logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Wybór procesora, RAM i karty graficznej do ASRock K7VT6 dla płynnego Skype'a

w1es1ek 04 Lip 2007 18:43 2247 15
REKLAMA
  • #1 4048962
    w1es1ek
    Poziom 2  
    Posty: 3
    Mam płytę ASRock K7VT6, pocesor Duron 950, 2x 128 RAM, GeForce2 MX.
    Przy rozmowach na Skype + kamerka procek nie daje rady i komputer powoli pracuje. Jaki kupić procesor, ram i kartę graficzną do tej płyty żeby płynnie poruszać się po interniecie (łącze 1 Mb) i nie przepłacić. Z góry dziękuje za poradę :-)
  • REKLAMA
  • #2 4049011
    MarekPPN
    Poziom 35  
    Posty: 3500
    Pomógł: 245
    Ocena: 154
    Procesor na Socket A 462. Athlon XP 2400.
    Karta graficzna pod AGP, spokojnie wystarczy FX 5200 128.
  • #3 4049038
    Stingerek
    Poziom 28  
    Posty: 1128
    Pomógł: 81
    Ocena: 4
    Jak możesz mu polecac taka szmire jaka jest FX5200 !


    Jesli juz kupowac grafe, to Radeona 9550 , w tym przedziale cenowym nie ma sobie rownych, i zjada FX5200 na sniadanie.

    A procesor ?
    Praktycznie kazdy na Socket A, ale najbardziej oplacalny bedzie Sempron 2400+ dlatego ze po deliaktnym podniesieniu napiecia, absolutnie kazdy bedzie dizalal przy magistrali 200Mhz a to daje 2.Ghz taktowania realnego czyli tak jak model 2800+ :)
  • REKLAMA
  • #4 4049253
    MarekPPN
    Poziom 35  
    Posty: 3500
    Pomógł: 245
    Ocena: 154
    Cytat:
    Jak możesz mu polecac taka szmire jaka jest FX5200 !

    Mam tą kartę dobrych kilka lat i dalej znakomicie działa.

    Poza tym miałem tylko to co napisał użytkownik w1es1ek czyli kamerka, skype i internet.

    Ale masz rację Radeon 9550 jest dużo lepszy od FX5200.
  • #5 4049303
    halik_ltd
    Poziom 23  
    Posty: 435
    Pomógł: 54
    Ocena: 5
    Z informacji na stronie producenta ( http://www.asrockamerica.com/Products/K7vt6.htm ) wynika, że płyta powinna obsłużyć prawie wszystkie procesory pod socket A.
    Sprzedaj swoje pamięci i kup jedną np. 512MB 400MHz - po powyższych zabiegach na pewno twój komputer dostanie kopa.

    Podaj jeszcze jaki masz zasilacz - on pewnie też będzie do wymiany.
    Karta graficzna to taki model jaki podawali moi przedmówcy - Radeon 9550@9600, lub poczciwy 9500Pro .
  • REKLAMA
  • #6 4049553
    Platon
    Poziom 42  
    Posty: 9185
    Pomógł: 744
    Ocena: 169
    Nie przesadzajmy z tymi FX5200 czy R9550. MatroxG400 za 10zł w zupełnosci wystarczy to podanych zastosowan.
  • #7 4049737
    Stingerek
    Poziom 28  
    Posty: 1128
    Pomógł: 81
    Ocena: 4
    FX5200 jest inwalida w DX 9.0 radeon 9550 bije go na głowe...
    Po przetaktowaniu do poziomu 400/500 łąpie prawie 3700PKT w 3dmarku 2003 natomiast FX5200 nawet po podkreceniu nie przekracza poziomu 2000pkt.
  • #8 4049955
    msthhk
    Poziom 29  
    Posty: 1045
    Pomógł: 138
    Ocena: 46
    Panowie, tak jak napisał kolega Platon, 9550 to jest przerost formy nad treścią. Ten komputer ma służyć do płynnego poruszania się po internecie, tu żadne DX9 nie jest potrzebne! A stary dobry Matrox bije na głowę wiekszość dzisiejszych kart graficznych pod względem jakości obrazu w 2D.
  • #9 4050027
    Stingerek
    Poziom 28  
    Posty: 1128
    Pomógł: 81
    Ocena: 4
    Z tym musze sie zgodzic.
    Choc ATI przewyzsza jakoscia obrazu Nvidie :)
  • #10 4056869
    w1es1ek
    Poziom 2  
    Posty: 3
    halik_ltd napisał:


    Podaj jeszcze jaki masz zasilacz - on pewnie też będzie do wymiany.


    Zasilacz wymieniałem w tym roku to chyba dobry jest :)

    AGP SAPPHIRE R 9550 256 MB, 128 bit
    to o taką kartę chodziło ?? Bo planuje też zagrać w CS przez neta :)
  • #11 4056918
    Stingerek
    Poziom 28  
    Posty: 1128
    Pomógł: 81
    Ocena: 4
    Cytat:

    Zasilacz wymieniałem w tym roku to chyba dobry jest


    Wiesz co.. ja mam w jednym kompie zasilacz ktory ma 5 lat i zjada na sniadanie wszelkie zasilacze ktore sa w obudowach montowane.

    Wiec powiedz prosze jakiej marki masz zasilacz ... nawet nie musisz jego mocy podawac :)
  • #12 4058138
    riger
    Poziom 24  
    Posty: 810
    Pomógł: 23
    Ocena: 9
    W takim razie kup tego radeona, jakas kosmiczna kwota to nie jest, a bedziesz mial w miare karte na starsze gierki.
  • #13 4058321
    Platon
    Poziom 42  
    Posty: 9185
    Pomógł: 744
    Ocena: 169
    To sie obudziles z tym CS. Wtedy R9550 bedzie ok, chociac lepszy byłby R9500 (PRO) jak znajdziesz.
    Chyba, ze zaraz znow sie obudzisz "a jeszcze video ma zgrywac".
  • #14 4061421
    w1es1ek
    Poziom 2  
    Posty: 3
    Ostatnie już pytanie w sprawie pamięci RAM co to jest DDR2, czy pasuje do mojej płyty ?

    W tym sklepie robie zakupy http://arest.pl/index.php?inc=cennik&katid=3

    Mógłby ktoś polecić jakąś pamięć z tego sklepu bo ja sie nie znam kompletnie na tym.
  • #15 4061664
    riger
    Poziom 24  
    Posty: 810
    Pomógł: 23
    Ocena: 9
    DDR2 to po prostu szybsze kosci, w ktorych taktowanie zaczyna sie od 533MHz, takie cos u Ciebie nie pojdzie. Mozesz wziac pamiatki max. 400MHz
    Najlepszym wyborem moim zdaniem bedzie to:
    http://arest.pl/index.php?inc=produkt&ID=3901&katid=3
  • REKLAMA
  • #16 4061687
    Wojtek(KeFir)
    Poziom 42  
    Posty: 7605
    Pomógł: 678
    Ocena: 560
    zaraz... jak wymieniasz ram, procka i grafe.... to moze odrazu płyte i wsiąść na s.939 co??? wydajność będzie 2-3x taka jak na s.A a cena niewiele większa...

Podsumowanie tematu

✨ Do płyty ASRock K7VT6 z procesorem Duron 950 i 256 MB RAM oraz kartą GeForce2 MX zalecane jest ulepszenie podzespołów dla płynnej pracy Skype i internetu przy łączu 1 Mb. Procesor powinien być na socket A (462), np. Athlon XP 2400 lub Sempron 2400+ z możliwością podkręcenia do 2 GHz. Wymiana pamięci RAM na jedną kość 512 MB DDR 400 MHz jest rekomendowana, gdyż płyta nie obsługuje DDR2. W kwestii karty graficznej dyskusja wskazuje na modele AGP: Radeon 9550 (lub 9600) 256 MB 128-bit jako optymalny wybór, przewyższający FX 5200 pod względem wydajności i kompatybilności z grami takimi jak CS. Alternatywnie, dla zastosowań 2D i internetu, Matrox G400 jest wystarczający i oferuje wysoką jakość obrazu. Wymiana zasilacza może być konieczna, ale jeśli jest nowy, można go zachować. Ostatecznie, modernizacja płyty na socket 939 jest sugerowana dla znacznego wzrostu wydajności, jednak wiąże się z wyższymi kosztami.
Wygenerowane przez model językowy.
REKLAMA