Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

AEG 72630 - Kody błędu E90, E91 i E93 w pralce

20 Jun 2007 20:15 24354 25
  • Level 19  
    Co oznaczają kody błędu E90, E91 i E93 w pralce jak w tytule? Proszę o szybką odpowiedź.
  • Level 1  
  • Level 19  
    A dokładniej co mam zrobić, bo po przejściu w tryb serwisowy i przestawieniu na "d" wyświetla mi się błąd E90 a po przejściu na "f" wyświetla się 0-1
  • Level 15  
    "0-1" kod binarny do konfiguracji pozycja "0" kod "1" itd.
    Jak to zrobić napisał ci "skryn"
  • Level 1  
  • Level 19  
    Tego kodu nie mogę znaleźć, ani na module ani gdzie indziej. Była nalepka z jakimiś kodami, ale litery w nich zawarte nie były w zasobie pralki.
  • Helpful post
    Level 15  
    To wpisz te 16 znaczki 3D1C101AB97537D0
  • Level 19  
    Niestety nic to nie dało... A może ja źle wpisuję?

Które znaczki będą do pozycji "a" a które do "b"?
  • Helpful post
    Level 1  
  • Level 19  
    Skapowałem. Dzięki Wszystkim! Zamykam temat.
  • Level 19  
    Po poprzedniej naprawie z pralką znów źle! Po włączeniu blokada wydaje dziwne dźwięki(przypominają mi pierdzenie, że się tak brzydko wyrażę), a jest nowa niedawno wymieniana. Poza tym wyświetlają się kody:
    - po włączeniu(przesunięciu programatrora): E40
    - po wejściu w tryb serwisowy wszędzie z wyj. poz. "D" i "F": E42
    - po wejściu w tr. serw. na pozycję "D": E43.
    Proszę o pomoc
    P.S. Sorry za brak kreseczki nad"c".
  • Level 1  
  • Level 19  
    Tak 5 prań:
    -gotowanie,
    -2*wełna
    -2*Łatwe Prasowanie 40.
  • Level 1  
  • Level 19  
    Miesza nie mieszałem. Ostatnio jak wchodziłem do trybu serwisowego, to żeby sprawdzic kod, a wcześniej przy poprzedniej naprawie. Tylko czemu w trzech różnych miejscach pralka wyświetla trzy różne kody?
    Ach, jeszcze jedno: nie chce mi się wymieniac blokady, można ją jakoś zmostkowac? Sory za brak kreski nad"c"
  • Level 1  
  • Level 19  
    To jest sprzęt mojej mamy. Ja mam Whirlpoola-tego zachodniego-kupiłem w Sears'ie. U nas trudno dostac firmę AEG. Teraz jestem w Polsce, więc staram się naprawic pralkę. Dzięki Skryn za Wszystkie Posty-bez Ciebie nie dałbym rady!

Dodano po 2 [minuty]:

A czy można jakoś tą pralkę oszukac ( pomijam mostkowanie, coś w elektronice)? Blokada jest nowa, wymieniana w serwisie Electrolux'a.
  • Level 1  
  • Level 19  
    Tam jest taka naklejka! Ale nie z napisem "cośtam code" tylko, że elektronika firmy GE.

Dodano po 3 [minuty]:

Teraz kolega nie zdradzę jaki podałmi kod. Spróbuję go wpisac i powiem, co dał.

Dodano po 56 [sekundy]:

jutro
  • Level 1  
  • Level 15  
    Jeżeli możesz to postaraj sie odczytać nr. PNC (Prod. No.) powinien znajdowac się na naklejce pod drzwiami ewentualnie z tyłu pralki.
    Powinien zaczynać sie na 91.... .
  • Level 19  
    1. No i wpisałem. Pojawiło się E90, jak poprzednio. Po ponownym wpisaniu poprzedniego kodu podanego mi przez kolegę Plaseta dalej wyskoczyło E40, a blokada dalej wydaje niezidentyfikowane dźwięki.
    2. Wiem, co to jest kod PNC.
    3. Gdzie taką blokadę, która będzie POPRAWNA dla tej pralki można kupic? Nie oddam do serwisu, bo w jednym przy poprzedniej naprawie stała 3 tygodnie i nie wyczaili, co jest nie tak. Wtedy Plaset podał mi kod, ja wpisałem i ruszyło na 5 prań.
    4. Na module ani w pobliżu nie ma żadnej nalepki z wyjątkiem tej o której pisałem. Znajdują się na niej jednak takie litery, których nie ma w zasobie urządzenia(pralka ma 0-9 i A-F, a tam są "W", "M" itd.
  • Level 1  
  • Level 19  
    Kod pomógł, pralka normalnie działa po włączeniu do kontaktu i wybraniu programu/opcji dodatkowych. Jednak po wciśnięciu przycisku "START" zaczyna huczeć przez chwilę blokada, mruga na zielono wskaźnik "CZY DRZWI SĄ ZABLOKOWANE?" i po minucie wyświetla się kod E 40. Blokada huczy dalej aż do momentu wyłączenia urządzenia poprzez programator.
  • Level 19  
    Kochani, dziękuję za pomoc, i wszystkie rady, ale pralka jest już świętej pamięci... . Rozpadł się moduł przez silne przepięcia w sieci nocą. Koszt nowego, sprowadzanego z drugiej części świata to 700 zł, czyli równowartość pralki w obecnym stanie.