Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Nagrywarka Panasonic DMR-EH50 - umierający wyświetlacz?

13 May 2007 14:31 2561 4
  • Level 36  
    Witam.
    Nagrywarka Panasonic ma ok. roku i zaczyna jej przygasać wyświetlacz :( . Kiedyś wyglądał tak jak na lewym zdjęciu (nie chodzi mi o kolor, tylko o znaczek TIMER-a), teraz wygląda jak na prawym.

Nagrywarka Panasonic DMR-EH50 - umierający wyświetlacz? Nagrywarka Panasonic DMR-EH50 - umierający wyświetlacz?

Zegarka TIMER-a właściwie już nie widać (chyba, ze się przystawi oko do wyświetlacza :/ ), cyfry też świecą słabiej. Siostra ma identyczny model nagrywarki, i u niej nawet cyfry sa słabo widoczne.

Co się dzieje? Czy siada jakieś napięcie? Czy wyświetlacz traci życie? Trochę za wcześnie jak na roczna nagrywarkę :/
  • Level 22  
    Podejrzewam zwykły kurz, rozebrać przeczyścić.
  • Level 36  
    Niestety, to chyba nie to. Zdjąłem przedni panel, było trochję kurzu - fakt. przeczyściłem i VFD i szybkę odśrodka i niestety żadnej zmiany. To nie to co było.
    Kiedyś "zegarek" świecił jak tu na zdjęciu literki 'LP'. teraz jak widzicie, ledwo się jarzy. Patrzyłem na druciki podgrzewania VFD - leciutko się jarzą (czyli dobrze), cyfry też sa OK, pod drucikami "grzałek" nawet ciupinkę jaśniej. Co może być przyczyną?

Nagrywarka Panasonic DMR-EH50 - umierający wyświetlacz? Nagrywarka Panasonic DMR-EH50 - umierający wyświetlacz?

Nagrywarka Panasonic DMR-EH50 - umierający wyświetlacz?
  • Level 26  
    Witam, ja bym zmierzył napięcie anodowe wyświetlacza, ew. sprawdził żarzenie i porównał z wartością ze schematu, ew jeżeli nie ma schematu może jest podpisane na płytce zasilania przy gnieździe.

Jeżeli napięcia się zgadzają to najprawdopodobniej wyświetlacz VFD umiera, wcale bym się nie zdziwił skoro nawet najtańsze DVD typu Manta (itp) mają jakiś VFD to znaczy, że muszą być bardzo tanie a tym samym krótko żyjące.
  • Level 18  
    Po części zgadzam się z kolegą Jaco18, ale ja bym jeszcze wymienił kondensatory elektrolityczne w gałęzi zasilania lampy VFD, to może byc jeden kondensatorek o pojemności kilku mikro na napiecie ok 50V, który powoduje takie rzeczy.