Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

SONY KV25C5K - Świerszczy w głośnikach

15 Maj 2007 11:58 891 4
  • Poziom 12  
    Witam.
    Usterka polega na tym, że w głośnikach słychać świerszczenie ( nawet przy całkowitym ściszeniu), oraz są na ekranie zakłócenia w postaci grubszych poziomych "mrówek" w środkowej części ekranu. Czasami gubi kolor. Telewizor jest zabrany od " mechanika od siedmiu boleści ". Większość układów była podniesiona. Zauważyłem, że to świerszczenie i zakłócenia znikają jak ściemnię obraz prawie na maximum. Po odłączeniu głośników jest cicho. Miałem nadzieję usłyszeć jakieś przebicie, syczenie WN, ale nic. Usterka tak samo wygląda z tunera jak i z AV.
    Oczywiście elki itp. ... wiadomo. Może ktoś spotkał sie z czymś takim? Czy trafopowielacz to dobry kierunek myślenia ?
    Pozdrawiam.
  • Poziom 43  
    Prawdopodobnie zaśniedziałe styki przewodu WN wychodzącego z trafa. Pokręć nim, dociśnij, może ten efekt zniknie. Kabel nie jest praktycznie wyjmowalny, więc to tylko półśrodki.
    Sprawdź dobrze lut na masie bleedera.

Czasami podobny efekt był przy źle osadzonym złączu anodowym /kapturek/.
  • Poziom 12  
    Pokręcenie przewodem WN nic nie daje. Całe PK sprawdzone nie ma tam nic podejżanego. Zastanawia mnie reakcja zaniku tego zakłócenia, gdy ściemni się obaz prawie do maximum. Wtedy wszystko jest OK. Zauważyłem jeszcze coś. Kiedy TV jest włączony do sieci kablowej to na drugim telewizorze występuje zakłócenie w postaci jasnego cienkiego pionowego paska podążającego od lewej do prawej strony. Kiedy wyłączę Sony to zakłócenie na drugim TV znika.
  • Pomocny post
    Poziom 23  
    To potwierdza uszkodzenie trafopowielacza,najczęściej wypalone wyprowadzenie przewodu WN.
  • Poziom 12  
    Czas na zakończenie.
    Po wymianie tyrafopowielacza wszysko jest dobrze. Dziękuje za sugestie.
    Pozdrawiam.