Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

VCR Panasonic NV-HD635 - nie działa sterowanie

pmaciej 30 Jun 2007 10:47 1145 2
Tespol
    pmaciej
    Level 10  
    Po włożeniu kasety zabezpieczonej przed zapisem, włącza się odtwarzanie, wyświetlacz nie pokazuje "play", naciskanie klawiszy powoduje, że wyświetlacz reaguje (zmieniają się wyświetlane symbole) lecz sterowanie nie działa - magnetowid wciąż odtwarza.

Po włożeniu kasety nie zabezpieczonej przed zapisem nie dzieje sie nic; nie ma zadnej reakcji na klawisze, nawet na EJECT.

Nie zauważyłem nic podejrzanego na płycie poza licznymi drobiami spoiwa lutowniczego; małe kuleczki i wióry były wszędzie - nie mam pojęcia jakim cudem w ogóle vcr działał.

pozdrawiam
  • Tespol
    oldboy
    R.I.P. Meritorious for the elektroda.pl
    Do oceny usterki brakuje informacji jak zachowuje się VCR na komendy z pilota, jednak zakładam, że również brak jest sterowania.
    Włożenie kasety zabezpieczonej przed nagrywaniem (brak "ząbka") powoduje zadziałanie mikrowyłącznika SAFETY TAB SW i w konsekwencji załączenie funkcji PLAY. Odbywa się to poza obszarem sterowania z klawiatury bądź pilota.
    Podejrzenie pada na szynę sterującą SERIAL, łączącą procesor TIMER (IC7501) z procesorem SYSCON/SERVO (IC6001). Najłatwiej można ją sprawdzić oscyloskopem podczas wysyłania komend z klawiatury czy też pilota.
    pmaciej
    Level 10  
    Witam ponownie,

upłynęło sporo czasu ale:
    - sprawdziłem szynę SERIAL pomiędzy TIM i SYS/SRV - wygląda że działa;
    - sprawdziłem 125Hz z SYS/SRV - czysto,
    - wykryłem, że jeżeli włożyć kasetę z ząbkiem do wyłączonego VCR to i tak rusza odtwarzanie chociaż wyświetlacz milczy na ten temat; trzeba wyjać wtyczkę z sieci aby zatrzymać; po ponownym włożeniu wtyczki - działa EJECT (czyli szyna SERIAL żyje)
    - podczas odtwarzania czas leci za szybko (2x)

za wszelkie sugestie bedę wdzięczny

pozdrawiam