Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

k 750i stluczony wyswietlacz po wymianie nie dziala

jarek123a 14 Cze 2007 11:31 1508 14
  • #1 14 Cze 2007 11:31
    jarek123a
    Poziom 9  

witam dzisiaj mam problem z k750 mam w nim do wymiany wyswietlacz gdyz jest pekniety po zamnontowaniu 2 dobrego wyswietlacza nowy wyswietlacz swieci caly czas na bialo nie wiem co mam z tym zrobic prosze o pomoc a dodam jeszcze ze wszystkie dzwieki sa przez kabel usb mozna odczytackarte pamieci itd nie dziala tez aparat prosze o pomoc i pozdrawiam

• #2 14 Cze 2007 11:41
    Gryfis
    Poziom 18  

a jakiego koloru jest tasma wyswietlacza takiego samego jak poprzednia?? moze miales zielona a teraz wlozyles zlota. jesli tak to musisz zmienic soft w telefonie

• #3 14 Cze 2007 11:45
    jarek123a
    Poziom 9  

kolory to samo ta sama tasma wszystko to samo nie mam mozliwosci sprawdzic czy ten wyswietlacz jest dobry gdyz nie mam innego k750

• #4 14 Cze 2007 11:58
    BONO
    Poziom 28  

Gryfis napisał:
    a jakiego koloru jest tasma wyswietlacza takiego samego jak poprzednia?? moze miales zielona a teraz wlozyles zlota. jesli tak to musisz zmienic soft w telefonie

złota? z tego co widzialem to jedna jest mocno zielona a druga jasniejsza i sa 2 symbole R2C i R5B moze wstawiles inny

• #6 14 Cze 2007 13:01
    jarek123a
    Poziom 9  

jest identyczna jak byla wczesniej zadnej roznicy tyle tylko ze nie jest orginalny wyswietlacz kolory te same

• #7 14 Cze 2007 13:05
    sim
    Poziom 28  

Tam gdzie siedział lcd R1 lub R2 tylko takie nowe będą działać bez zmiany softu - np R3 już nie. Natomiast nie sprawdzałem czy zamiast R3 będzie chodził zamiast R5.
    Nowy lcd R1 powinien chodzić we wszystkich K750 - zamiast R5 również.
    Nie sprawdzałem związku koloru taśmy z wersją lcd.

• #8 14 Cze 2007 23:09
    jarek123a
    Poziom 9  

sprawdzam te wyswietlacze z tylu na tym rozbitym pisze r2c napis napis jest na 2 stronie wyswietlacza na tym srebrnym ale na tym co kupilem nie ma takiego nr wiec jak mam sprawdzic jaki kupilem

• #9 14 Cze 2007 23:54
    sim
    Poziom 28  

To musiałeś jakieś naprawdę 'niewiadomoco' kupić, bo nawet na Foofach jest oznaczenie (nawiasem mówiąc bez zarzutu chińszczyzna z Foofa), a cóż dopiero w niewiele droższych oryginałach.
    Sądzę, że w twoim przypadku wymiana softu na jakis najnowszy załatwi sprawę, chociaż sam pewnie nie masz czym tego zrobić - więc będzie cię to dodatkowo kosztowało.
    Tak to jest z oszczędnością na allergo.

• #10 15 Cze 2007 07:53
    slawko_k
    Poziom 33  

no nie wiem czy soft pomoze.
    temat wiele razy sie przewijal.
    to standard ze po upadku w k750 lcd nie dziala.
    sam mam takich kilka. zmiany softow na wszystkie dostepne nie pomagaja, wstawianie roznych lcd tez.

• #11 15 Cze 2007 07:59
    przemek_d20
    Poziom 17  

Ja mialem podobny problem tylko w aparacie cyfrowym i rozwiązanie o było bardzo proste poprostu cos nie łączy na taśmach:) a nie połamałes czasem takich czarnych zatrzasków? sprobuj docisnąc dobrze taśme i powinno działać

• #12 15 Cze 2007 10:33
    jarek123a
    Poziom 9  

nic nie polamalem delikatnie sie z tym obchodze docisniecie tasmy nie daje zadnych rozwiazan a polamac to naprawde trzeba byc geniuszem

Dodano po 1 [minuty]:

http://www.allegro.pl/item200793322_wyswietlacz_hq_sony_ericsson_k750_k750i_w800_d750.html

Dodano po 3 [minuty]:

wydaje mi sie ze to wina telefonu aczkolwiek moge sie mylic telefon kuopilem po okazyjnej cenie jak nie dam rady go zrobic to zawsze go moge sprzedac ale nie lubie sie poddawac co proponujecie co potrzebuje do zmiany softu jaki kabel

• #13 15 Cze 2007 11:53
    sim
    Poziom 28  

W takim razie mnie się trafiały wyłącznie 'lepsze' przypadki :) bo zawsze wystarczyło wstawić lcd z odpowiednim R. Czy soft pomaga - nie testowałem, bo jak mówię nie mam problemu z dobraniem lcd.
    Natomiast wiele razy na forum poruszane były problemy 'z białym lcd po flashu' gdzie prawdopodobnie flashowano telefon z wysoką wersją softu na niższą wersję, która to wersja nie obsługiwała lcd zamontowanego w środku.

• #14 15 Cze 2007 12:41
    jarek123a
    Poziom 9  

to jest mysl prubowalem zmienic oprogramowanie przez stronke se ale tam niestety nie moge nic zrobic przez to ze niby mam najnowsze oprogramowanie bez kabla serwisowego jestem zablokowany no chyba ze idzie jakos jeszcze zmienic soft po przez zwykly kabel ktory byl w zestawie

Dodano po 1 [minuty]:

jeszcze jedno doszukalem sie scizkach przy wyswietlaczu symbolu na wyswietlaczu orginalnym byla 12 natomiast na tym co kupilem jest 11 ale nie mam pojecia co to oznacza

Dodano po 1 [minuty]:

moze ktos nie umiejetnie zrobil na nim flesha nie znam przeszlosci tego telefonu

Dodano po 11 [minuty]:

a co myslisz o tym wyswietlaczu co go kupilem ten wklejony link
    moze to byc tez wina wyswietlacza ?

• #15 15 Cze 2007 14:37
    Fyszo
    Spec od GSM

Zwykłym kablem DCU60 Zmienisz SEusem oprogramowanie. Nie potrzebujesz zadnych serwisowych.
    Czasami od softu również ekran jest biały ale telefon wtedy jest zawieszony a u ciebie ewidentnie sie uruchamia.
    Dla mnie to uszkodzona płyta i raczej nie do naprawy.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME