Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kamera Samsung VP-D301 - wyświetla błąd: D,C,R lub L

17 Maj 2007 18:52 1558 1
  • Poziom 10  
    Witam Serdecznie

Mam problem z moją kamerą otóż, podczas odtwarzania czy nagrywania filmu wyświetla się błąd na ekranie LCD: L,C,R jeden z nich okresowo na zmianę kamera po odtwarza film z 5 min czy nagra kilka minut i wyświetla taki błąd. Podczas odtwarzania obraz się zacina po czym wyświetla błąd. Rzecz taka sama dzieje się również podczas przewijania kasty silnik wchodzi na pełne obroty i powoli zwalnia aż staje i jest błąd i pisze wysuń kasetę, dodam że przy wszystkich tych rzeczach bardzo szybko rozładowuje sie akumulator wskaźnik pokazuje rozładowanie ale jak się poczeka chwile zaraz wskakuje na pełne naładowanie, niezależnie czy zasilam kamerę z ładowarki bo myślałem że akumulator jest zużyty lecz nie przy zasilaczu tak samo się dzieje j.w.

Jeszcze dodam że ostatnio po wyłączeniu kamery odtwarzanie i wyłączenie kamera podczas spoczynku z akumulatorem strasznie się cała nagrzała po tym kaseta nie mogła wyjechać a jak wyjechała po kilkakrotnym wyjęciu akumulatora silnik się cały czas kręcił i przestał za kilka chwil.

Bardzo bym prosił o radę co może być uszkodzone

Dziękuję
  • Poziom 19  
    ...prawdopodobnie silnik napędowy taśmy, fachowo się on nazywa motor-capstan. Sugeruję się tym, że podajesz, że kamera się mocno nagrzewa, bo może być też wina taśmy (tłuste miejsca) i zostaje wciągana. Pozdrawiam
    PS> Możesz ją przysłać do centrali - www.serwis-centralny.pl dużo nie wezmą:)