Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Xenony w Lanosie?

krzemo 25 Paź 2003 18:06 7731 11
  • #1 25 Paź 2003 18:06
    krzemo
    Poziom 14  

Witam
    Czy da rade wstawić do lamp w lanosie xenon-ny i jak to zrobić?

0 11
  • #2 26 Paź 2003 06:05
    setaszi
    Poziom 13  

Witam
    zeby nie wdawac sie w zbedne dyskusje proponuje kupic gazete Giełda Samochodowa i tam pod hasłem xenon lub lampy w dodatku z czesciami znajdziesz firmy ktOre takie przeróbki wykonują, tylko w wypadku lanosa po takiej przeróbce nie bedziesz miał długich swiateł/drogowych/ chyba ze zamówisz bi xenon. Jest jeszcze jeden aspekt całej sprawy ogólnie wiadomo ze lanos niem fabrycznie montowanych xenonów,kazda kontrola drogowa bedzie sie konczyła mandatem a nawet zabraniem dowodu no i jeszcze przegląd techniczny ,moim zdaniem nie warto :D

0
  • #3 16 Lip 2004 01:50
    DJCHUCKY
    Poziom 19  

Dlaczego kontrola drogowa będzie się kończyła mandatem? Czy Policjanci to fachowcy od reflektorów? Nie rozumiem na jakiej podstawie wlepią mandat.

Czym różni się Xenon od Bi Xenone?

0
  • #4 16 Lip 2004 08:32
    BJSusel
    Poziom 18  

Bi Xenon to 2 palniki
    Jak masz żarówkę H4 w aucie to światła drogowe i mijania są realizowane na tej samej żarówce. W xenonach tak się nie da. Muszą być dwa osobne palniki lub najczęściej światła mijania - Xenon - drogowe np. H1.

0
  • #5 16 Lip 2004 11:28
    dyziogd
    Poziom 11  

LAMPY KSENONOWE LUB BI-KSENONOWE , MONTOWANE FABRYCZNIE POSIADAJĄ UKŁAD AUTOMATYCZNEGO POZIOMOWANIA,PRZEZ CO JADĄC NA WYBOISTEJ DRODZE NIE OŚLEPIAJĄ JADĄCYCH Z PRZECIWKA.KSENONY ZAMONTOWANE U CHŁOPA W STODOLE NIE MAJĄ TEGO UKŁADU(DROGI I SKOMPLIKOWANY UKŁAD).JADĄC Z TAKIM CZYMŚ(DOŁOŻONE KSENONY) RYZYKUJESZ KRAKSE , WYSTARCZY ŻE SPRAWCA POWIE ŻEŚ TY GO OŚLEPIŁ,A CI CO NIE SĄ SPECAMI OD LAMP(TWOIM ZDANIEM)ZOBACZĄ ŻE MASZ POPRZERABIANE LAMPY TO JESTEŚ U-G-O-T-O-W-A-N-Y(NA FIOLET)
    -ODRADZAM-SZKODA MONETY I CZASU.

0
  • #6 16 Lip 2004 11:38
    DJCHUCKY
    Poziom 19  

Ale dalej nierozumiem dlaczego np. światła w moim mondeo nie mają autopoziomawania, a jest tylko pokrętło którym przy załadunku bagażnika obniża się światła, a dlaczego Xenony muszą mieć to autopoziomowanie, co one są jakieś mocniejsze dają więcej światła ? No przecież jeżeli jade swym mondeo po nie równej drodze to też zwykłe światła oślepiają innych kierowców.

0
  • #7 16 Lip 2004 12:41
    BJSusel
    Poziom 18  

Po prostu w xenonach jest wymóg aby układ poziomowania działał automatycznie. Ale szybkość działania tego układu jest podobna do regulacji ręcznej, nie ma tam jakiś cudów i żyroskopów, które zawsze utrzymują światła na tym samym poziomie.
    Osobna sprawa to układ ciśnieniowego spryskiwania reflektorów - też jest taki wymóg.

0
  • #8 16 Lip 2004 13:15
    DJCHUCKY
    Poziom 19  

Wiem że w czołach jest teki układ który utrzumuje zawsze działo w poziomie lub pod ustawionym kątem do strzału. Czołg może jechać po nierównściach , a działo się nie rusza i może celnie strzelać. Więc o to chodzi. Ale ten kuład jest skomplikowany ,a sampopziomujące się Xenony mówisz że działają tak ja regulacja ręczna, z tego co jest w moim Mondeo to działa strasznie wolno.

0
  • #9 18 Lip 2004 12:52
    P.Artek
    Poziom 21  

Samopoziomowanie w xbo musi być dlatego że te lampy mają strumień na poziomie 3200lm a H4 ok 700lm,H1 ok 1500lm.Bez takiego układu na nierównościach będziesz świecił po oczach innym do czasu kiedy ktoś w ciebie pier...!

0
  • #10 18 Lip 2004 16:19
    Gerri
    Spec od Mercedesów

BJSusel napisał:
    Bi Xenon to 2 palniki
    Jak masz żarówkę H4 w aucie to światła drogowe i mijania są realizowane na tej samej żarówce. W xenonach tak się nie da. Muszą być dwa osobne palniki lub najczęściej światła mijania - Xenon - drogowe np. H1.

Witam!
    Na drodze strumienia światła pojawia się uruchamiana elektromagnesem przesłonka, która koryguje strumień światła drogowe / mijania. Tego rodzaju rozwiązanie mają przykładowo Mercedesy 211: jeden palnik - dwie funkcje
    Pzdr.

0
  • #11 22 Gru 2010 15:41
    smerfu19
    Poziom 1  

Po alkoholu też nie można jeździć a ludzie jeżdżą !!! Diody w postojów kach też nie można mieć rejestracja nie może być podświetlona ledami .

Ja jakoś Xsenony mam i jeszcze żaden Policjant nic mi nie powiedział .

A kontrole na nielegalnych zlotach są i to czepią bardzo wnikliwie

Dodano po 8 [sekundy]:

Po alkoholu też nie można jeździć a ludzie jeżdżą !!! Diody w postojów kach też nie można mieć rejestracja nie może być podświetlona ledami .

Moderowany przez Rycho T:

Regulamin, punkt 13.

0
  • #12 22 Gru 2010 15:52
    wojtek2812
    Poziom 22  

DJCHUCKY napisał:
    Dlaczego kontrola drogowa będzie się kończyła mandatem? Czy Policjanci to fachowcy od reflektorów? Nie rozumiem na jakiej podstawie wlepią mandat.

Na takiej, że na szkle reflektora masz oznaczenie mówiące o funkcji reflektora i źródle światła które gwarantuje jego homologację, przykładowo oznaczenie HC/R oznacza że reflektor jest homologowany z żarówką halogenową i spełnia funkcję światła mijania/drogowego

smerfu19 napisał:

Co za niski poziom merytoryczny. Jak nie masz nic ciekawego do powiedzenia to po prostu nic nie pisz. A czy taka led-postojówka potrafi oślepić cie na tyle byś poleciał np na czołówke?
    smerfu19 napisał:
    czepią

Czepią?

0