Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Blokowanie internetu. Gdzie szukać rozwiązania?

p605.tk 05 Jun 2007 00:36 1008 2
    p605.tk
    Level 11  
    Witam
    Mam taki problem , dotyczy on blokowania internetu 0,0kb/s na wejsciu jak i wyjsciu(nie jest to regularnie - np w ciagu godziny dwa razy a czasami wogole w ciagu dnia). Najczesciej jest on zauwazalny podczas korzystania z gry internetowej (tibia). Myslalem ze to firewall blokuje lub inny program ale gdy wszystko jest wylaczone dzieje sie tak samo-wylogowanie z gry , brak mozliwosci otwarcia zadnej strony www itp
    Posiadam internet z dialogu dsl 2mb/s. Lacze nie jest w zaden sposob dzielone.
    Gdzie szukac rozwiazania ? Moze cos nie tak z urzadzeniem dostepowym(Callisto 821) bo chyba nie mozna tego nazwac modemem ?
    Czy np karta sieciowa - cos jej dolega ?
    Czy raczej szukac rozwiazania w systemie...
    pozdrawiam
    kokodin
    Level 21  
    u mnie dzieje się podobnie ale ja znam przyczyne od czasu do czasu windows sam w jakiś sposób generuje maksymalną ilość jednoczesnych połączeń (400) co kompletnie blokuje przepływ informacji po jakiejś chwili sytuacja wraca do normy jest to jakiś błąd zabespieczeń windowsa który mimo swojego firewala ukazuje swoją obecność w sieci można to również tłumaczyć (nieskutecznym) atakiem robaków na nasz komputer i ostatnia możliwość to chwilowe przeciążenie pętli lokalnej dostawcy internetu takie są moje typy na takie zachowanie się internetu dodam że takie błędy dostępu zdażają sie znacznie częściej (co jakieś 10-15 min) na lubelskim serwerze lubman :] niby w pracy mam 10 mbit ale od czasu do czasu sie przycina
    p605.tk
    Level 11  
    Win 2k chyba nie ma firewalla ??
    Z informacji innych uzytkownikow sieci dialog - taka sytuacja nie wystepuje.
    Problem pojawil sie jakies 2 miesiace temu, - dzwonilem do dialogu niby u nich jest ok- chociaz prawdy nigdy nie wyjawia. Co do przeciazen to zdarza sie to zarowno rano kolo 11 czy nawet w godzinach pozno wieczornych 24, 1
    pozdrawiam