Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem z drukarka Epson Stylus C-45

28 Maj 2007 17:21 1422 2
  • Poziom 2  
    Otóz zamontowałem w drukarce nowe kardridze i po wydrukowaniu 2 fotek pojawił się komunikat "Okres eksploatacji części wewnętrznej drukarki dobiegł końca. Skorzystaj z dokumentacji drukarki. " Za bardzo nie wiem o co chodzi , drukarka nie drukuje a ja nie mam pojęcia co zrobić czyżby firma Epson dążyła do tego że po dwóch latach uzytkowania obojętnie czy jest sprzet sprawny lub nie należy go wymienic na niowy ??? Proszę o pomoc w rozwiązaniu tego problemu
  • Spec od drukarek
    To jest po prostu specjalny licznik w pamięci drukarki, którego wartość rośnie po każdej wydrukowanej stronie, czyszczeniu głowic, wymienie tuszy, a nawet uruchomieniu drukarki i w końcu przekracza ustalony limit, co owocuje zablokowaniem drukarki i komunikatami tego rodzaju. Ma to zabezpieczać drukarkę przed uszkodzeniem z powodu zalegającego wewnątrz starego tuszu, a z drugiej strony zabezpieczać regularne dochody serwisów :D Poszukaj darmowego programu SSC - powinien być do ściągnięcia nawet gdzieś na tym forum, on ma opcję kasowania tego licznika. Oprócz tego, dobrze by było wyczyścić wnętrze drukarki, zanim powstanie jakieś zwarcie lub będziesz miał pokój zalany tuszem wyciekającym przez otwory w obudowie :D
  • Poziom 2  
    Dzięki już po problemie. Pozdrawiam
    Drukarka drukuje.Nie było konieczności odwiedzenia serwisu co proponował mi EPSON

Na przyszłość proszę opisać, co pomogło rozwiązać problem!
    [_P_]