Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pioneer nie przyjmuje softu.

03 Cze 2007 11:01 3793 5
  • Poziom 24  
    Witam.
    Ostatni raz wgrywałem soft do mojego Pionka14xx jeszcze gdy Pols.. był w starym systemie.A że teraz akurat mam trochę wolnego czasu to pomyślałem sobie,że zobaczę co tam "słychać" w tych nowych softach i listach.Ale napotkałem na niezrozumiały mi problem.Chciałem wgrać programem Pionero 4 soft ale cały czas wychodzi komunikat że "tuner nie pozwala wysłać pliku pod ten adres".Nigdy wcześniej nie miałem takich problemów z moim tunkiem.Dodam,że mam system w kompie orginalny XP Home.W programie Pioneero zaznaczam adres 7FE00000 i zworkę "DL (K2002)",podchaczam również "Phase 1 and 2" i "Show Progres" a Use daję na "File".
    Czy wie ktoś jaka jest przyczyna moich problemów,może coś się zmieniło przez te kilka lat mojej nieobecności i umknęło mojej uwadze.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Pomocny post
    Poziom 28  
    Wszystko zależy jaki soft masz w tunerze i jaki chciałeś wgrać.Nowe softy wgrywa się inaczej albo fwload albo pionero ale inaczej skonfigurowany.Uzależnione jest to od aktualnego softu.Wychodzi mi,że do softu wgranego pioniero chcesz wgrać obecne softy skrócone -stąd problemy.
  • Poziom 24  
    Mam wgrany OF Generator (jeszcze z przed kilku lat :D).No a chcę wgrać nowy (na czasie :) ).To jak skonfigurować abym mógł wgrać Pioneero?.Chyba trochę jestem do tyłu :?
  • Pomocny post
    Poziom 29  
    Konfiguracja raczej dobra. Może spróbuj pod win98?
  • Pomocny post

Poziom 35  
    Cytat:
    Procedura wgrania Firmware via RS-232 (COM):
    1. wgrac Firmware na HDL Dynamit/Generator: M99A (dostepnymi metodami);
    2. ustawic tuner w tryb STANDBY;
    3. odpalic program MediaCom v2.6 (MediasatConnect v2.9.8) i otworzyc port COM;
    4. odpalic tuner z pilota i na LED: dLSr;
    5. wczytac Firmware (dowolne dla 1430) do MediaCom i wybrac model 1430;
    6. zatwierdzic OK i czekac na komunikat "DONE";
    7. zamknac port w MediaCom i wylaczyc - tuner sie zrestartuje z nowym oprogramowaniem.

UWAGA:
    Jesli tuner wykryje aktywne polaczenie po kablu RS-232 (COM) z jakimkolwiek programem, typu: Pionero, FWBootLoader, SBCL, WSP, MediasatConnect - na wyswietlaczu pojawi sie napis: 'dLSr' !!! Rada: odpalac w pierwszej kolejnosci tuner, nastepnie program - NIE NA ODWROT !!!
  • Pomocny post
    Poziom 28  
    Wgrywasz po LPT soft i eeprom ??ale poczynając od softu OF Generator M98A musisz go wgrać przez LPT dopiero następny już tylko po rs.Ustaw program pioniero po polsku lepiej dla ciebie chyba że znasz języki poczytaj to http://faq.dvb-board-pl.com/index.php?id=118,0,0,1,0,0 no i pioniero 4 do 1430
    1430 napisał:
    Dla uzyskania łączności przez RS232
    konieczne też jest uruchomienie RS232 w Tunerze
    np.
    Włączamy komunikacje RS232:
    wciskamy na pilocie „ + „ „ MENU „ „ 6 „
    lub dwa razy klawisz „ A "
    pojawia nam się okienko
    TERAZ WCISKAMY „ 4 „ DLA USTAWIENIA KOMUNIKACJI „RS232"

KOMUNIKATY:

1.Brak odpowiedzi z dekodera w fazie aktualizacji firmware (2ga faza)!
    2.Błąd w fazie negocjacji 6. Ack low
    3.Nie można wysłać pliku pod podany adres

W TAKICH PRZYPADKACH NALEŻY:

1 .Jeżeli używamy systemu XP zainstalować "User port"

2. Sprawdzić w pioniero ustawienia portów (najlepiej użyć
    pioniero4 pod odpowiedni model tunera)

3. Sprawdzić KABEL LPT,POWINIEN BY? 1:1, wszystkie żyły połączone
    najlepiej sprwdzić miernikiem

4. Sprawdzić ustawienia portu LPT w biosie powinno być ECP lub ECP+EPP,

5. Sprawdzić ustawienia LPT w "MENEDŻER URZĄDZEŃ"
    port LPT (tak mam ja i działa wszystko)
    zakres wejscia/wyjscia 0378-037f