Witam
Chciałbym podłączyć do Atmega 8 wyświetlacz 4x led 7 seg.
Ponieważ nie chciałem przez porty procesora multipleksowo sterować wyświetlaniem, żeby nie tracić portów wydumłem żeby wykożystać PCF8574AP (expander) przez złączae I2C.
Niestety kość PCF kosztuje 3x Atmega8
W związku z tym taniej poświęcić inną Atmega8 i nią sterować LEdami chyba.
Teraz mam tylko problem - jak to połączyć tzn. procesor z ledami - czy mogę bezpośrednio czy też za bardzo obciąże ukłąd.
Podobno jeżeli będę multipleksowo sterował to prądowo procek wydoli.
Jeżeli jednak ktoś robił takie rozwiązanie i ma schemat tego typu a dodatkowo np. z regulacją jasnośći ledów to bardzo proszę o udostępnienie.
Do tego dochodzi problem komunikacji - z jakiś powodów ATMEGA nie może być slave w komunikacj I2C realizowanej sprzętowo - czy to prawda ?
Programuje w BASCOM który obsługuje I2C więc było by wygodnie nie zajmować się przesyłaniem osobiśćie
Ew. proszę o inne rozwiązanie problemu.
Pozdrawiam
Andrzej Gicala
Chciałbym podłączyć do Atmega 8 wyświetlacz 4x led 7 seg.
Ponieważ nie chciałem przez porty procesora multipleksowo sterować wyświetlaniem, żeby nie tracić portów wydumłem żeby wykożystać PCF8574AP (expander) przez złączae I2C.
Niestety kość PCF kosztuje 3x Atmega8
W związku z tym taniej poświęcić inną Atmega8 i nią sterować LEdami chyba.
Teraz mam tylko problem - jak to połączyć tzn. procesor z ledami - czy mogę bezpośrednio czy też za bardzo obciąże ukłąd.
Podobno jeżeli będę multipleksowo sterował to prądowo procek wydoli.
Jeżeli jednak ktoś robił takie rozwiązanie i ma schemat tego typu a dodatkowo np. z regulacją jasnośći ledów to bardzo proszę o udostępnienie.
Do tego dochodzi problem komunikacji - z jakiś powodów ATMEGA nie może być slave w komunikacj I2C realizowanej sprzętowo - czy to prawda ?
Programuje w BASCOM który obsługuje I2C więc było by wygodnie nie zajmować się przesyłaniem osobiśćie
Ew. proszę o inne rozwiązanie problemu.
Pozdrawiam
Andrzej Gicala