Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Radio ford6000cd samo gaśnie

gong 08 Jul 2007 17:59 1401 7
    gong
    Level 2  
    Witam.

Mój problem z radiem ford 6000 jest taki, że gaśnie samo. Dzieje się to w różnych odstępach czasu, czasami gra i cały dzień a czasami gaśnie po 20sek. Czasami zamilknie na sekundę lub dwie albo innym razem zgaśnie zupełnie i po powstaniu poprosi o kod. dzieje się to nezależnie od tego czy auto stoi czy jedzie, czy kluczyk jest przekręcony czy nie.
    Posprawdzaem już wszystkie kostki i są ok.

Gdzie szukać i czego??

pozdrawiam
    arek
    SlaweK
    Level 43  
    Najlepiej by było monitorować zasilanie w czasie gdy się wyłącza, ja zapiąłbym dwa ledy na przewodach by widzieć czy zasilanie nie zanika przez np zaśniedziały bezpiecznik...
    A skoro pyta o kod to głównie B.UP bym się czepiał.

SławeK
    Błażej
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Ja też miałem taki sam przypadek w swoim fordzie. Radio w czasie grania potrafiło sobie "pyknąć", wyłączyć się i włączyć prosząc o kod. Sprawdzałem je na zimne luty, niepewne połączenia, wytrząsłem, opukałem i nic... W końcu woziłem kartkę z kodem w popielniczce. Ale na szczęście mu samo przeszło :D
    Wymontuj radio i tak, jak radzi SławeK, sprawdzaj stan napięć. Zainteresuj sie też masą i stanem pinów we wtyczkach. Możesz je też otworzyć i przeglądnąć płytkę na obecność zimnych lutów.
    gong
    Level 2  
    Na tych samych kościach wpięty jest zestw głośnomówiący więc o zaniku zasilania wiedziałbym. Wymontowałem je dzisiaj i rozebrałem na części pierwsze, potem złożyłem do kupy i do auta.
    Narazie gra-zobaczymy jak długo.:D
    SlaweK
    Level 43  
    Elektronika to nie mechanika, tu rozebranie i złożenie nie pomaga, przelutowanie czasem może pomóc. Zestaw głośnomówiący zwykle podłącza się do plusa ACC a tu zanikać może prędzej plus BUP który podtrzymuje pamięć, świadczyć o tym może pytanie o kod. Masa, też możliwe mimo że są dwie. Model 6000 to może być Grundig, Visteon i Sony a Sony z za dobrego lutowania nie słynie, nie wiem czy Clarion też nie robił tego modelu, podobnie jak Sony, za solidny nie jest.

SławeK
    Błażej
    VIP Meritorious for electroda.pl
    A może się czepić stacyjki i jej pozycji pierwszej? Choć fakt, że radio prosi potem o kod, świadczyłby raczej o przerwach w obwodzie napięcia stałego. Czyli kłaniała by się skrzynka bezpiecznikowa...
    gong
    Level 2  
    Zestaw głośnomówiący kożysta z obu zasilań więc zaniki napięcia odpadają bo widać byłoby i po nim.
    Raczej stawiałbym na zimny lut lub jakąś kostkę w środku radia.
    Odziwo po tej rozbiórce narazie działa ok. Zobaczymy co będzie dalej.

pozdrawiam
    Arek
    gong
    Level 2  
    Niestety slawek miał rację "to nie mechanika"

Problem wraca. Znowu raz działa a raz nie.
    Chyba z pomocy fachowca czas skorzystać :cry: