Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

kamera Samsung scd103, jak zgrać film na komputer

29 May 2007 11:07 5078 9
 • Level 10  
  Witam wszystkich, nabyłem używaną kamerę samsung sdc103, jest ona na mini kasety DV, trochę sobie ponagrywałem, teraz chciałbym to zgrać na kompa, posiadam kartę graficzną 9200 SE, jak to zrobić, czy jest w ogóle taka możliwość?
 • Level 24  
  Jeśli grafika nie ma ViVo, to raczej się nie przyda do ściągania filmu z kamerki.
  https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic751766.html , to odnośnie kompresji i nagrywania, a żeby ściągnąć na dysk w komputerze, to dobrze byłoby mieć albo USB2.0 albo Fire Wire, no chyba że na sprzętową kartę przechwytywania się zdecydujesz. Nie wiem jakie wyjścia ma Twoja kamera, więc trudno mi powiedzieć co konkretnie Ci zaproponować, no i nie wiem czy chcesz to zrzucać na blaszaka czy na laptopa, więc czy karta PCMCIA czy PCI, a może uniwersalna USB... http://allegro.pl/4316_obraz_i_grafika_karty_video_dv.html
 • Level 10  
  a więc mam USB 2.0, kamerka ma wyjścia: S-Video, i takie małe USB, IEEE1394 i jeszcze AV do podłączenia pod TV bo kończy się 3 cinchami. Jak podłączyłem pod USB to mi wykryło sprzęt ale nie znalazło odpowiednich sterowników żeby go zainstalować a płyty żadnej nie mam. Na karcie graficznej mam S-Video ale nie wiem jak to zrobić, mam program Ulead VideoStudio 10, ale nic nie idzie zrobić.
 • Level 16  
  Tutaj nie ma co kombinować: najprostsze i najlepsze rozwiązanie -
  dokupić kartę IEEE1394 (ok. 40 zł) do komputera i możesz zgrywać bez strat jakości.
 • Level 24  
  Najprawdopodobniej te gniazdo s-video na grafice to tv-out, ale jest możliwość także że masz Video in, tylko skoro masz USB2.0 i na kamerze masz wyjście USB, to programem Ulead VS na pewno ściągniesz materiał na dysk (jak znajde instrukcje to ją zapodam). Musisz się jednak uzbroić w miejsce na HDD, u mnie to wychodzi około 13 GB/h, + jeśli będziesz kompresował (nie polecam kompresji w locie) do formatu dvd-video także około 5G, no i na drobiazgi typu pliki tmp i bufor programu kompresującego, w moim przypadku Nero Vision, ale niestety nie obsługuje on ściągania z USB (przynajmniej mi się nie udało tego uruchomić, a że mam kilka programów którymi mogę to zrobić, więc za silnie nie szukałem). W sumie około 20 GB musi być, na godzinę oczywiście.
  Programy to np: Video dvd Maker Free, program Panasonica który dostałem do kamery, dvdSanta, Ulead VS... i stacjonarna nagrywarka dvd). Zapoznaj się też z artykułami: http://www.videoaudio.pl/Artykul-kategoria-17.html
 • Level 10  
  Znalazłem nareszcie sterowniki do tej kamerki i mogę przez USB zapisywać materiał na kompie, tylko, że jego jakość jest straszna. Jak dokupię sobie tą kartę IEEE1394 to na pewno będzie dobra jakość "ETR"???
 • Level 24  
  Jakość na USB jest uzależniona od transferu, dlatego pisałem Ci, że wymagane jest USB2.0 , zrzuć klatki nieskompresowane i poddaj materiał obróbce z kompresją do formatu jaki chcesz uzyskać, ja to robię na dvd-video. W zasadzie na USB1.x nie powinno Ci się udać zrzucenie, bo transfer tego standardu jest taki, że uniemożliwi przechwycenie materiału video. Moja kamera nie daje się uruchomić na komputerze z USB1 w tej opcji. A może coś źle ustawiłeś? jaka jakość nagrywania, SP czy LP?
  Porównaj sobie transfery USB i FireWire. Fajerka jest lepsza, ale USB nie musisz inwestować... choć inwestycja niewielka i może sie opłacać. Ja robię i FW i USB... różnicy w jakości nie widzę, w przeciwieństwie do tego co napisał pod spodem kolega Satyr77, jeśli Kolega ma USB1.x to sie zgadza... co do USB2.0 to nie zgodzę się z tym, robiłem już trochę filmów z kamery i cokolwiek mogę o tym powiedzieć z praktyki.

  PS: w zasadzie pytanie było zadane do kolegi etr, więc przepraszam że zabieram głos.
 • Level 11  
  Materiał z kamery zgrywaj głównie przez IEEE1394 mimo pozornie podobnego transferu jaki daje USB 2,0 i IEEE1394 to jednak w praktyce USB jest dużo wolniejsze. Wydatek na kartę nie wielki a jakość lepsza ze względu na transfer. USB możesz wykorzystać w zasadzie do podłączenia kamery jako kamerki internetowej :)
 • Level 10  
  Nagrywałem w SP, zdecydowałem się już zamówiłem sobie to FireWire, jak przyjdzie i zgram to dam znać jakie są rezultaty
 • Level 16  
  Quote:
  zdecydowałem się już zamówiłem sobie to FireWire

  Na pewno będziesz zadowolony. Jeśli się kupuje sprzęt za spore pieniążki to głupotą (wg mnie) jest nie dołożyć małej kwoty (jeśli komputer nie ma złącza FireWire) , a unika się kombinowania ze sterownikami i jakością zgrywanego obrazu.