Witam. Mam problem z odczytaniem wartości rezystora za pomocą kodu paskowego. Kolory to:
czerwony-czerwony-srebrny-złoty-biały
Jak miernikiem zmierzę to pokazuje coś około 0,7-0,9 Ohma.(tak jest w sprawnym kanale. Oporniki siedzą we wzmacniaczu opartym na stk4211. Proszę o pomoc.
Dodano po 7 [minuty]:
to na pewno nie jest 22,8 oma
czerwony-czerwony-srebrny-złoty-biały
Jak miernikiem zmierzę to pokazuje coś około 0,7-0,9 Ohma.(tak jest w sprawnym kanale. Oporniki siedzą we wzmacniaczu opartym na stk4211. Proszę o pomoc.
Dodano po 7 [minuty]:
to na pewno nie jest 22,8 oma