Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

kamera cofania + diody

30 Maj 2007 19:47 3353 6
  • Poziom 13  
    Witam wszystkich.
    Mam mały problem więc może ktoś będzie bedzie wiedział o co chodzi mianowicie mam kamerkę cofania zamontowaną w autokarze tylko ma mały feler taki że nie widać nic w nocy i zastanawiam sie nad założeniem wokół niej kilku diodek ir cos w podobie jak to jest w kamerkach sprzedawanych na allegro tylko zastanawia mnie to czy takie cos bedzie w stanie oświetlić przestrzeń za pojazdem kamerka jest umieszczona na wysokosci ok 2,5 metra.
  • Poziom 35  
    Witam
    Dużo zależy od czułości kamery i czy widzi ona takie promieniowanie podczerwone. Co to za kamera? A może zamontujesz białe diody LED? Chyba, że są jakieś przeciwwskazania.
    Pozdrawiam
  • Poziom 13  
    Dokładnie nie wiem jaka jest to kamerka z tego co widzialem to zwykla kamerka podlaczona do monitorka nawigacji wlacza sie przy cofaniu jesli chodzi o zrobienie oswietlenia z diod LED to wlasnie myślałem żeby zamontować w światłach cofania diody LED np. po 15 w każdej lampie a jesli chodzi o reflektor z tej diody z allegro to prosze o odpowiedz ile tych diod bym potrzebował czy wystarczy jedna?

• Poziom 26  
    Wystarczy tylko jedna dioda musisz tylko pomyśleć nad zasilaniem tej diody 3V a w impulsie 2A.Z tych diód robie podświetlacze do noktowizorów i działają rewelacyjnie na odległość do 100m,w twoim przypadku ta odległość będzie wynosiła od 10 do 15m.Kwestią jest tylko to że musisz pod odpowiednim kontem ustawić tą diodę.
  • Poziom 13  
    Czyli wystarczy jedna sztuka ale mam jeszcze dwa pytania:
    1. Z tego co wiem to te diody potrzebują radiatora czy jesli będzie obok kamerki gdzie nie jest zbyt gorąco
    2. pojawia sie problem z zasilaniem takiej diody w autobusie mam 24V co proponujecie do zasilania tej diody

• Poziom 26  
    Witam
    Radiator w tej diodzie musi niestety być a odnośnie zasilania wsadzić stabilizator LM217T.Ale zanim zacniesz co kolwiek robić musisz wiedzieć czy na pewno twoja kamerka widzi podczerwień.