Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
PCBway
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Eagle 4.11

15 Paź 2003 08:02 12784 25
  • Poziom 17  
    Witam!
    Co mam zrobic ,zebym mogl stworzyc plytke wieksza niz 100x80
    w eagle`u 4.11.Pozdrawiam/smalski
  • PCBway
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Wykupić licencję na program
  • Poziom 17  
    Nie stac miec a po drugie uzywam tego programu tylko na uzytek wlasny.
  • PCBway
  • Poziom 24  
    Tak więc - pozostaje Ci "Google".....
  • Poziom 17  
    Dzieki Jozefg.Jest OK!!!/smalski :D
  • Poziom 11  
    Jak zrobić, żeby można było normalnie używać eagla 4.11? Na "google" nic nie znalazłem
  • Poziom 17  
    Witam!
    Mam pomocnika do eagle i w zwiazku z tym nie mam ograniczen co do wielkosci plytki i warstw ,ale co chwila wyskakuja bledy i w sumie nic nie moge zrobic. Co dalej :?: :!:
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Zainstaluj program od nowa!
  • Poziom 17  
    Witam ponownie!
    Przy instalacji programu freeware wszystko dziala ok. Mozna modyfikowac rozmiary obudow w bibliotece, itp. Przy instalacji od nowa i instalacji pomocnika program uruchamia sie bez problemu, ograniczen co do wymiarow nie ma, modyfikowac biblioteki tez mozna, tyle ze taka zmodyfikowana biblioteka nie daje sie juz otworzyc.Wyswietla sie komunikat "Error 293". Dzieki./smalski
  • Poziom 24  
    Heja!
    Dokładnie to samo mam u siebie.... Radzę sobie na dwa sposoby:
    - dla małych płytek: pracuję całkowicie na wersji freeware,
    - dla dużych płytek (raptem kilkakrotnie...): biblioteki robię/edytuję w wersji freeware i jak potrzebna mi duża płytka to przełączam się na "zarejestrowany przez Cadsoft zły plik licencyjny". Nie stosuję żadnych "pomocników".
    Ale uwaga: w drugim przypadku nie będzie można zrobionych / przerobionych plików otworzyć u innych, no chyba, że mają ten sam "zły plik licencyjny". Tak więc w tym przypadku można wykorzystywać tylko pliki wyeksportowane z Eagle'a... Również uwaga dotycząca bibliotek - nie edytować ich w wersjach ze "złym plikiem licencyjnym"!
    Pozdrawiam,
    Kuba
  • Poziom 22  
    A ja wykorzystałem asembler i mój Eagle łyka wszystko :) nawet ze starszych wersji.
  • Poziom 18  
    Panowie chcecie użyć klucz który jest na czarnej liście Eagle. Nie stety pozostaje wam tylko zakupić program, albo dorwać poprawny klucz (a tego to wam chyba nikt nie udostępni).
  • Poziom 34  
    proponuję budowę modułową ;) W końcu to nie takie wielkie ograniczenie a płytka i tak spora.
    Jeszcze nie spotakałem w pełni działającego lewego Eagla. Jak ktoś obszedł problem odczytu to pojawiały się kolejne problemy ;)
  • Poziom 22  
    Mój poprawiony Eagle nie ujawnił na razie błędów ale fakt, ze mało ostatnio siedzę w elektronice. Gdyby ktoś chciał przetestować to proszę o sygnały. Poprawka dotyczy wersji 4.11. Obecnie na stronie Cadsoftu jest nowsza wersja 4.11r2 a tej się jeszcze nie przyjzałem :)
  • Poziom 24  
    u mnie na XPeku działa tylko demo a jak wgram dodatek :) to wywala błąd
    na W98 ten problem u mnie nie istnieje demko z dodatkiem najnowszym śmiga :D dziwne .
    co do dystrybutora na polske Eagle to chyba w Czechach bo w polsce jakoś się nie doszukałem , i czemu tu się dziwić że w europie wschodniej jest piract... .
    co do dodatku to ten stary się nie bardzo chyba nadaje bo na mułku jest jakaś aktualizacja usuwająca Error 293 :D
  • Poziom 19  
    Witaj,
    na stronie internetowej w Czechach masz podane namiary na dystrybutora w Polsce,oraz cenę na poszczegulne moduły programu.
  • Poziom 12  
    Czy ktoś zna namiary na łatke naprawiającą problem z Error 293 ?
  • Poziom 34  
    Tak!! Użyć szukaj lub kupić legalną wersję programu!!.
    Tobie niepotrzebna jest łatka tylko licencja.
  • Poziom 22  
    Akurat na "Error 293.." licencja nic nie pomoze, bo komunikat ten wyskakuje gdy próbujesz otworzyć pliki stworzone nielegalnym Eaglem (tu właśnie pomaga łatka)
    Czyli gdy ja mam legalną wersję (np. "Light") i ściągnę sobie czyjś projekt wykonany Eaglem z "pirackim" licence.key to zobaczę tylko "Error 293..". Natomiast otwieranie własnych plików (nielegalnym Eaglem) doprowadzi w końcu do komunikatu "Obscure data..." i cala praca idzie na marne. Cały trick polega na tym, ze przy rejestracji trzeba podać indywidualne hasło wyliczone na podstawie "User Name". Hasło "ogyujectwj" jest wazne tylko dla wersji "Light" i zastosowanie go wraz z plikiem licencyjnym dla wersji "Professional" doprowadza do powstawania ww. komunikatów. To tyle... Więcej informacji i porad udzielę na PW lub GG
  • Poziom 34  
    A skąd weźmiesz to hasło?? Ja myślałem że dopiero po wykupieniu licencji dostajesz hasło. I chyba dlatego jest rejestracja.
    A że ktoś jest piratem to już jego sprawa i na forum nie można udzialać rad jak kraść, więc lepiej uważaj co piszesz.
    W necie nikt zazwyczaj nie umieszcza plików których nie idzie otworzyć bo zaraz każdy się kapnie że jest złodziejem więc taki plik musi pochodzić od kumpla lub zostać zapisany na własnym kompie.
    Jedynym LEGALNYM sposobem jest licencja!!

