Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Koncepcja nagłośnienia - niskie tony

18 Cze 2007 20:34 1493 17
  • Poziom 9  
    Szukam wskazówek. Mam wzmacniacz 375W Blaupunkt GTA2, kupiłem okazyjnie za 160 zł, w bdb stanie, nowe byly po dwiescie z hakiem.
    Chce sobie teraz coś napędzić tym wzmacniaczem. Chodzi mi o jakieś niskie tony. do dyspozycji mam około 150 złotych.
    Widziałem fajne głośniki na allegro: Boschmann 30cm Z-12SL 600W Cena Kup Teraz: 145,00 zł
    ALPHARD CW1202CX Cena Kup Teraz: 125,00 zł
    Dobre one są? Który lepszy?
  • Pomocny post
    Poziom 17  
    a jakiej sluchasz muzy ??
    za ta cene ni kupisz nic dobre jak bys mial jeszcze 100zl moze bys cos znalazl
  • Poziom 9  
    Muzyki szybkiej słucham, elektronicznej, ogólnie przez wielu zwana "techno". A tak do 200 góra, żeby pasowało mi do wzmacniacza? Podobno wzmacniacz ten ma 170W rms-po zmostkowaniu w jeden.
    Nie moge wiecej kasy na sam głośnik wydać, bo jeszcze muszę zbudować obudowę. 200 to już z przesyłką
  • Poziom 21  
    Doluz te 20zl i kup magnata xpresso :D pozdrawiam
  • Moderator CarAudio
    " magnata xetec" a co to za wynalazek?
  • Poziom 21  
    Sorki za pomylke :P pisalem o jednym a myslalem o drugim pozdro :P
  • Poziom 17  
    czanczo napisał:
    Szukam wskazówek. Mam wzmacniacz 375W Blaupunkt GTA2, kupiłem okazyjnie za 160 zł, w bdb stanie, nowe byly po dwiescie z hakiem.
    Chce sobie teraz coś napędzić tym wzmacniaczem. Chodzi mi o jakieś niskie tony. do dyspozycji mam około 150 złotych.
    Widziałem fajne głośniki na allegro: Boschmann 30cm Z-12SL 600W Cena Kup Teraz: 145,00 zł
    ALPHARD CW1202CX Cena Kup Teraz: 125,00 zł
    Dobre one są? Który lepszy?

Może być : Magnat Xpress 12

jest też fajna promocja na ten glośnik, słuchałem wczoraj i jestem pozytywnie zaskoczony: Pyle Blue Wave 124 :ok:
  • Poziom 9  
    W obi można zamówić do tego obudowę?
    A nie lepiej zagra tuba blaupunkt co ma 600W i jest na allegro po 180 złotych?
    Co sądzicie jeszcze o głośniku audion takim 30cm wściekły pomarańcz, 300W RMS/600W ??
  • Poziom 24  
    Mozna tez jeszcze zapodac STXa - AP (180zł) i zrobic mu jakas skrzynke. To szybkiej muzyki w sam raz, no i w miare glosny. Fakt ze glosnik ma w nominale 300W no ale pod 170w jak kolega pisze tez bedzie gral a z czasem bedzie mogl zmienic na mocniejszy wzmacniacz jak mu bedzie juz basu brakowac bez koniecznosci zmiany glosnika. Pozdr.
  • Poziom 35  
    1.stx jest do dupy szybkos ie rozleci....
    2.sa slaby wzmcniacz i to sporo
    3.w tej kasie najlepszy bedzie chyba magnat xpress
  • Poziom 24  
    a dlaczego niby ma sie rozleciec ten stx??
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 35  
    łuki88 mialem kilka stx wiekszosc sie poprostu rozpadla,pozatym wystarczy poczytac posty o uszkodzonych np AP dlatego osobiscie nie polecam zadnego glosnika tej firmy
  • Poziom 24  
    aha no mozliwie ja czytalem ze wlasnie duzo osob je chwali jesli chodzi o ta polke cenowa oczywiscie. Ja zrobilem sobie kolumny na 4 stxach GDN-27-150-SC i bardzo dobrze sie spisuja. Duzo ludzi chwali stxy jesli chodzi o home audio i czesto powstaja konstrukcje na przetwornikach tej firmy. Moze wlasnie warunki w samochodzie je tak "uszczesliwiaja" ze sie rozpadaja.
  • Poziom 17  
    ige napisał:
    łuki88 mialem kilka stx wiekszosc sie poprostu rozpadla,pozatym wystarczy poczytac posty o uszkodzonych np AP dlatego osobiscie nie polecam zadnego glosnika tej firmy

No niestety się rozklejają, ale z dobrego źródła wiem że to się zmieni niedlugo :ok:
  • Poziom 9  
    Rzućcie jeszcze jakieś nazwy to sobie na forum poczytam, bo bez nazw konkretnych to cieżko znaleźć coś konkretnie na ten temat.
    Narazie się dowiedziałem, że audion, stx, alphard odpada i boshmann odpada. Co jeszcze wchodzi w grę, nie jest audiofilem, dobrze zeby było dosyć głośno, no ale nie tylko to jest ważne, dobrze żeby grało przyzwoicie i to mi wystarczy. Wzmacniacz jak widać nie jest zbyt wysokiej klasy, wiec i tak cudów sie z nim nie osiągnie. Chetnie poczytam jesli tylko ktos napisze nazwy głośników o których dyskutowano na forum, a cena jest w moim zasięgu.