Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

VCR Panasonic NV-HD635 - nie działa sterowanie

pmaciej 30 Cze 2007 10:47 983 2
 • #1 30 Cze 2007 10:47
  pmaciej
  Poziom 9  

  Po włożeniu kasety zabezpieczonej przed zapisem, włącza się odtwarzanie, wyświetlacz nie pokazuje "play", naciskanie klawiszy powoduje, że wyświetlacz reaguje (zmieniają się wyświetlane symbole) lecz sterowanie nie działa - magnetowid wciąż odtwarza.

  Po włożeniu kasety nie zabezpieczonej przed zapisem nie dzieje sie nic; nie ma zadnej reakcji na klawisze, nawet na EJECT.

  Nie zauważyłem nic podejrzanego na płycie poza licznymi drobiami spoiwa lutowniczego; małe kuleczki i wióry były wszędzie - nie mam pojęcia jakim cudem w ogóle vcr działał.

  pozdrawiam

  0 2
 • #2 30 Cze 2007 11:12
  oldboy
  VIP Zasłużony dla elektroda

  Do oceny usterki brakuje informacji jak zachowuje się VCR na komendy z pilota, jednak zakładam, że również brak jest sterowania.
  Włożenie kasety zabezpieczonej przed nagrywaniem (brak "ząbka") powoduje zadziałanie mikrowyłącznika SAFETY TAB SW i w konsekwencji załączenie funkcji PLAY. Odbywa się to poza obszarem sterowania z klawiatury bądź pilota.
  Podejrzenie pada na szynę sterującą SERIAL, łączącą procesor TIMER (IC7501) z procesorem SYSCON/SERVO (IC6001). Najłatwiej można ją sprawdzić oscyloskopem podczas wysyłania komend z klawiatury czy też pilota.

  0
 • #3 15 Wrz 2007 23:21
  pmaciej
  Poziom 9  

  Witam ponownie,

  upłynęło sporo czasu ale:
  - sprawdziłem szynę SERIAL pomiędzy TIM i SYS/SRV - wygląda że działa;
  - sprawdziłem 125Hz z SYS/SRV - czysto,
  - wykryłem, że jeżeli włożyć kasetę z ząbkiem do wyłączonego VCR to i tak rusza odtwarzanie chociaż wyświetlacz milczy na ten temat; trzeba wyjać wtyczkę z sieci aby zatrzymać; po ponownym włożeniu wtyczki - działa EJECT (czyli szyna SERIAL żyje)
  - podczas odtwarzania czas leci za szybko (2x)

  za wszelkie sugestie bedę wdzięczny

  pozdrawiam

  0
  Szukaj w 5mln produktów