Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Magnat XTR 216 vs Hertz ESK 165

StanislawB 16 May 2007 12:47 4291 16
    StanislawB
    Level 10  
    Witam wszyskich bardzo serdecznie!
    Bardzo bym prosil o wypowiedzenie sie znawcow car audio na temat tych dwoch modeli, czyli Magnat XTR 216:
    http://www.audiosklep.pl/magnat-xtr-216-p-830.html
    oraz Hertz ESK 165:
    http://www.audiosklep.pl/hertz-esk-165-s-p-516.html

Planuje w najblizszym czasie zakup "dobrych" 16-stek w rozsadnej cenie.
    Jezeli chodzi o Hertz-a, to wiem, ze jest troche opini na temat tego przetwornika. Jednakze jezeli chodzi o Magnata, to malo gdzie mozna znalezc jakakolwiek infomacje na ten temat, chyba dlatego, ze jest to stosunkowo nowy model.
    Z tego co wiem, to magnat stawia na bardzo dobra ekspozyje srodka i gory.
    Prosilbym o doradzenie, ktory zestaw posiada lepszy stosunek cena/jakosc?
    Z gory dziekuje za odpowiedzi.
    [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
    crazy_88
    Level 42  
    Lepszy będzie hertz tylko pozostaje kwestia czym to zasilisz.
    StanislawB
    Level 10  
    Na chwile obecna glosniki beda zasilane radioodtwarzaczem, ale niedlugo planuje zakup wzmacniacza Blaupunkt GTA 280.
    Caly czas mam watpliwosci, bo udalo mi sie dowiedziec, ze w przypadku Hertza "srodek" na ktorym bardzo mi zalezy nie jest dobrze eksponowany.
    To chyba jest spowodowane tym, ze w przypadku tego zestawu tweeterek ma tylko 20mm srednicy.
    wojtus87
    Level 21  
    Z dych głosników wybrał bym ten trzeci ;)

PowerBass ES-6C

Jak wiadomo hertz esk ma ostrą góre
    A magnat nie jest wysokich lotów sprzetem car audio.
    StanislawB
    Level 10  
    Z tym ze Magnat nie jest najwyzszych lotow sprzetem car audio, absolutnie nie moge sie zgodzic.
    Posiada on naprawde swietne przetworniki za relatywnie niewielkie pieniadze.
    crazy_88
    Level 42  
    A miałeś okazje to porównać z innymi przetwornikami że sądzisz że magnat nie odbiega od czołówki car audio?
    kuba007
    Level 18  
    Kiedyś może i magnat robił lepsze produkty, teraz to tylko ma ładnie wyglądać. Pamiętam kiedyś miałem wzmacniacz classic 360, robił już ładne zamieszanie w aucie, ale wtedy płaciłem za niego prawie 400zł...
    Z tego co podałeś brałbym hertze, choć strasznie dająpo uszach przy mocniejszym zasileniu. Co do wzmaka, to GTA 280 nie bardzo nadaje się do zasilenia przedniego zestawu, gra poprawnie, lecz lepiej poszukać jakiegoś signata czy axtona.
    roman87
    Level 23  
    bralbym hertze, ale zastanwilbym sie nad jakims ladnym zestawem PB :)
    wojtus87
    Level 21  
    crazy, to zależy co nazywamy czołówką CA.
    Każdy może mić inne upodobania, a z Tym jets bardzo różnie :D

Dla mnie czołówką jest rockford, mikro-dimension, focal, eton.
    A dla innych Magnat classic

Zeby nie robic OT to:

roman87 wrote:
    bralbym hertze, ale zastanwilbym sie nad jakims ładnym zestawem PB :)

Popieram, a konkretnie PowerBass ES-6C lub L-6C.

L-6C - dają wiekszego kopa, a ES-6C - są bardziej kulturalne.

Wybór należy do Ciebie
    kkoles
    Level 2  
    i ja się zastanawiam nad tymi dwoma zestawami. do Golfa4 w przednie drzwi. bez wzmaka narazie pod radio z navigacja. Panowie czy to bedzie grać dobrze?
    powalla
    Moderator of CarAudio
    Nikt w tym wątku nie polecił tych głośników ,a polecali PBes6c ,a ty się pytasz ,czy te dwa z tematu są dobre ?
    kkoles
    Level 2  
    Tak. mam mało kasy. i tak chce kupić coś dobrego do 400 zł. zastanawiam sie nad wyborem głosników na przód. czy magnat xtr 216 czy hertz esk 165? innych nie znam. jesli są jakieś fajne za około 400, to czekam na rade.
    crazy_88
    Level 42  
    Pb L lepsze do ostrej gry natomiast ES do spokojnej jakościowej gry.
    kkoles
    Level 2  
    to tak do słuchania muzy bez wzmacniacza to które? słucham pop raczej, chcę czyste brzmienie w aucie za małą kaskę
    powalla
    Moderator of CarAudio
    Rozejrzyj się za uDimension EL6 lub HelixDB 62.1 ,bo ES6c bez wzmacniacza grają ..........mizernie .
    kkoles
    Level 2  
    kurcze to widze ze wydatek nie skonczy sie na 5 stówkach.

Dodano po 8 [minuty]:

poczytałem i z opisów wynika że te są lepsze PowerBass L-6C, tylko jak to zagra bez wzmaka. Wzmacniacz bede miał za jakieś 6 miesięcy jak kase uzbieram. Ale chciałbym wiedzieć czy zagra fajnie bez wzmaka. Dzieki