logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

AEG 72630 - Znaczenie kodów błędu E90, E91, E93 w pralce

Alski1 20 Cze 2007 20:15 27354 25
REKLAMA
  • #1 4003912
    Alski1
    Poziom 19  
    Posty: 351
    Pomógł: 10
    Ocena: 50
    Co oznaczają kody błędu E90, E91 i E93 w pralce jak w tytule? Proszę o szybką odpowiedź.
  • REKLAMA
  • #2 4003923
    Konto nie istnieje
    Poziom 1  
  • #3 4003974
    Alski1
    Poziom 19  
    Posty: 351
    Pomógł: 10
    Ocena: 50
    A dokładniej co mam zrobić, bo po przejściu w tryb serwisowy i przestawieniu na "d" wyświetla mi się błąd E90 a po przejściu na "f" wyświetla się 0-1
  • #4 4004052
    plaset
    Poziom 15  
    Posty: 93
    Pomógł: 15
    Ocena: 52
    "0-1" kod binarny do konfiguracji pozycja "0" kod "1" itd.
    Jak to zrobić napisał ci "skryn"
  • REKLAMA
  • #5 4004064
    Konto nie istnieje
    Poziom 1  
  • #6 4007950
    Alski1
    Poziom 19  
    Posty: 351
    Pomógł: 10
    Ocena: 50
    Tego kodu nie mogę znaleźć, ani na module ani gdzie indziej. Była nalepka z jakimiś kodami, ale litery w nich zawarte nie były w zasobie pralki.
  • Pomocny post
    #7 4008187
    plaset
    Poziom 15  
    Posty: 93
    Pomógł: 15
    Ocena: 52
    To wpisz te 16 znaczki 3D1C101AB97537D0
  • REKLAMA
  • #8 4008882
    Alski1
    Poziom 19  
    Posty: 351
    Pomógł: 10
    Ocena: 50
    Niestety nic to nie dało... A może ja źle wpisuję?

    Które znaczki będą do pozycji "a" a które do "b"?
  • Pomocny post
    #9 4010157
    Konto nie istnieje
    Poziom 1  
  • #10 4010714
    Alski1
    Poziom 19  
    Posty: 351
    Pomógł: 10
    Ocena: 50
    Skapowałem. Dzięki Wszystkim! Zamykam temat.
  • #11 4019812
    Alski1
    Poziom 19  
    Posty: 351
    Pomógł: 10
    Ocena: 50
    Po poprzedniej naprawie z pralką znów źle! Po włączeniu blokada wydaje dziwne dźwięki(przypominają mi pierdzenie, że się tak brzydko wyrażę), a jest nowa niedawno wymieniana. Poza tym wyświetlają się kody:
    - po włączeniu(przesunięciu programatrora): E40
    - po wejściu w tryb serwisowy wszędzie z wyj. poz. "D" i "F": E42
    - po wejściu w tr. serw. na pozycję "D": E43.
    Proszę o pomoc
    P.S. Sorry za brak kreseczki nad"c".
  • REKLAMA
  • #12 4019852
    Konto nie istnieje
    Poziom 1  
  • #13 4020042
    Alski1
    Poziom 19  
    Posty: 351
    Pomógł: 10
    Ocena: 50
    Tak 5 prań:
    -gotowanie,
    -2*wełna
    -2*Łatwe Prasowanie 40.
  • #14 4020111
    Konto nie istnieje
    Poziom 1  
  • #15 4021105
    Alski1
    Poziom 19  
    Posty: 351
    Pomógł: 10
    Ocena: 50
    Miesza nie mieszałem. Ostatnio jak wchodziłem do trybu serwisowego, to żeby sprawdzic kod, a wcześniej przy poprzedniej naprawie. Tylko czemu w trzech różnych miejscach pralka wyświetla trzy różne kody?
    Ach, jeszcze jedno: nie chce mi się wymieniac blokady, można ją jakoś zmostkowac? Sory za brak kreski nad"c"
  • #16 4023081
    Konto nie istnieje
    Poziom 1  
  • #17 4023470
    Alski1
    Poziom 19  
    Posty: 351
    Pomógł: 10
    Ocena: 50
    To jest sprzęt mojej mamy. Ja mam Whirlpoola-tego zachodniego-kupiłem w Sears'ie. U nas trudno dostac firmę AEG. Teraz jestem w Polsce, więc staram się naprawic pralkę. Dzięki Skryn za Wszystkie Posty-bez Ciebie nie dałbym rady!

