Witam posiadam od bardzo niedawna MT-Boxa Nokia i mam w tej chwili
Nokie 6680 dwie sztuki próbuje zrobic Phone info i nic a Flashowac też nie chce wychodzi cos takiego jak BOOTH Failed
Jeden telefon jest cały czas w trybie offline uruchomiony a druga 6680 w local Mode
i print sccreen pierwszy to ten który w offline jest załączony drugi który ma local mode
Załączniki:
2.JPG(98.32 KB)
Musisz być zalogowany, aby pobrać ten załącznik.
1.JPG(102.69 KB)
Musisz być zalogowany, aby pobrać ten załącznik.
"czytałem gdzieś" że tylko na usb bedzie ci BB5 zczytywało prawidłowo na mt-boxie albo -> czytaj dalej.....
- dlaczego ? a przeczytałem coś takiego:
"do bb5 przy użyciu mtboxa powinny być inne kable 10pin'owe RJ48.
Fakt, że na tych kablach udało mi sie flashować niektóre BB5 na mt-boxie ale głownie jade po USB, za to na tych kablach jaf idealnie robi te tele - czyta i flashuje."
nie napisałem że na tych kablach niemożna flashować - bo można ale na nich jeszcze nie udało mi sie zczytać info z zadnego BB5 - zato na tych kablach na jafie smiga wszystko ok.
Dodano po 1 [minuty]:
kupijesz wtyczki RJ48 - 10 pinowe i jedziesz z koksem...:]
jeden z wielu postow, masz rozpiske co zrobic z kablem
https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic792289.html kolejna sprawa [rzeczytaj manuala do mt, wylacz vpp
jesli chcesz powaznie sie tym bawic czytaj, szukaj, mysl.
przerabianie koncowek na 10pin jest chyba najglubsze co przeczytalem, jest przejsciowka w zestawie mt na kable do jaf.
ludzie, kazdy kiedys zaczynal, ale najpierw sie szukalo. potem pytalo. nie dziwcie sie ze nikt wam nie da gotowej odpowiedzi, za duzo jest tego juz opisane i niko,u nie chce sie powtarzaj tego samego 10 razy...
jeden z wielu postow, masz rozpiske co zrobic z kablem
https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic792289.html kolejna sprawa [rzeczytaj manuala do mt, wylacz vpp
jesli chcesz powaznie sie tym bawic czytaj, szukaj, mysl.
przerabianie koncowek na 10pin jest chyba najglubsze co przeczytalem, jest przejsciowka w zestawie mt na kable do jaf.
ludzie, kazdy kiedys zaczynal, ale najpierw sie szukalo. potem pytalo. nie dziwcie sie ze nikt wam nie da gotowej odpowiedzi, za duzo jest tego juz opisane i niko,u nie chce sie powtarzaj tego samego 10 razy...
Najgłupsze jest to co tu ja teraz tu dopiero przeczytałem.
jeżeli nieznasz tematu to wiedz, że naprzykład kablem od JAFA i przejsciówką o normalnym flashu możesz pomażyć..( moze nie na wszytskich BB5 ale wiekszość) wieć nie filozofuj !!!
jedyna opcja (poza usb) aby np zflashować N95 kablem Fbus via MT-box to kabel Rj48 10 pinowy !!!!!
schemat kabla w linku !! z tego schematu możesz sobie porobić również inne kable które są ci potrzebne ...
https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic786988.html#4042598
a tu na zatrybe masz kilka postów na temat flashowania kablami jafa na mt-boxie ...
Kabel DKU2 zapewne masz a jeżeli tak to on jest wystarczający aby flashować bb5. Poszukaj w postach " Stokłosy" manuala do flashowania bb5 po kablu i rób zgodnie z opisem a wszystko będzie OK. Osobiście wszystkie bb5 robię w ten sposób i zonka jeszcze nie było pozdr
Co do sterownikow USB przy np. N95 - to czasem trzeba uzyc np:
nokia_pc_suite_cleaner_3_5.exe
Zainstalowac PC Suite:
nokia_pc_suite_683_rel_14_1_pol_web.exe
Na czas flash PCSuite musi byc wyłaczony. Najlepiej go wyinstalowac po instalacji - bo co jest potrzebne to i tak w systemie pozostanie.
PcSuite mozna podejrzec tu:
Co do sterownikow USB przy np. N95 - to czasem trzeba uzyc np:
nokia_pc_suite_cleaner_3_5.exe
Zainstalowac PC Suite:
nokia_pc_suite_683_rel_14_1_pol_web.exe
Na czas flash PCSuite musi byc wyłaczony. Najlepiej go wyinstalowac po instalacji - bo co jest potrzebne to i tak w systemie pozostanie.
PcSuite mozna podejrzec tu:
w manualu masz dokładnie opisane jakie dodatkowe funkcje masz mieć włączone a jakie wyłączone - po twoim screenie widac że chyba albo nie czytałeś manuala albo robisz wsio na pałe....
Zrob jeszcze na wszelki wypadek Update Mt-Boxa - Updaterem MTToolem V3.5.... Moze to jakis stary nie updatowany dawno box ( w tamtym roku był wymagany update ).
Zrobiłem UPDATE MT Boxa i tak to samo jest teraz podłaczyłem N80 nokie i ona nie chce mi przejść w stan LOCAL MODE nie wiem czy ja coś źle robie chciałem zczytac ja nic a za to nokia 6630 ładnie sie zczytuje i wsyztsko a ta żadna nie chce sie zczytac mam dwie 6680 i n91 jedną i n80 i żadna sie nie chce zczytac flasha narazie próbowałem tylko na 6680 ale wychodzą te same błędy co wyzej Screen nie wiem juz co myśleć kupiłem sprzet miałem nadzieje że pójdzie gładko sofcik a tu nic kicha narazie stoje w miejscu
Dodano po 1 [godziny] 50 [minuty]:
Zauważyłem jeszcze że gdy robie test kabla wyskakuje coś takiego
Phone is in: Phone is not responding, power on phone!
============= Set Flash mode for info =============
VBat is 3.98V
Vpp pin has 0.09V, Not Connected
Pins:
Mbus 1, Box Tx 1, Box Rx 0, Bsi 0
Boot...
rap3gv3_2nd.fg
RAP3Gv3_algo.fg
helen3_2nd.fg
Failed to boot send APE 2ND (bad APE)
Phone Type: BB5
------------------- SYSTEM ID Response: 12 blocks -------------
SYSTEM_ASIC_ID( APE ):
17100708
ASIC_MODE_ID( APE ):
00
PUBLIC_ID( APE ):
2BAC9E0E2EDD3F2DB3AA784E4EF74C5C4CF61CFB
ROOT_KEY_HASH( APE ):
49A97E826B93BA20B7ED0B082475C00500000000
ROM_ID( APE ):
1DFD66132C872FD4
SYSTEM_ASIC_ID( RAP ):
000000010000022600010006010C192101003000
EM_ASIC_ID( RAP ):
00000294
EM_ASIC_ID( RAP ):
00000B22
PUBLIC_ID( RAP ):
2200021866BF00544ABCABAB85FCA01C55EA831C
ASIC_MODE_ID( RAP ):
00
ROOT_KEY_HASH( RAP ):
BAF3A9C3DBFA8454937DB77F2B8852B1
ROM_ID( RAP ):
273F6D55DFAAF68F
--------------- Device ID Response: 3 blocks -------------
Storage Device:
Owner Asic: RAP
Type: NOR Flash
Index: 0
Flash: Samsung, 00EC 22E8 0000 6921
Storage Device Contents:
Owner Asic: RAP
000000000000000000000000000000000000
============= Set FBus mode for info =============
VBat is 3.98V
Vpp pin has 0.09V, Not Connected
Pins:
Mbus 1, Box Tx 1, Box Rx 0, Bsi 0
✨ Problemy z odczytem informacji i flashowaniem telefonów Nokia 6680 za pomocą MT-Boxa wynikają głównie z nieprawidłowego doboru kabli oraz konfiguracji urządzenia. MT-Box wymaga stosowania specjalnych kabli RJ48 10-pinowych do poprawnej obsługi BB5, zwłaszcza przy flashowaniu modeli takich jak N95. Standardowe kable DKU2 lub przejściówki do kabli JAF mogą nie zapewniać pełnej funkcjonalności, szczególnie przy odczycie danych. Flashowanie po USB jest rekomendowane i zazwyczaj działa bez problemów, jednak wymaga odpowiedniej instalacji sterowników Nokia PC Suite oraz wyłączenia PC Suite podczas operacji. Aktualizacja oprogramowania MT-Boxa do najnowszej wersji (np. MTTool V3.5) jest niezbędna dla poprawnej obsługi nowszych modeli. W przypadku błędu "BOOT Failed" i problemów z przejściem telefonu w tryb Local Mode, należy zweryfikować ustawienia w oprogramowaniu MT-Box, w tym wyłączenie opcji UseTx2Line. Problemy z flashowaniem dotyczą głównie modeli Nokia 6680 i N91, podczas gdy N80 i 6630 zazwyczaj są obsługiwane poprawnie. Zalecane jest dokładne zapoznanie się z manualem MT-Boxa oraz dostępnymi instrukcjami na forach technicznych, a także korzystanie z oryginalnych lub odpowiednio przerobionych kabli RJ48 10-pinowych.