logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Grundig P37-060 (CUC6300) - jak przywrócić dźwięk w telewizorze z Austrii?

gregory41 29 Maj 2007 09:31 1643 12
REKLAMA
  • #1 3931570
    gregory41
    Poziom 15  
    Posty: 192
    Ocena: 15
    Witam kupiłem sobie w/w tv(cuc6300) przywieziony z austrii. Brak w nim fonii , czy w tym modelu można ją zmienić w meni cy trzeba przestrajać?
  • REKLAMA
  • #2 3931660
    zero_cool
    Poziom 15  
    Posty: 170
    Pomógł: 7
    Ocena: 2
    Sprawdź w menu serwisowym czy masz DK, ewentualnie na płycie poszukaj fonii 6,5MHz jak nie ma to proponuję ci fonię równoległą RYMI.
  • REKLAMA
  • #3 3931672
    gregory41
    Poziom 15  
    Posty: 192
    Ocena: 15
    Witam , nie ma DK . Jaki kosz takiej fonii ? i czy bardzo skomplikowane jest jej wstawienie?
  • #5 3931706
    gregory41
    Poziom 15  
    Posty: 192
    Ocena: 15
    Czyli trzeba tylko wlutować w odpowiednie miejsca i ma działać , nie trzeba wymieniać żadnych elementów ?
  • REKLAMA
  • Pomocny post
    #6 3931721
    zero_cool
    Poziom 15  
    Posty: 170
    Pomógł: 7
    Ocena: 2
    Jeśli TV jest sprawny to wystarczy wstawić fonię. W twoim przypadku nie powinno być żadnych problemów.
  • REKLAMA
  • #7 3935544
    gregory41
    Poziom 15  
    Posty: 192
    Ocena: 15
    Mam możliwość u siebie kupić fonię firmy MJM F84 , czy do tego modelu ją też zastosuje ?? Jeśli nie to zamówie RYMI.
  • Pomocny post
    #8 3935570
    zero_cool
    Poziom 15  
    Posty: 170
    Pomógł: 7
    Ocena: 2
    Ja osobiście stosuje RYMI, słyszałem że MJM też bez problemowo można podłączyć. Każdy ma swoje zdanie.
  • #9 3935648
    gregory41
    Poziom 15  
    Posty: 192
    Ocena: 15
    U nas niestety sa kłopoty z dostępnością części , od ręki mam tylko MJM węc zaryzykuje . Spróbuje sam przestroić , to mój sprzęt jak coś zepsuje to pretensje będę miał do siebie a może się czegoś naucze .
  • #10 3938476
    gregory41
    Poziom 15  
    Posty: 192
    Ocena: 15
    Witam , oglądłem dokładnie płytę i zauwazyłem miejsce na drugi filtr, pytanie czy jak wlutuje drugi filtr 6,5 to teoretycznie powinno zadziałać czy nie? oraz czy wtedy trzeba cos regulować ?
  • Pomocny post
    #11 3938528
    zero_cool
    Poziom 15  
    Posty: 170
    Pomógł: 7
    Ocena: 2
    Niestety to nie wszystko. Płyta jest uniwersalna dlatego masz tam miejsce na różne elementy ale samo wlutowanie tego elementu nie wystarczy. Z działu "schematy TV" możesz ściągnąć sobie schemat i zobaczysz ile brakuje ci elementów.
  • #12 3938713
    irerad
    Poziom 15  
    Posty: 190
    Pomógł: 8
    Witam. Lepiej nie eksperymentować. Montaż foni MJM nie jest trudny (4 kabelki) a efekt natychmiastowy.
  • #13 3943266
    gregory41
    Poziom 15  
    Posty: 192
    Ocena: 15
    Telewizor przestrojony , śmiga aż miło . Dziękuje wszystkim za pomoc temat zamykam .

Podsumowanie tematu

✨ W telewizorze Grundig P37-060 (CUC6300) sprowadzonym z Austrii brak dźwięku wynika z braku odpowiedniej foni 6,5 MHz na płycie głównej. W menu serwisowym nie znaleziono sygnału DK, co sugeruje konieczność dołożenia foni. Rozwiązaniem jest wlutowanie foni równoległej, np. firmy RYMI lub MJM F84, które są kompatybilne z tym modelem. Montaż polega na wlutowaniu odpowiedniego filtra i kilku przewodów, bez konieczności wymiany innych elementów. Płyta jest uniwersalna i posiada miejsce na dodatkowy filtr, jednak samo wlutowanie filtra nie wystarczy bez uzupełnienia pozostałych elementów zgodnie ze schematem. Przestrojenie telewizora po montażu foni pozwala na przywrócenie dźwięku i poprawne działanie. Montaż foni MJM jest prosty i daje natychmiastowy efekt.
Wygenerowane przez model językowy.
REKLAMA