Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Monitor Samsung SyncMaster 204B cienki pasek na ekranie.

06 Lip 2007 17:04 1994 6
  • Poziom 10  
    Witam! Zakupilem na jesieni zeszłego roku w USA monitor Samsung SyncMaster 204B i wczoraj nagle po wlaczeniu pojawil mi sie na ekranie ok. 5 cm od góry cienki pasek grubości ok 0,5 mm koloru czarno-zielonego... Czy ktos wie skad to sie moglo wziasc i czy jest to problem karty graficznej czy monitora a jesli monitora to jaka przyczyna jest ze on sie pojawil i czy mozna to "jakos" zlikwidowac? Nie pytalbym sie i oddalbym go do serwisu bo jest na gwarancji ale na stronie Samsung Polska pisze ze na gwarancji uznaja tylko sprzet zakupiony na terenie kraju... A ja myslalem ze taka duza i porzadna firma jak Samsung ma gwarancje światowa...:!:::|
    Moderowany przez zdzich42:

Tytuł poprawiłem na regulaminowy

• Poziom 26  
    ten pas świaczy o uszkodzonym elemencie koło układu odpowiadającego za pion. kilka elektrolitów do wymiany lub kilka zimnych lutów na płycie i będzie działać jak prawie nowy.

Ostrzeżenie za udzielanie błędnych porad. Zdania zaczynamy od dużej litery.

• Poziom 10  
    Dexter23pl napisał:
    ten pas świaczy o uszkodzonym elemencie koło układu odpowiadającego za pion. kilka elektrolitów do wymiany lub kilka zimnych lutów na płycie i będzie działać jak prawie nowy.

na płycie we wnetrzu monitora? jaki moze byc koszt takiej naprawy?
  • Spec od monitorów
    ??? przeciez to jest monitor LCD !!!
    - Samsung 204B ( matryca TFT/TN ) zas model 204Ts ( matryca S-PVA).
  • Poziom 10  
    no właśnie to jest monitor LCD więc co mogę z tym zrobić???
  • Poziom 10  
    czy ktos wie co jest przyczyna pojawienia sie "tego" paska??? prosze o pomoc!!!
  • Poziom 40  
    Witam.
    Prawdopodobnie masz wyschniety jakiś elektrolit na płycie głównej gdzieś w okolicach prcka graficznego lub na płytce od zasilacza ( jeśli zasilacz znajduje się wewnatrz monitora a nie osobno ). Możesz mieć też jakiś zimny lut.
    Widziałem taki przypadek w monitorze FujitsuSiemens i tam były pęknięte ścierzki od sterownia matrycą ( naprawa niewykonalna ).
    Być może masz u siebie tak samo.
    Powodzenia.

Jesteś pewien, że piszesz po polsku?