Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Pralka Amica PCT5560A412 - problem z kodem błędu i nie tylko

kasia.26 29 Jun 2007 11:19 2338 5
 • #1
  kasia.26
  Level 10  
  Witam!
  Posiadam w domu typ pralki Amica PCT5560A412. Nastawiłam dzisiaj pranie i pralka wyprała, odwirowała, a następnie zamiast się wyłączyć zaczęła mrugać zielona lampka (niestety nie liczyłam ile razy), zapaliła się lampka "blokada drzwi", oraz "redukcja wirowania", "dodatkowe płukanie" i "pranie krótkie". W związku z tym, że "redukcję wirowania" i "pranie krótkie" włączyłam przy uruchamianiu pralki stwierdziłam, że pralka domaga się dodatkowego płukania. Przytrzymałam przycisk "Start" pralka się wyłączyła, a następnie ustawiłam program "uszlachetnianie". I znowu wszystko pięknie, ładnie, pralka wypłukała, odwirowała i znowu wywaliła ten sam kod. Wkurzyłam się i ją wyłączyłam i się zastanawiam co dalej zrobić.

  Poza tym mam problem z tym, że w szufladce środkowej, na środki zmiękczające stoi woda i dodatkowo co około 10 prań, pod pralką pojawia się woda, tak jakby filtr wyciekał. Po wyczyszczeniu filtra jest ok, do następnych 10 prań. Jak odkręcę filtr to widzę wodę na dnie pralki. Czy tak powinno być?

  Nie znam się na tym i bardzo proszę o pomoc. Pralka ma 2,5 roku :(
 • #2
  krzysiekl
  Level 22  
  Według tego kodu jest za dużo piany w pralce. Włącz na płukanie i zobacz, co będzie sie działo.
  Z wodą w tej szufladce - wyciągnij ją i umyj.
 • #3
  mrhari
  VIP Meritorious for electroda.pl
  kasia.26 wrote:
  "redukcja wirowania", "dodatkowe płukanie" i "pranie krótkie"

  Poza tym mam problem z tym, że w szufladce środkowej, na środki zmiękczające stoi woda


  F09-piana. Uzywaj mniej detergentu , nastaw kilka razy plukanie.
  Szufladke wyciagnij i zobacz czy nie trzeba jej wymyc.
 • #4
  kasia.26
  Level 10  
  Bardzo, bardzo dziękuję za odpowiedzi. Nastawiłam ponowne płukanie ale kod nadal się wyświetlał, więc wyłączyłam całkiem pralkę i zabrałam pranie. Dziś spróbuję ponownie nastawić, tylko ciekawa jestem, czy znowu się zapali. Jeśli tak to mam płukać tyle razy aż w końcu zgaśnie?

  Proszę wybaczyć jeśli źle formułuję swoje myśli, ale niestety nie znam się za bardzo na tych sprawach. pralkę oczywiście wyłączyłam przytrzymując przycisk start i czekając 2 minuty aż się odblokują drzwi.
  Pozdrawiam!
 • #5
  ksu
  Level 14  
  Szuflada na środki zmiękczające jest rozbierana i trzeba ją wyczyścić.Co do kodu błędu na spodzie pralki jest czujnik zalania, jeśli tam będzie woda to pralka się wyłączy. Trzeba usunąć przyczynę wycieku
 • #6
  Zbych034
  Level 39  
  Wody na dnie pralki nie ma prawa być ani kropelki. Sprawdź wszystko i usuń nieszczelność. Powodzenia