Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

drukarka kolorowa epson c86 - brak czarnego i złe kolory

clip7 20 Maj 2007 21:43 1848 5
  • #1 20 Maj 2007 21:43
    clip7
    Poziom 23  

Witam.
    Znajomy ma coś takiego. Nie drukuje w ogóle czarnego. Pewnie dysze zatkane. Nie wiem tylko czy dysze są w drukarce czy razem z tuszem?
    Czy można je jakoś wyczyścić?
    Oprócz tego jak drukuje pojedyńcze kolory to jest ok ale jak miesza barwy to jest kicha, np: na zdjęciach. Tusze są chyba nieoryginalne. Czy można coś z tym zrobić?

0 5
  • #2 21 Maj 2007 05:35
    marek216

Poziom 43  

Zacznij od udrożnienia głowicy ( najlepiej kąpiel w wannie ultradźwiękowej ) - podłożenie oryginalnych tuszy po tej operacji do ci światło czy warto w to jeszcze inwestować

0
  • #3 21 Maj 2007 19:21
    nexeter
    Poziom 10  

po pierwsze w epsonach uzywaj tylko oryginalnych tuszy bo epson ma specjalny rodzaj tych tuszy i inne zapychaja dysze... dysze znajduja sie w glowce a nie w tuszach. najprostrzy sposob na odetkanie ich (jesli nie sa konkretnie zapchane) to nalac troszke amoniaku na cap assy jesli to nie pomoze i zostawic na okolo 12 godzin. jesli to nie pomoze wes strzykawke kawalek wezyka i delikatnie sproboj wprowadzic amoniak w oddzielne dysze i zerkaj jak wylatuje dolem. jesli wszystkie dysze sie odblokuja to powinienes widziec rownomierny pasek wylatujacego amoniaku :)

0
  • #4 21 Maj 2007 20:19
    konmaj
    Spec od drukarek

Ja nie zgodziłbym się, że wszystkie zamienniki zapychają dysze - najczęściej jest to związane z reakcją chemiczną po wymianie tuszy na inny rodzaj (np. z oryginalnych na zamienniki) lub też w miarę używania drukarki zmniejsza się drożność pompki od tuszu, a co za tym idzie, ruch tuszu w głowicy jest słabszy i to prowadzi do jej zapchania.

0
  • #5 21 Maj 2007 20:28
    clip7
    Poziom 23  

Dzięki panowie.
    Sprawdzę to

0
  • #6 01 Maj 2009 13:00
    malum
    Poziom 23  

nexeter napisał:
    najprostrzy sposob na odetkanie ich (jesli nie sa konkretnie zapchane) to nalac troszke amoniaku na cap assy )

Mam dwa pytania:
    1. Co to jest cap assy?
    2. Skąd wziąć amoniak, bo przecież nie będę si.... na drukarkę :( - poważnie pytam, gdzie tego szukać?

0