Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dwa odbiorniki,nadajniki,anteny... Jeden pojazd

18 Cze 2007 00:43 1188 5
  • Poziom 21  
    Mam zamiar w jednym pojeździe umieścić dwa odbiorniki ponieważ uzyskam wtedy 4 kanały małym kosztem ponieważ jeden odbiornik i nadajnik mam ale bez anteny przy odbiorniku. I teraz to wszystko będzie blisko siebie no i musze pewno zamontować dwie anteny tylko nie wiem jakie, chciałbym zamontować dwie takie same, i teraz czy może być antena komputerowa dookolna 2,4GHz zasięg 100metrow czy może antenę teleskopową radiową. Albo macie jakieś inne pomysły ? Oryginalnie pojazd może poruszać się w terenie otwartym do 100metrow, czy antena może pomoc poprawić ten wynik ? Czy raczej tu nie ma znaczenia i może być kawałek drutu?

Pozdrawiam
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Nie napisałeś kompletnie nic o:
    - częstotliwości pracy
    - rodzaju wykorzystanej modulacji

Nie wiemy czy to zaawansowany tor radiowy, czy pilot od telewizora.

I jak tu pomóc?
  • Poziom 21  
    Nadajnik ktory mam, ma w sobie kwarc 27,145. Jest to dosc stare bo z przed kilku lat wymontowane kiedys z jakiegos samochodu.
    Rodzaju wykorzystanej modulacji - mozna jasniej?
    To jest zwykly nadajnik i odbiornik z starego samochodu, a co do drugiego nadajnika/odbiornika to jeszcze nie posiadam ale to tez bedzie cos zabawkowego za kilka zl nie mam namysli jakis profesionalnych aparatur itp. Tylko nie wiem czy brac antene czy kawalek drutu czy cos jeszcze innego. Pozdrawiam
    Długość anteny nie jest przypadkowa, powinna być odpowiednio dobrana, głównie do częstotliwości. Antena WiFi się do tego kompletnie nie nadaje i kawałek kabla o odpowiedniej długości się sprawdzi lepiej.

Rodzaj modulacji to sposób kodowania danych w torze radiowym. Jeśli zastosujesz inną częstotliwość w drugim torze radiowym, jest szansa że nie będą się zakłócać, chociaż ze względu na ich niską jakość wykonania może być z tym różnie, dlatego staraj się drugie radio kupić na zupełnie inną częstotliwość i najlepiej żeby był tam też kwarc.
  • Poziom 21  
    Ok czyli anteny beda kwalkiem kable czy czegos podobnego. A wracajac do czestotliwosc to wiem ze musze byc inne ale te zabawki maja prawie to samo zawsze, pierwszy nadajnik ma 27,145 i czy drugi moze miec 27,125 czy to jest zbyt mala roznica?
    To są aż dwa kanały różnicy :) Lepiej żeby ta różnica była jak największa, ale teoretycznie (zgodnie z przepisami) taka powinna być wystarczająca, w praktyce może być różnie...