Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lexmark x3330 "Nieprawidłowy prawy nabój"

09 Cze 2007 17:51 7777 3
  • Poziom 10  
    Witam.

Wiem, że ten temat był wałkowany 100000 razy na tym forum ale nie mogłem znaleźć odpowiedzi na mój problem....

A więc tak... napełniłem oryginalny kolorowy kartridż do mojego lexa x3330 (nie polecam :/). Pochodziło wszystko ok, aż nagle mi wyświetlało na LCD lexa "Nieprawidłowy prawy nabój". Podkreślam, że był mało profesjonalnie napełniony przez panów serwisantów i tusz się z niego wylewał. Przeczyściłem wszystko i wkurzony kupiłem nowy oryginalny. No i wszystko chodziło OK przez 1,5 miesiąca aż do teraz.... Znowu pisze "Nieprawidłowy prawy nabój"!! Już szlak mnie trafił i przeszperałem Google i dowiedziałem się, że trzeba zresetować pamięć NVRAM kombajnu... Po resecie to samo!! Nie wiem co już zrobić, ale mam nadzieje ;)

Pozdrawiam ;)

PS: Przy menu drukarki (tam gdzie jest resetowanie) znalazłem jeszcze jedną funkcję - NVRAM Dump. Do czego ona służy?
  • Poziom 26  
    NVRAM Dump służy do wydruku zrzutu pamięci - wydrukuje ci kilka stron z zawartością pamięci, szesnastkowo i do niczego szczególnego się to chyba zwykłemu użytkownikowi nie przydaje (co innego serwisowi). A wracając do twojego problemu - czyściłeś wszystkie styki naboju i te w karetce? - może się zabrudziły.

PS Mam ten sam model i również nie polecam, choć póki co to nie miałem żadnych problemów i również napełniam
  • Poziom 10  
    dalej to samo po przeczyszczeniu :/

ale jaki jest jeszcze sposób?? Kolejnych 70 zł nie chcę wydawać, a na serwis nie mam czasu bo dużo drukuję...