Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

nokia 6310i nie włącza się, ale ładuje poprawnie.

piochut 13 May 2007 01:15 2709 6
    piochut
    Level 15  
    Proszę o pomoc: Nokia 6310i reaguje na przycisk załączenia - pojawia się na ułamek sekundy bladociemne tło na ekranie LCD, ale bez konkretnej treści, po czym gaśnie i znów zapala. I tak 4 razy. W czasie tej reakcji na przycisk załączenia żadne diody LED nie zdążą sie zaświecic. W związku z tym włącznik musi byc sprawny i sygnał na pinie włącznika również jest.
    Dodam że podłączając ładowarkę proces ładowania jest poprawny - LCD pokazuje proces ładowania a bateria daje się naładowac.
    AxeMan
    Level 24  
    Próbowałeś go przeflashować ?
    piochut
    Level 15  
    Jeszcze nie, choc myslałem o tym. twoim zdaniem jest to typowy objaw błędów we flashu?
    AxeMan
    Level 24  
    No ja bym zaczął od SW. Jak przeflashujesz to przynajmniej to wykluczysz jeśli się nie włączy.
    Maciek279
    Level 16  
    Witam
    Mam dosłownie identyczny przypadek. i tak sie zastanawiam czy to nie uem?? bo moja jak podepnę pod jafa to po naciśnięciu chk pokazuje kość pamięci poprawnie. ale jak wezmę info to nie może przełączyć w local mode i wywala błąd. jak chce flashować to też nie idzie bo nie może się zabootować. zdjąłem juz pa na wypadek gdyby było na niej zwarcie. Mjolnera podniosłem i był pod nim syf ale po wyczyszczeniu i postawieniu nowych kulek nadal to samo. czy to może być przez kość flash?? a tornado jak bootuje przyciskiem to coś zczytuje. czasami wersje oprogramowania imei itp.
    mikrocb
    Level 15  
    Zobacz czy płyta nie jest jak bumerang, w 6310(i) to przyczyna większości usterek. Płyta jest długa i wąska, często ulega wygięciu na wysokości UEM-a i UPP zaraz pod metalowa ramką LCD - najbardziej wrażliwe miejsce na wygięcia w tym modelu.
    Maciek279
    Level 16  
    sory że tak długo nie odpisywałem. płyta jest równiutka że mogła by służyć za jakiś wzorzec do robienia dokładnych przyrządów pomiarowych. :D imei sprawdzałem jafem i w uemie jest ok. tylko jest ten problem z uruchomieniem. właścicielowi bardzo zależy na tym telefonie i nie ma problemów z kasa także pewnie trzeba będzie zrywać albo szlifować. jeszcze spróbuje podstawić jakąś pewna kość pamięci ale gdyby było coś nie tak to myślę że nie pokazywało by wskaźnika od ładowania i kresek a przede wszystkim jaf by jakąś dziwna nazwę kości wyświetlił