Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Brak zapłonu- świecąca kontrolka z kluczykiem. PUNTO

31 Maj 2007 23:59 4193 4
  • Poziom 2  
    Chcąc odpalić mojego punciaka 95r. 1.1 , przygasły kontrolki i nie mogłem odpalić, zdjąłem kleme plusową i wyczyściłem styki, założyłem spowrotem i rozrusznik kręcił , ale zaświeciła się kontrolka pomarańczowa z kluczykiem CODE .
    Teraz samochód jest unieruchomiony na parkingu, ja mam 2 niebieskie klucze i nic więcej( ani klucza matki , ani karty kodowej).
    Sterownik to IAW 16F-EB /2A21-38, immo o nr.46734570.
    Doradcie co mam zrobić , gdzie to naprawić i ile to może kosztować?
    Jestem z Katowic.Może macie jakieś namiary ?
  • Poziom 32  
    sprobuj moze odpiac kleme, podladowac aku
    przy odpietej klemie wcisnij stop - wyciagnie to resztki napiecia z ukladu ( komputer sie zresetuje )

moze pomoze, aczkolwiek nie jestem profesjonalista :)
  • Poziom 16  
    podjedź do kogoś kto na Examinera-sprzęt serwisowy do fiata,jak coś do napisz na pw.do Zepola,ma Examinera i fiaty w małym paluszku,jest z Gliwic,więc myślę,że ci to sensownie zrobi,bez rzeźbienia i domysłów.
  • Poziom 2  
    Nic to niepomogło, próbowałem z minusową i dodatnią klemą i nic.
    Czy mając wciśnięty stop podłączyć drugą klemę czy nie ???

Czy jedyną możliwością to ominięcie immo i udanie się do elektronika,w celu jego wyłączenia ? Jedyną najtańszą możliwością ?

Dzwoniłem do serwisu FIAT-a i powiedziano mi , że ominięcie immo jest niemożliwe, tylko wymiana centralki, immo , stacyjki , zamków i kluczyków wchodzi w grę . Ludzie czy oni nie zwariowali ?