logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Mt Box Nokia i problem z ODCZYTEM telefonów i Flashowaniem

1Paluch1 12 Lip 2007 11:52 3185 24
REKLAMA
  • #1 4074420
    1Paluch1
    Poziom 20  
    Posty: 466
    Pomógł: 11
    Ocena: 10
    Witam posiadam od bardzo niedawna MT-Boxa Nokia i mam w tej chwili
    Nokie 6680 dwie sztuki próbuje zrobic Phone info i nic a Flashowac też nie chce wychodzi cos takiego jak BOOTH Failed


    Jeden telefon jest cały czas w trybie offline uruchomiony a druga 6680 w local Mode

    i print sccreen pierwszy to ten który w offline jest załączony drugi który ma local mode
    Załączniki:
    • 2.JPG (98.32 KB) Musisz być zalogowany, aby pobrać ten załącznik.
    • 1.JPG (102.69 KB) Musisz być zalogowany, aby pobrać ten załącznik.
  • REKLAMA
  • #3 4074469
    mtbox
    Poziom 12  
    Posty: 86
    Pomógł: 2
    "czytałem gdzieś" że tylko na usb bedzie ci BB5 zczytywało prawidłowo na mt-boxie albo -> czytaj dalej.....
    - dlaczego ? a przeczytałem coś takiego:
    "do bb5 przy użyciu mtboxa powinny być inne kable 10pin'owe RJ48.
    Fakt, że na tych kablach udało mi sie flashować niektóre BB5 na mt-boxie ale głownie jade po USB, za to na tych kablach jaf idealnie robi te tele - czyta i flashuje."
  • #4 4074574
    1Paluch1
    Poziom 20  
    Posty: 466
    Pomógł: 11
    Ocena: 10
    No ok ale kupiłem sprzet po to by flashowac nim własnie takie telefony

    wieć co radzicie orginalne kable powinnły lepiej sobie radzic a tu kicha no co robic ???
  • #5 4074622
    bsp1
    Poziom 14  
    Posty: 80
    Pomógł: 8
    przerob kable, poczytaj manuala i zacznij wtedy zadawac pytania. troche wysilku nie zaszkodzi, na elce jest wszystko...
    heh...:cry:
  • #6 4074624
    mtbox
    Poziom 12  
    Posty: 86
    Pomógł: 2
    nie napisałem że na tych kablach niemożna flashować - bo można ale na nich jeszcze nie udało mi sie zczytać info z zadnego BB5 - zato na tych kablach na jafie smiga wszystko ok.

    Dodano po 1 [minuty]:

    kupijesz wtyczki RJ48 - 10 pinowe i jedziesz z koksem...:]
  • #7 4074632
    1Paluch1
    Poziom 20  
    Posty: 466
    Pomógł: 11
    Ocena: 10
    nie no nie zamierzam nic przerabiać chce tylko narazie wgrywac PL Menu do telefonów i co z orginalnymi nie dam rady wgrac tego języka ???
  • REKLAMA
  • #8 4074650
    bsp1
    Poziom 14  
    Posty: 80
    Pomógł: 8
    jeden z wielu postow, masz rozpiske co zrobic z kablem
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic792289.html
    kolejna sprawa [rzeczytaj manuala do mt, wylacz vpp
    jesli chcesz powaznie sie tym bawic czytaj, szukaj, mysl.
    przerabianie koncowek na 10pin jest chyba najglubsze co przeczytalem, jest przejsciowka w zestawie mt na kable do jaf.
    ludzie, kazdy kiedys zaczynal, ale najpierw sie szukalo. potem pytalo. nie dziwcie sie ze nikt wam nie da gotowej odpowiedzi, za duzo jest tego juz opisane i niko,u nie chce sie powtarzaj tego samego 10 razy...
  • #9 4074688
    1Paluch1
    Poziom 20  
    Posty: 466
    Pomógł: 11
    Ocena: 10
    No ok przeczytałem i co to oznacza że mam przerabiac kable które kupiłem ???

    No bez przesad chciałem sprzęt który bez problemu bedzie robił mi z nowych modeli softy a tu sie zaraz okaże że coś bede musiła przerabiac ;/

    nie można bez niczego dodatkowego wgrac flasha :/

    dajcie manuala do MT Boxa
  • #10 4074713
    bsp1
    Poziom 14  
    Posty: 80
    Pomógł: 8
    1Paluch1 napisał:
    No ok przeczytałem i co to oznacza że mam przerabiac kable które kupiłem ???

