logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Sony Ericsson T630 – telefon resetuje się po flashowaniu softem R4C003 EMEA1

tooomek2 11 Maj 2007 21:06 2577 33
Najlepsze odpowiedzi

Jak naprawić Sony Ericsson T630, który po flashowaniu softem R4C003 EMEA1 restartuje się w pętli po około minucie?

Najpewniej wgrałeś zły albo uszkodzony soft; trzeba ponownie przeflashować telefon poprawnym zestawem plików i dołożyć GDFSA/GDFS [#3874644][#3874677][#3875089] W wątku okazało się, że po wgraniu właściwych plików EMEA i MOD telefon zaczął działać, więc problem leżał w lewym sofcie [#3874974] Pada też sugestia, żeby spróbować innej wersji flasha, bo nie każdy plik pasuje do tej wersji [#3874841][#3874965] Jeśli podczas flashowania pojawiają się błędy typu „Lost Link With Mobile”, warto zasilać telefon z baterii, a nie z kabla, bo to też mogło powodować problemy [#3876275]
REKLAMA
  • #1 3874597
    tooomek2
    Poziom 16  
    Posty: 267
    Pomógł: 9
    Ocena: 11
    witam
    może ktoś mi podpowie co mogłem zwalić jak zrobiłem flasha w t630 i teraz fon się wyłącza po ok minucie i zaraz s powrotem odpala i tak w kółko, może kiepski soft mam ma ktoś może fula t630_r4c003_emea1?
  • REKLAMA
  • #2 3874644
    Artech
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Posty: 5855
    Pomógł: 260
    Ocena: 48
    byc moze flesz zwalony ale ja bym wpakował gdfsa pozdro..
  • #3 3874677
    fingusio
    Warunkowo odblokowany
    Posty: 2264
    Pomógł: 196
    Ocena: 22
    wrzuc jeszcze Modem jak masz i tak jak Artech mowil GDFSA.
  • #4 3874687
    tooomek2
    Poziom 16  
    Posty: 267
    Pomógł: 9
    Ocena: 11
    modem przy 100% wywala błąd i nnego flasha potrzebuję :(
  • #5 3874699
    fingusio
    Warunkowo odblokowany
    Posty: 2264
    Pomógł: 196
    Ocena: 22
    czym flashujesz? pewnie Terminatorem?
  • #6 3874807
    tooomek2
    Poziom 16  
    Posty: 267
    Pomógł: 9
    Ocena: 11
    tornado bez hwk z killerem
  • #7 3874841
    fingusio
    Warunkowo odblokowany
    Posty: 2264
    Pomógł: 196
    Ocena: 22
    poszukaj na forum jest pelno flashy. I sproboj inna wersja.
  • #8 3874869
    tooomek2
    Poziom 16  
    Posty: 267
    Pomógł: 9
    Ocena: 11
    od 19-tej szukam innej niż t630_125802_R6C005_Modem.bih i niezbyt znalazłem pod tornado
  • #9 3874873
    fingusio
    Warunkowo odblokowany
    Posty: 2264
    Pomógł: 196
    Ocena: 22
    hmm....wgrywasz modem t630_125802_R6C005_Modem.bih do wersji softu r4c003?

    Zara zauploaduje inna wersje.....
  • REKLAMA
  • #10 3874889
    tooomek2
    Poziom 16  
    Posty: 267
    Pomógł: 9
    Ocena: 11
    nie, mam cały taki a szukam tylko r4c bo jest starsza ale niezawodna

    Dodano po 1 [minuty]:

    kurde i jeszcze uwaliłem z200
  • #11 3874915
    fingusio
    Warunkowo odblokowany
    Posty: 2264
    Pomógł: 196
    Ocena: 22
    Masz tu najlepsza wersje :)
    Załączniki:
    • R4C003.rar (7.21 MB) Musisz być zalogowany, aby pobrać ten załącznik.
  • #12 3874918
    tooomek2
    Poziom 16  
    Posty: 267
    Pomógł: 9
    Ocena: 11
    zaraz przetestuję
  • REKLAMA
  • #13 3874924
    Artech
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Posty: 5855
    Pomógł: 260
    Ocena: 48
    tooomek2 napisał:
    zaraz przetestuję
    tylko nie na z200 hehehhe

    ps co zrrobiłes nie tak???
  • #14 3874932
    tooomek2
    Poziom 16  
    Posty: 267
    Pomógł: 9
    Ocena: 11
    a gdfs nie muszę zmieniać?

    Dodano po 1 [minuty]:

    zdjołem locka i nie odpala, flashować też nie chce
  • REKLAMA
  • #15 3874941
    fingusio
    Warunkowo odblokowany
    Posty: 2264
    Pomógł: 196
    Ocena: 22
    wklej loga.
  • #16 3874945
    tooomek2
    Poziom 16  
    Posty: 267
    Pomógł: 9
    Ocena: 11
    mam taki z200_125719_r4e_con2.bis i fix ale con wywala błąd na 100%

    Dodano po 3 [minuty]:

    cały dzień z tymi dwoma siedzę
  • #17 3874965
    Artech
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Posty: 5855
    Pomógł: 260
    Ocena: 48
    tooomek2 napisał:
    mam taki z200_125719_r4e_con2.bis i fix ale con wywala błąd na 100%


    to zmień wersjie softa..
  • #18 3874967
    etrzycha
    Poziom 17  
    Posty: 316
    Pomógł: 3
    Ocena: 8
    Sprawdzone pod R6c005
    Załączniki:
    • t630_hk_gdfs.zip (1.33 MB) Musisz być zalogowany, aby pobrać ten załącznik.
  • #19 3874974
    tooomek2
    Poziom 16  
    Posty: 267
    Pomógł: 9
    Ocena: 11
    dopiero niedawno kupiłem ufsa , jeszcze niezbyt go kapuję

