Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Centralny zamek Astra F

maka777 04 Jun 2007 12:54 4130 7
 • #1
  maka777
  Level 10  
  Witam
  Od kilku dni borykam sie z takim problemem. Do tej pory przy wysiadaniu z samochodu ryglowanie drzwi następowało przez naciśnięcie przycisku na pilocie.
  Obecnie przy próbie zamknięcia wszystkich drzwi z pilota wygląda to tak: Bolce tylnych drzwi i przednich pasażera idą w dół a następnie do góry. Bolec drzwi kierowcy w tym czasie ani drgnie. Dodatkowo nie działa zamykanie klapy bagażnika.
  Próbowałem zamykać z kluczyka ale w momencie przekręcania kluczyka w zamku napotykałem na duży opór, a nie chcę kręcić dalej bo w końcu go złamę..
  Obecnie zamykanie wygląda tak: wkładam kluczyk, przekręcam do pojawienia sie oporu i tak trzymając kluczyk wciskam przycisk na pilocie. Wszystkie bolce sie chowają a ja przekręcam kluczyk do pozycji pionowej i go wyjmuję.
  Dodam, że otwieranie odbywa sie z pilota bez żadnych problemów.
  Normalnie obstawiałbym zacinający się mechanizm lub uszkodzony siłownik w drzwiach kierowcy ale nie działające zamykanie klapy bagażnika sugeruje w/g mnie jakąś poważniejszą usterkę.
  Czy ma ktoś może jakiś pomysł co z tym fantem zrobić. Ja jeżeli chodzi o centralne zamki jestem zielony.
  Pozdrawiam
 • #3
  staled
  Level 11  
  Witam:niestety musisz zdjac panel dzrzwi i sprawdzic zamatowanie zamka . To jest zamek sterujacy i dlatego masz problem ze wszystkimi zamkami.
 • #4
  maka777
  Level 10  
  Witam:niestety musisz zdjac panel dzrzwi i sprawdzic zamatowanie zamka . To jest zamek sterujacy i dlatego masz problem ze wszystkimi zamkami.

  Problem w tym, że bawiłem się w to przez weekend i do żadnych konstruktywnych wniosków nie doszedłem (jedynie napotykałem na duży opór ruszając cięgnami).
  Dodam, że u mnie w momencie zamykania drzwi z pilota załącza się również alarm. Może to jednak alarm bruździ?
  Centralny jest fabryczny a alarm jakiś fox. Można to jakoś przeprogramować lub jeszcze raz zaprogramować?
 • #5
  goldwinger
  VIP Meritorious for electroda.pl
  maka777 wrote:
  napotykałem na duży opór ruszając cięgnami

  i tego problemu należy się pozbyć. Alarm zostaw w spokoju bo w nim przyczyny narazie nie widzę. (nie może być dużego oporu na cięgnach)
 • #6
  Błażej
  VIP Meritorious for electroda.pl
  Odczep siłownik od zamka.Bo to może być zarówno usterka kasety, jak i samego siłownika. Sprawdź, gdzie jest ten opór i nim się zajmij. A to, że nie działa też siłownik tylnej klapy, to według mnie zbieg okoliczności, bo siłowniki są ze sobą spięte równolegle. I skoro reszta działa, to ten tez powinien.
 • #7
  xwit
  Level 33  
  Panowie ile można się rozczulać nad padniętykm siłownikiem w drzwiach kierowcy???A może jeszcze powiesz czy zamek oryginalny czy zakładany?
 • #8
  solecki.m
  Level 26  
  xwit wrote:
  A może jeszcze powiesz czy zamek oryginalny czy zakładany?

  xwit dobrze mówi, nawet w salonach zakładali "sztukalce" pod klienta, aby auto wyjechało z firmy........
  Wracając do tematu, poczekamy aż autor topicu się wypowie.