logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Daewoo 21Q1T CP-375 po burzy - szukam wsadu do pamięci 24C08, procesor SDA 5255-A035

jacek07 18 Cze 2007 11:32 3154 16
REKLAMA
  • #1 3995702
    jacek07
    Poziom 15  
    Posty: 188
    Ocena: 5
    Witam
    Tv jak w temacie , klient twierdzi że przed burzą wyjął wtyczkę z kontaktu ale zapomniał o antenie.
    Tv po właczeniu do sieci nie uruchamia sie , świeci się tylko dioda standby.
    Napiecia z przetwornicy 123V , 15V , 10V są.
    Szukam wsadu do pamieci 24c08 procesor SDA 5255-a035.
    Ten który jest na elektrodzie zgrywa mi sie jako skrót do poczty.

    Pozdrawiam
  • REKLAMA
  • REKLAMA
  • #5 3999923
    jacek07
    Poziom 15  
    Posty: 188
    Ocena: 5
    pankracy 2 napisał:
    Witaj!
    Na nodze 43 CPU musi zmieniać się stan logiczny ON-OFF

    Witam
    Sprawdziłem , na nodze 43 procesora cały czas jest 3.7 V , nic się nie zmienia podczas właczania odbiornika z klawiatury lokalnej (na razie nie mam pilota , ma zostac dostarczony .
    Pozdrawiam i dzieki za zainteresowanie.
  • #6 4005614
    jacek07
    Poziom 15  
    Posty: 188
    Ocena: 5
    jacek07 napisał:
    pankracy 2 napisał:
    Witaj!
    Na nodze 43 CPU musi zmieniać się stan logiczny ON-OFF

    Witam
    Sprawdziłem , na nodze 43 procesora cały czas jest 3.7 V , nic się nie zmienia podczas właczania odbiornika z klawiatury lokalnej (na razie nie mam pilota , ma zostac dostarczony .
    Pozdrawiam i dzieki za zainteresowanie.

    Witam ponownie
    Sprawdziłem napiecia na Voltage regulator tda 8138 . Na n.9 jest 5V na n.8 12V natomiast na n.6 RST jest tylko 0.22V na schmacie widac ze ma byc około 5V (nie wiem tylko czy w stanie standbay czy w czasie pracy odbiornika).
    Nie zgadza się tez napiecie na n.1 u mnie jest 5V natomiast na schemacie 10,4V.
    Czy napiecia podane na schemacie są napieciami w stanie standbay?.
  • REKLAMA
  • Pomocny post
    #7 4008998
    piotr
    Poziom 23  
    Posty: 863
    Pomógł: 14
    Ocena: 24
    czesc Kolego
    mam takiego samego na warsztacie.
    masz do wymiany procesor. ale moze się okazac ze masz jeszcze do wymiany TDA8374A, TDA8138
    trzeba sie zastanowic czy warto naprawiac
    pozdrawiam
    piotr
  • Pomocny post
    #8 4009278
    PK2006
    Poziom 22  
    Posty: 737
    Pomógł: 29
    Ocena: 24
    Potwierdzam zdanie Piotra.Przerabiałem to nie dawno.Niestety naprawa nie opłacalna(dla klienta).
  • #9 4055025
    jacek07
    Poziom 15  
    Posty: 188
    Ocena: 5
    Witam wszystkich
    Po wymianie procesora tv ruszył.Wstawiony procesor to sda5255-a035 dw5255m6
    Brak jest natomiast reakcji na pilota. Załącza się tylko z klawiatury lokalnej.
    Pilot to R-28B03 raczej sprawny .
    pozdrawiam
  • #11 4078812
    jacek07
    Poziom 15  
    Posty: 188
    Ocena: 5
    Witam ponownie
    Po wymianie odbiornika podczerwieni pilot juz działa.
    Brak jest natomiast koloru i jego regulacji na odbieranym sygnale.
    Nie działa również telegazeta.
    Wyswietlane menu na ekranie jest w kolorze.
    Czy to nie przypadkiem jeszcze TDA do wymiany?
    Pozdrawiam
    Jacek
  • #13 4082910
    jacek07
    Poziom 15  
    Posty: 188
    Ocena: 5
    piotr napisał:
    w 99% do wymiany układ TDA8374A ale przed wymiana upewnij sie czy napewno
    to jest tylko burza :D

    Witam
    Podstawie tego tda i dam znać , a co do upewnienia się czy na pewno po burzy to wiesz jak jest. Od klienta nie wyciągniesz nigdy prawdy , nawet jak w sprzęcie jest nieźle zaorane.
    Zawsze jest tak : wszystko było wyłączone , nikt nie grzebał , samo się zepsuło.
    Pozdrawiam
    Jacek
  • REKLAMA
  • #14 4095902
    jacek07
    Poziom 15  
    Posty: 188
    Ocena: 5
    Witam
    Po podstawieniu TDA8374A dalej to samo.
    Juz mam dosyc tego badziewnego Daewoo.
  • #15 6377849
    kakioti
    Poziom 18  
    Posty: 402
    Ocena: 21
    Witam, mam taką samą sytuację, telewizor po burzy. Chcę wymieić procesor oryginalny SDA-5255-A035-DW5255M6 na procesor z moich zasobów: SDA-5255-A017; DW5255M4.
    Pytanie: czy mogę zamienić:
    -SDA-5255-A035-DW5255M6 na
    -SDA-5255-A017-DW5255M4.
    Bardzo proszę o odpowiedź.
    Pozdrawiam.
  • #17 8538874
    kakioti
    Poziom 18  
    Posty: 402
    Ocena: 21
    Bardzo dziękuję za odpowiedź. Po wymianie wszystko jest OK. Na tym zamykam temat.
    Pozdrawiam.

Podsumowanie tematu

✨ Telewizor Daewoo 21Q1T CP-375 po burzy nie uruchamia się, świeci się tylko dioda standby, mimo obecności napięć z przetwornicy (123V, 15V, 10V). Poszukiwano wsadu do pamięci 24C08 dla procesora SDA 5255-A035, jednak dostępny plik okazał się nieprawidłowy. Po wymianie procesora na SDA5255-A035 (DW5255M6) telewizor zaczął działać, lecz brakowało reakcji na pilota (model R-28B03). Po wymianie odbiornika podczerwieni pilot zaczął działać, ale pojawiły się problemy z kolorem i regulacją barw oraz z telegazetą. Podejrzewano uszkodzenie układu TDA8374A, jednak jego wymiana nie rozwiązała problemu. Wskazano również na możliwą konieczność wymiany TDA8138. W dyskusji potwierdzono, że procesor SDA-5255-A017 (DW5255M4) może zastąpić oryginalny SDA-5255-A035 (DW5255M6), co po wymianie skutkowało prawidłowym działaniem telewizora.
Wygenerowane przez model językowy.
REKLAMA