej.
  • Poziom 23  
    hihi ,dzięki AVJ -miałeś rację niby trudna usterka ale rozwiązanie proste ,uszkodzony był potencjometr ,narazie wystarczyło wprowadzić trochę preparatu do potencjometrów i sprzęt działa prawidłowo ,dziękuję i pozdrawiam .

Dodano po 7 [minuty]:

swoją drogą to nie rozumię dlaczego ten teamt został przeniesiony do dziąłu początkujący serwisanci - któryś z moderatorów chyba źle zinterpretował pytanie labo sens pytania ? o co chodzi ? czy pytanie nie było zbyt trudne czy problem banalny?
  • Poziom 32  
    Witam.
    Tytułem wyjaśnienia:
    waldo napisał:
    swoją drogą to nie rozumię dlaczego ten teamt został przeniesiony do dziąłu początkujący serwisanci - któryś z moderatorów chyba źle zinterpretował pytanie labo sens pytania ? o co chodzi ? czy pytanie nie było zbyt trudne czy problem banalny?

Jeżeli temat został przeniesiony to sprawdź pocztę - mogłeś otrzymać powiadomienie o tym przeniesieniu.
    Na Stronie Głównej, po zalogowaniu masz link "zobacz działania moderatorów". Tam możesz sprawdzić jaki moderator, jakie działania wykonał na Twoich tematach i wtedy zapytać konkretną osobę. W tytule nie podałeś modelu TV. Przeczytaj https://www.elektroda.pl/rtvforum/faq.php punkt 11. Może to było powodem?
    Najważniejsze że otrzymałeś skuteczną pomoc i TV działa. :D
    Pozdrawiam.