Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Philips 21PT5507 L01.1E AA po burzy czasem nie załącza się

04 Lip 2007 18:40 1768 2
  • Poziom 37  
    Witam

Mam na stole TV w/w jest po burzy. Walnęło po sieci. Naprawiłem przetwornicę wymieniłem TEA1507, transoptor, klucz przetwornicy diodę Zenera tranzystor bezpiecznik stabilizator 3.3V procesor TDA9565 oraz pamięć zaprogramowaną nowym wsadem. +B w tym momencie wynosi 128V i uznaje to za wartość prawidłową bo nigdzie nie doszukałem się poprawnej wartości wszystkie SM podają 140V ale nie sądzę aby to było dla 21". Problem jest taki że jak włączę TV przyciskiem sieciowym i TV wstaje to nie mam fonii kod błędu 4 oraz miga obraz na zasadzie takiej jakby przez 3s-4s był potem jest krótkie mignięcie (powiedzmy niecałą sekundę go niema) tak że znika wszystko chwilka i znów jest i tak w pętli. naciskam na pilocie off TV sie wyłącza prawidłowo. I od razu włączam go z pilota TV wstaje i jest dobrze nic się nie dzieje. Wygląda mi to na jakieś stany nie ustalone podczas załączania zasilania albo za krótki reset procesora. Gdy zasilanie jest ciągle włączone TV pracuje na ST-BY to załącza się i wyłącza prawidłowo bez błędów. Nie wydaje mi sie by to była tż usterka termiczna bo nie trzeba czekać aż elementy sie nagrzeją tylko wystarczy od razu załączyć go od nowa pilotem i już działa.
    Pomóżcie proszę bo już 3 dzień przy nim siedzę i nic
    Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc

Dodano po 2 [minuty]:

dodam jeszcze że wyginanie płyty też nic nie daje więc zimnego lutu też nie podejrzewam

Dodano po 3 [minuty]:

aha i ta usterka nie wytępuje zawsze ale dość często Zaastanawiam się nad układem POR ale niemoge znaleźć jego realizacji na schemacie niewiem gdzie jest moze ktoś pomoże

Dodano po 1 [godziny] 47 [minuty]:

Obadałem troche ten TV i układ POR tu nie występuje ale niewiem dalej co powoduje problemy przelutowałem raz jeszcze procka i MSP3415 i nic objawy dalej takie same niemam już siły do tego TV

Dodano po 1 [godziny] 52 [minuty]:

Jeszcze dodam że często TV się załącza tak ze jest czarny ekran widać OSD ciemne troche i jest zwężony obraz w pionie wyglada jakby troszke bardziej go zwężyć niż w trybie 16:9. Regulacje trybu 16:9 na 4:3 nie zmieniają amplitudy V. Może te porcesowy tak mają? Załozyłem z programem tym samym tylko nowszej wersji bo 3.6 a stara niewiem jaka była ale napewno nie 3.6
    Pozdrawiam

Dodano po 12 [minuty]:

Aha i zauważyłem niewiem jeszcze czemu ale jak TV jest na ST-BY to zamiast +12V jest 9V natomiast +B dalej jest 128V. próbuję rozumieć co się dziejie w tym zasilaczu dlaczego tak jest a nie inaczej ale niemoge może któryś z kolegów mi pomoże?
  • Poziom 13  
    Sprubuj zaprogramowac pamiec innym wsadem.
  • Poziom 37  
    napisałem wyżej ze to zrobiłem to nie wina wsadu wsad mam dobry to wina zasilacza już wiem na pewno tylko nie wiem jak go naprawić bo wszystko dobre a on nie bo nie bo ma swoje lepsze już mnie szlak trafia przy tym TV. Nie działa prawidłowo Q7561. Jest sprawny problem jest z jego sterowaniem i w ogóle jaja sie dzieją czasem na +3.3V jak coś zmienię (na odrobinę zmienię polaryzację Q7561 i boję się o procka zeby szlak go nie trafił) w tym zasilaczu jest 5V nie wiem jakim cudem to możliwe za to podwójna dioda 6565 BAV70 mnie zastanawia bo nie rozumiem po co jest podpięta miedzy +13 V z lini a 3.3V z LE33 lub 78L33. Ręce mi opadają
    Pozdrawiam