    Dodano po 2 [minuty]:

    A czy można jakoś tą pralkę oszukac ( pomijam mostkowanie, coś w elektronice)? Blokada jest nowa, wymieniana w serwisie Electrolux'a.
  • #18 4023617
    Konto nie istnieje
    Poziom 1  
  • #19 4023836
    Alski1
    Poziom 19  
    Posty: 351
    Pomógł: 10
    Ocena: 50
    Tam jest taka naklejka! Ale nie z napisem "cośtam code" tylko, że elektronika firmy GE.

    Dodano po 3 [minuty]:

    Teraz kolega nie zdradzę jaki podałmi kod. Spróbuję go wpisac i powiem, co dał.

    Dodano po 56 [sekundy]:

    jutro
  • #20 4023873
    Konto nie istnieje
    Poziom 1  
  • #21 4023882
    plaset
    Poziom 15  
    Posty: 93
    Pomógł: 15
    Ocena: 52
    Jeżeli możesz to postaraj sie odczytać nr. PNC (Prod. No.) powinien znajdowac się na naklejce pod drzwiami ewentualnie z tyłu pralki.
    Powinien zaczynać sie na 91.... .
  • #22 4024622
    Alski1
    Poziom 19  
    Posty: 351
    Pomógł: 10
    Ocena: 50
    1. No i wpisałem. Pojawiło się E90, jak poprzednio. Po ponownym wpisaniu poprzedniego kodu podanego mi przez kolegę Plaseta dalej wyskoczyło E40, a blokada dalej wydaje niezidentyfikowane dźwięki.
    2. Wiem, co to jest kod PNC.
    3. Gdzie taką blokadę, która będzie POPRAWNA dla tej pralki można kupic? Nie oddam do serwisu, bo w jednym przy poprzedniej naprawie stała 3 tygodnie i nie wyczaili, co jest nie tak. Wtedy Plaset podał mi kod, ja wpisałem i ruszyło na 5 prań.
    4. Na module ani w pobliżu nie ma żadnej nalepki z wyjątkiem tej o której pisałem. Znajdują się na niej jednak takie litery, których nie ma w zasobie urządzenia(pralka ma 0-9 i A-F, a tam są "W", "M" itd.
  • #23 4026648
    Konto nie istnieje
    Poziom 1  
  • #24 4027825
    plaset
    Poziom 15  
    Posty: 93
    Pomógł: 15
    Ocena: 52
    to wpisz ten kod 261c169b15c1c7a4
  • #25 4029270
    Alski1
    Poziom 19  
    Posty: 351
    Pomógł: 10
    Ocena: 50
    Kod pomógł, pralka normalnie działa po włączeniu do kontaktu i wybraniu programu/opcji dodatkowych. Jednak po wciśnięciu przycisku "START" zaczyna huczeć przez chwilę blokada, mruga na zielono wskaźnik "CZY DRZWI SĄ ZABLOKOWANE?" i po minucie wyświetla się kod E 40. Blokada huczy dalej aż do momentu wyłączenia urządzenia poprzez programator.
  • #26 4044446
    Alski1
    Poziom 19  
    Posty: 351
    Pomógł: 10
    Ocena: 50
    Kochani, dziękuję za pomoc, i wszystkie rady, ale pralka jest już świętej pamięci... . Rozpadł się moduł przez silne przepięcia w sieci nocą. Koszt nowego, sprowadzanego z drugiej części świata to 700 zł, czyli równowartość pralki w obecnym stanie.

Podsumowanie tematu

✨ Kody błędów E90, E91 i E93 w pralce AEG 72630 wskazują na problemy z komunikacją między modułem sterującym a panelem sterowania, często spowodowane przepięciami, np. po burzy. Rozwiązaniem jest przeprogramowanie elektroniki, co wymaga wpisania odpowiedniego kodu konfiguracyjnego (PNC) znajdującego się na naklejce obudowy modułu. Brak prawidłowego kodu może powodować błędy i niestabilną pracę urządzenia. W przypadku błędów blokady drzwi (E40, E42, E43) problemem może być uszkodzona lub nieprawidłowo dobrana blokada, której nie da się oszukać ani mostkować bez ryzyka błędów końcowych. Wymiana blokady powinna być objęta gwarancją serwisu. Wskazano również, że nieprawidłowe wpisanie kodu może powodować niestabilność pracy pralki. Ostatecznie uszkodzenie modułu sterującego przez przepięcia może wymagać kosztownej wymiany, co w przypadku omawianego sprzętu jest nieopłacalne.
Wygenerowane przez model językowy.
REKLAMA