Piractwu mówimy nie!!

tylko nie pisz że jeszcze sprzedajesz te kradzione klucze :(
  • Poziom 22  
    Acula, źle mnie zrozumiałeś. Napisałem tylko skąd biorą się te błędy w Eaglu. Temat ten wraca jak bumerang więc napisałem te kilka zdań gwoli wyjaśnienia. Często przeciez forumowicze pytają o te komunikaty a skąd to niby się te błędy biorą? Z tych wersji "Light"? Juz w innym temacie poruszałem ten problem i radziłem pozostanie przy wersji Freeware, po co zniszczyć sobie wiele godzin pracy? A co do łatki. Tak, zrobiłem taką gdy ściągałem projekty z netu i widziałem tylko "Error 293.." ale nikomu jej nie sprzedałem. Nie załatwia ona rejestracji programu- nadal jest "Light" pozwala tylko otworzyć te ściągnięte pliki. Nie uchroni tez przed komunikatem "Obscure data.." Najlepiej, ze cały ten topic poświęcony jest "poprawianiu" Eagla a mnie się dostało od Moderatora :(
  • Poziom 34  
    Najgorsze jest to że specjalnie został przyklejony temat z eaglem i po otwarciu jest link do: błąd przy otwieraniu.
    Ale ludzie którzy mają ogromną wyobraźnię i logike potrzebną do projektowania nie umieją czytać :(

Chodziło mi tylko o to żeby nie radzić każdemu pytającemu żeby ściągnął sobie c.racka.
  • Poziom 11  
    Acula napisał:
    Chodziło mi tylko o to żeby nie radzić każdemu pytają cemu żeby ściągnął sobie c.racka.

Ja ze swojej strony moge jedynie niepolecac robic tego procederu.
    Wersja 4.11 ma taki "ficzer" ktory polega na tym iz lewa licencja powoduje iz program dziala super. Widac ze registered i wszystko OK.

Ale... po zapisaniu program nie umie juz otworzyc danego pliku.
    Znam paru ktorzy sie na to nabrali :)) Teraz maja pecha.