Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

EPSON C84 nie drukuje po wymianie tuszy

10 Gru 2007 18:06 2810 6
 • Poziom 35  
  Witam mam poważny problem z drukarką jw. dziś wymieniłem w niej kartridże na nowe wsadziłem wszystkie nowe kolory czarnego trochę jeszcze było. Wydrukowałem 1 stronę tekstu wszystko ok ale chciałem wydrukować kolor i był tylko czarny schemat :/ Potem zrobiłem chyba wyrównywanie głowicy czy jakoś tak związane to z drożnością dysz popracowało chwile i po tym już nic nie drukuje :/ Co mam z tym zrobić ? Dołączam zdjęcie wydruku jaki udało mi się uzyskać będę bardzo wdzięczny za każdą pomoc
 • Poziom 27  
  Najprawdopodobniej zaschła głowica. Musisz kupić urdrażniacz do głowicy.
  Dostać go można na stoiskach z atramentami. A udrożnienie głowicy robi się w ten sposób że kolejno do poszczególnych przewodów którymi jest podawany atrament do głowicy za pomocą strzykawki podaje się udrażniacz , potem zakładasz atramenty i uruchamiasz drukarkę w trybie czyszczenie dysz - kontrola wydruku - jak jest ok to koniec jak nie to jeszcze raz czyszczenie dysz. Jak nie pokazują się wszystkie barwy lub któraś z dysz nie przetkała się - jeszcze raz udrażniasz i od nowa.
  TYLKO NIE RÓB TEGO PRZYPADKIEM WODĄ !!!! bo uwalisz głowice.

  Pozdrawiam
 • Spec od drukarek
  Ja bym podejrzewał, że rozłączony i/lub zatkany jest wężyk pompki doprowadzającej tusz do głowicy i dlatego nie ma wydruku.
 • Poziom 35  
  Dziś zmieniło się nieco wydruki są kolory niebieski i taki czerwonawy się pokazały ale nie ma koloru żółtego na teście dysz. Druk czarny jest prawie ok pomimo nielicznych przerw ale powiedzmy że jest czarny drożny jak i niebieski z czerwonym. Jednak co zrobić z żółtym? Czy ten udrażniacz do głowicy jest drogi ? Czy może jakoś inaczej da się sprawdzić dyszę od tego też koloru.
 • Poziom 27  
  Pół litra 20 zł na allegro.
 • Poziom 24  
  Czy te nowe pojemniki z tuszem były oryginalne czy założyłeś jakieś zamienniki:?:
 • Spec od drukarek
  Możesz jeszcze softowo "udrożnic" dysze programem SSC, jeżeli to nie pomoże to trzeba zastosowac płyn do udrażniania dysz w Epsonie. Z ActiveJet można kupic pojemniki w których jest taki płyn oczyszczjacy zamiast tuszu.