Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Satel vs Elmes radiolinia

Prezeslukasz 03 Jul 2007 11:54 2662 3
Optex
    Prezeslukasz
    Level 14  
    Witam!

Mam problem z zasiegiem w radiolini satel'a mysle nad zakupem radiolini firmy elmes.

Zastanawiam sie czy istneje mozliwosc przypisania pilotów z radiolinii satel'a do radiolinii firmy elmes.

Wiem ze sa to 2 inne firmy i raczej bedzie to niemozliwe ale moze ktos kiedys próbował takiego numeru.

Tak wiec oczekiwałbym odpowiedzi raczej od osób które juz próbowały zrobic taka zamiane.
  • Optex
    Karwas
    Level 14  
    Bawiłem sie tymi radioliniami i zdecydowanie polecam Elmesa, ale na podmiankę pilotów nie wpadłem :)
    Co do pilotów to poczytaj sobie opis formatu danych i sposobu zmiany kodu pilotów. Niby w obu pilotach stosuje coś takiego jak KEELOQ, ale w instrukcji Satela piszą,że odbiornik obsługuje tylko piloty firmy Satel. Skoro tak jest to naprawdę wątpie by to zadziałało w drugą stronę, czyli odbiornik elmes a pilot satel.
  • Optex
    darion
    Level 11  
    Jezeli w nadajniku jest HCS200 lub HCS300 nie ma możliwości podmiany nadajników.Do każdego nadajnika jest wpisany "kod producenta"
    W odbiorniku czytaj procesorze jest taki sam "kod producenta".Jeżeli nie będą identyczne układ odbiorczy nie zdekoduje sygnału.
    tomhub
    Level 19  
    Miałem podobny problem z satelem.Wymienili mi pilociki i cyka.Od tamtej pory przeszedłem na elmesa.Naprawde z Elmesem nigdy nie miałem problemów.Pilotów nie wgrasz .