Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Telemecanique TSX171 - komunikacja

10 Maj 2007 23:49 5172 10
  • Poziom 20  
    Witam !

Dotychczas wyczytałem, że potrzebny jest soft PL7-2 do tego PLC. Ja generalnie zajmuję sie Omronem a tu przyszła maszyna z takim archaizmem i próbuję się jakoś z tym skomunikować.

Jeżeli ktoś ma ten soft to proszę o kontakt.

Tak przy okazji to pytanko techniczne.

Sterownik jest w trybie STOP - jak go można przerzucić w tryb RUN - pewnie programowo z softu ( tak jest w Omronie), ale czy Tele też tak ma?

dzięki za pomoc
    Paweł
  • Pomocny post
    Poziom 15  
    Witam

Sprawa jest taka na elektrodzie jest zreszta sam umieszczałem takie coś jak poniżej :

Soft

https://www.elektroda.pl/rtvforum/download.php?id=47013

a w załączniku jest jakiś interfejs to tego wynalazku może coś pomoże

dodam ten schemat dostałem od kolegi z forum nie jestem jego autorem ale ponoć to jest interfejs do tego sprzetu

Pozdrawiam

Andrzej
  • Pomocny post
    Specjalista Automatyk
    W załączeniu przesyłam soft Pl7_2. Program jest instalowany tylko i wyłącznie z dyskietek i pracuje pod DOS-em. Żeby utworzyć dyskietki należy uruchomić plik *.bat z katalogu Interface(jedna dyskietka), a następnie plik *.bat z katalogu Pl7-2(dwie dyskietki). Instalacja polega na zainstalowaniu wcześniej Interface, a następnie Pl7-2. Przy tworzeniu dyskietek radzę wcześniej zrobić kopię katalogów, gdyż pliki giną z dysku po ich przepisaniu na dyskietki.
    Załączniki:
  • Poziom 20  
    Dzięki bardzo za szybką odpowiedź - soft ściągnąłem i schemat również.
    Teraz zobaczę co da się z tym archaizmem zrobić

Czy aktualne PLC Telemecanique - NANO, MICRO mają taki sam interfejs - różnica tylko we wtyczce, czy kompletnie inny układ jest?
  • Poziom 15  
    Czy ten interfejs pasuje do innych PLC tej firmy tego to niewiem. Może ktoś się wypowie na ten temat.

Pozdrawiam

Andrzej
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 20  
    Witam !

Przewód będę mieć wkrótce.
    soft już zainstalowałem i trochę po nim pobiegałem - stary poczciwy DOS :)
    Ściągnąłem też manuala dla mojego sterownika TSX171 4002 V:1.4

Narazie nie wiem co jest z nim grane - zapalona jest kontrolka STOP. Czy ktoś może ma większe rozeznanie - co należy z tym fantem dalej zrobić. Programowo uruchamiam tryb RUN, czy jakiś inny francuski wynalazek

Z instrukcji wynika, ze do mojego modelu jest język PL7-1. Czy ten soft co podal EDWAKU PL7-2 da radę z moim sterownikiem, czy mam szukac jeszcze starszego softu?

Paweł
  • Poziom 20  
    Witam !

Zacząłem walczyć z tym sterownikiem i jeszcze się z nim nie połączyłem, a już mnie coś dziwi.
    ZAPALONA kontrolka baterii.
    Włożona bateria w ten sterownik to przylutowana do oryginalnych końcówek bateria 3V. Zakładalem, że jest bez pojemność, ale pomierzyłem i ma 3V.
    oryginalna wtyczka baterii ma 4 piny - 3 z przewodami. Ta bateria była podłączona do skrajnych a jeden przewód byl odcięty.

Czy ktoś wie jaka jest oryginalna bateria, do czego służy ten trzeci przewód, czy przy zapalonej diodzie braku baterii jestem w stanie nawiązać komunikację z PLC, a co ważniejsze przerzucić program z EEproma do PLC

Dzięki za info
    Pawel
  • Poziom 1  
    Hola, Me podrían indicar mas detalladamente como instalar el PL-2, porque yo no puedo, Gracias
  • Specjalista Automatyk
    Kolego ja miałem podobny problem z tym wynalazkiem. Poświęciłem kilka dni na instalację i próbę połączenia.
    W pewnym momencie powiedziałem dość i napisałem szybciej nowy program do innego plc.
    Maszyna chodzi od 3 lat, a ja śpię spokojnie.