    Dodano po 3 [minuty]:

    poszły ok emea i mod :)

    Dodano po 1 [minuty]:

    i jest ok, więc ten soft co mam jest lewy

    Dodano po 1 [minuty]:

    to może i do z200 mam jakiś kiepski, nie masz gdzieś może pod ręką :) ?
  • #20 3875006
    fingusio
    Warunkowo odblokowany
    Posty: 2264
    Pomógł: 196
    Ocena: 22
    a do tego Z200 masz soft?
  • #21 3875035
    fingusio
    Warunkowo odblokowany
    Posty: 2264
    Pomógł: 196
    Ocena: 22
    Prosze flash do Z200 :)

    Wgraj to co zalaczylem......szybko bo zaraz uciekam :)
    Załączniki:
    • R6C.rar (5.33 MB) Musisz być zalogowany, aby pobrać ten załącznik.
  • #22 3875031
    tooomek2
    Poziom 16  
    Posty: 267
    Pomógł: 9
    Ocena: 11
    w t630 zasięg pływa, z200 mam coś takiego z200_125719_r4e_con2.bis
    z200_125719_r4e_fix2.bis
    z200_cust_virgin.bis
    z200_cust_std.bis
    z200_r4e_sysparmindep.bis

    ale wgrywa part 1 na 100% stoi i za chwilę pasek czerwony się robi i flash faild

    Dodano po 1 [minuty]:

    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic753976.html - to mój post z z200

    Dodano po 2 [minuty]:

    wyżej napisałem link do postu, może tam się przeniesiemy żeby nie śmiecić, to może mi pomożesz co i jak bo z22 jeszcze nie robiłem
  • #23 3875055
    etrzycha
    Poziom 17  
    Posty: 316
    Pomógł: 3
    Ocena: 8
    do t630 musisz wgrac patchowanego flasha R8 chcesz ?
  • #24 3875068
    fingusio
    Warunkowo odblokowany
    Posty: 2264
    Pomógł: 196
    Ocena: 22
    @etrzycha - czytaj uwaznie T630 juz postawiony :)

    @toomek2 - zassaj te flashe co zalaczylem i przeflashuj - con2 wrzuc w part1 , fix2 wrzuc w part2 i flashuj.
  • #25 3875073
    etrzycha
    Poziom 17  
    Posty: 316
    Pomógł: 3
    Ocena: 8
    Cytat:
    w t630 zasięg pływa,
    Jesli spoko ok
  • #26 3875074
    tooomek2
    Poziom 16  
    Posty: 267
    Pomógł: 9
    Ocena: 11
    part 1 failed nawet nie zaczeło part2 coś takiego wyszło
    Lost Link With Mobile , total time....
  • #27 3875089
    fingusio
    Warunkowo odblokowany
    Posty: 2264
    Pomógł: 196
    Ocena: 22
    @estrycha - oj sorka nie dojzalem:P

    do T630 jeszcze GDFSA wgraj.


    @toomek2 - a masz starego terminatora/dvi'a ? Jak tak to jutro rano wrzuce Ci flashe do niego. A bateria w Z200 full naladowana?

    Teraz znikam jutro odezwe sie.....
  • #28 3875092
    tooomek2
    Poziom 16  
    Posty: 267
    Pomógł: 9
    Ocena: 11
    nie mam zasilanie z kabla biorę
  • #29 3875113
    etrzycha
    Poziom 17  
    Posty: 316
    Pomógł: 3
    Ocena: 8
    tooomek2 wiec jak z tym t630?
  • #30 3875125
    tooomek2
    Poziom 16  
    Posty: 267
    Pomógł: 9
    Ocena: 11
    żyje :)

Podsumowanie tematu

✨ Problem dotyczy telefonu Sony Ericsson T630, który po flashowaniu softem R4C003 EMEA1 samoczynnie się wyłącza i restartuje w pętli. Przyczyną może być nieprawidłowo wykonany flash lub niekompatybilny soft. Użytkownik stosował narzędzia takie jak Tornado bez HWK z Killerem oraz próbował wgrywać modem t630_125802_R6C005_Modem.bih, co powodowało błędy. Zalecano użycie narzędzia GDFSA do flashowania oraz sprawdzenie wersji softu, gdyż obecny może być wadliwy. Pojawiła się sugestia wgrania patchowanego flasha R8. Problemy z flashowaniem występowały również przy modelu Z200, gdzie flash faild pojawiał się przy próbie wgrania part 1. Wskazano, że zasilanie powinno pochodzić z baterii, a nie z kabla, aby uniknąć błędów. Użytkownik planuje zakup sprzętu do odblokowywania i flashowania (SonyEricsson GTCL-001 Unlock Clip v2.0, Terminator DIV 5.0) oraz korzystanie z Setool3 i Tornado, co ma pomóc w rozwiązaniu problemów z flashowaniem starszych modeli Sony Ericsson. W dyskusji pojawiły się także porady dotyczące kolejności wgrywania plików (con2 w part1, fix2 w part2) oraz konieczność wgrania GDFSA po flashu.
REKLAMA