Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

philips dsx 6010 + cyfra+ - skaczący obraz

04 Lip 2007 16:57 2621 9
  • Poziom 11  
    Witam posidam dekoder philips dsx 6010 z początku byłem klientem wizji lecz z czasem wizja połączyła się z cyfrą i została zmieniona satelita. Po pewnym czasie już przy nowej karcie od cyfry+ zaczął skakać mi obraz tzn. tak jak by sie zacina głos znika obraz i sienie da oglądać. Za każdym razem muszę odkręcać kabel satelitarny od dekodera i na nowo go przykręcić aby pozbyć się tego zacinania chociaż nie zawsze to pomaga. Dzieje sie tak nie zależnie od pogody czy świeci słońce czy pada deszcz czy cokolwiek innego. Raz wszystko jest ok przez ok 2 tyg. a potem to sie zacina codziennie i nic sie nie da oglądać. Czym to może być spowodowane???? Proszę o pomoc. Z góry dzięki.
  • Specjalista elektryk
    A próbowałeś dokładniej ustawić antenę? A kabel przy konwerterze nie wyleciał ze złączki? Wystarczy, że antena zmieniła ustawienie o 1 cm i takie mogą być efekty.
  • Poziom 11  
    nie kabel ze złączki nie wyleciał antena jest dosć mała jeszce od wizji i była ostatnio ustawiana ponieważ nie odbierało mi kilku kanałów a po ustawieniu anteny obraz częściej mi sie zacinał niż wcześniej. I nie wiem czy to wina dekodera czy anteny ale mi sie wydaje że dekodera
  • Poziom 21  
    Sprawdz połączenia przy konwenterze , a najlepiej wymień złączke i zarób kabel na nowo , sprawdź stan sygnału czy zanika , podstaw konwenter , ostatnio miałem taki przypadek , że konwenter przerywał i powodował chwilowe zaniki sygnałów , sprawdź jak masz u kogo tuner .
  • Poziom 11  
    Jeżeli chodzi o kabel to całego nie mogę wymienić ponieważ mam go pod panelami i w ścianie. Mogę spróbować poprowadzić kabel przez okno żeby sprawdzić jak będzie wtedy ale wydaje mi sie że to nic nie zmieni. Jeżli chodzi o konwerter to go jeszcze spróbuje sprawdzić.
  • Poziom 17  
    Sprawdź stan napięć w przetwornicy ,wygląd kondensatorów elektrolitycznych (czy nie są napuchnięte) i jakie napięcia wychodzą z głowicy przy
    H i V .
  • Poziom 21  
    witam
    moim zadniem to wina nieprecyzyjnego ustawienia anteny lub walniętego konwertera:(
    pzdr
  • Poziom 14  
    Napredzej walniety konwerter.
  • Poziom 11  
    Witam spowrotem nie było mnie przez kilka dni w domu więc nie miałem neta.
    Jak sprawdzić czy konwerter jest dobry czy nie????
  • Specjalista elektryk
    Wymieniając go na nowy :D