Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

NEC MultiSync 95F dziwne zachowanie się obrazu

13 Cze 2007 08:28 1380 4
  • Poziom 20  
    Witam.Mam w naprawie wyżej wymieniony monitor w którym to występuje dosyć ciekawa usterka której to do tej pory nie zaobserwowałem, wygląda to tak.Po uruchomieniu monitora wszystko pracuje prawidłowo po upływie kilku minut pojawia się ciemniejszy pas u góry ekranu,jest on oczywiście z treścią obrazu tylko zaciemniony.Po kilku minutach dalszej pracy pas powiększa się.Przy przestawianiu odświeżania z 60Hz na 75Hz pas na jakiś czas zanika,żeby być lepiej zrozumiałym to wytłumaczę to tak ,załóżmy że pas jest widoczny na 60Hz po przestawieniu na 75hz pasa nie ma ale po kilku minutach jest już widoczny ,tak jakby coś sie nagrzewało.Czy ktoś z szanownych kolegów spotkał się z taką usterką .Prosił bym o podpowiedź.Pozdrawiam.
  • Poziom 27  
    elektrolity wokół odchylania pionowego sprawdzić masę jak wygląda napięcie zasilania czy ma właściwą wartość i czy jest czyste bez pików.
  • Poziom 20  
    Witam.Trudno by mi było ocenić wartość napięcia zasilanie odchylania V ponieważ nie posiadam schematu tego monitora,może ktoś by mi mógł wskazać gdzie go odnaleść.Jeszcze jedna sugestia z mojej strony czy czasami te zakłócenia nie sa powodowane przez wzmacniacz wizji? Pozdrawiam.
  • Spec od monitorów
    wymien wszystkie elektrolity wokol TDA8172
    * typowa aplikacja znajdz podobny typ monitora na tym samym scalaku
  • Poziom 20  
    Witam.Wymieniłem wszystkie elektrolity w układzie V TDA 8172 470uf/25V szt 2 220uf/35v szt 1 ,1uf/100v szt 1 i nawet układ sterowania TDA9111 i nic to nie daje a zasilanie jest 26,8V na TDA 8172.Pozdrawiam