    No bez przesad chciałem sprzęt który bez problemu bedzie robił mi z nowych modeli softy a tu sie zaraz okaże że coś bede musiła przerabiac ;/


    jak to sie mowi: ZYCIE

    1Paluch1 napisał:


    dajcie manuala do MT Boxa


    a byles na supporcie? adres tez mam ci podac? a moze przeczytac za ciebie?
  • REKLAMA
  • #11 4074715
    mtbox
    Poziom 12  
    Posty: 86
    Pomógł: 2
    bsp1 napisał:
    jeden z wielu postow, masz rozpiske co zrobic z kablem
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic792289.html
    kolejna sprawa [rzeczytaj manuala do mt, wylacz vpp
    jesli chcesz powaznie sie tym bawic czytaj, szukaj, mysl.
    przerabianie koncowek na 10pin jest chyba najglubsze co przeczytalem, jest przejsciowka w zestawie mt na kable do jaf.
    ludzie, kazdy kiedys zaczynal, ale najpierw sie szukalo. potem pytalo. nie dziwcie sie ze nikt wam nie da gotowej odpowiedzi, za duzo jest tego juz opisane i niko,u nie chce sie powtarzaj tego samego 10 razy...


    Najgłupsze jest to co tu ja teraz tu dopiero przeczytałem.
    jeżeli nieznasz tematu to wiedz, że naprzykład kablem od JAFA i przejsciówką o normalnym flashu możesz pomażyć..( moze nie na wszytskich BB5 ale wiekszość) wieć nie filozofuj !!!
    jedyna opcja (poza usb) aby np zflashować N95 kablem Fbus via MT-box to kabel Rj48 10 pinowy !!!!!
    schemat kabla w linku !! z tego schematu możesz sobie porobić również inne kable które są ci potrzebne ...
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic786988.html#4042598

    a tu na zatrybe masz kilka postów na temat flashowania kablami jafa na mt-boxie ...

    http://forum.gsmhosting.com/vbb/search.php?searchid=21166777

    dla założyciela postu - flashuj, inne komisy będa zarabiać na tobie !!!!

    z życia wzięte - około 40 teli po fbusie kablem jafoskim na mt-boxie zawsze jakiś problem, aktualnie bb5 na Mt-Boxie robie tylko usb !!!

    Na jafie te kable - 7 pinowe są super - każdy tel poszedł bez problemu !!
  • #12 4074751
    tino2003
    Admin grupy GSM
    Posty: 23694
    Pomógł: 1971
    Ocena: 2085
    Kabel DKU2 zapewne masz a jeżeli tak to on jest wystarczający aby flashować bb5. Poszukaj w postach " Stokłosy" manuala do flashowania bb5 po kablu i rób zgodnie z opisem a wszystko będzie OK. Osobiście wszystkie bb5 robię w ten sposób i zonka jeszcze nie było :)
    pozdr
  • #13 4074767
    1Paluch1
    Poziom 20  
    Posty: 466
    Pomógł: 11
    Ocena: 10
    no ok własnie próbuje robic USB kablem 6680 jedną i kicha wyskakuje błąd jak na zdjęciach
    Załączniki:
    • 33.JPG (117.14 KB) Musisz być zalogowany, aby pobrać ten załącznik.
  • #14 4074771
    Stokłosy
    Spec od GSM
    Posty: 3770
    Pomógł: 276
    Ocena: 72
    Nikt sie jeszcze przy flash usb mt-boxem z bb5 nie zawiódł:

    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic725815.html

    Co do sterownikow USB przy np. N95 - to czasem trzeba uzyc np:
    nokia_pc_suite_cleaner_3_5.exe
    Zainstalowac PC Suite:
    nokia_pc_suite_683_rel_14_1_pol_web.exe

    Na czas flash PCSuite musi byc wyłaczony. Najlepiej go wyinstalowac po instalacji - bo co jest potrzebne to i tak w systemie pozostanie.
    PcSuite mozna podejrzec tu:

    http://www.download.sagmaster.com/index2.php?...il=&pLink=pliki/SoftWare&pFile=Nokia_PC_Suite
  • #15 4074847
    mtbox
    Poziom 12  
    Posty: 86
    Pomógł: 2
    Stokłosy napisał:
    Nikt sie jeszcze przy flash usb mt-boxem z bb5 nie zawiódł:

    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic725815.html

    Co do sterownikow USB przy np. N95 - to czasem trzeba uzyc np:
    nokia_pc_suite_cleaner_3_5.exe
    Zainstalowac PC Suite:
    nokia_pc_suite_683_rel_14_1_pol_web.exe

    Na czas flash PCSuite musi byc wyłaczony. Najlepiej go wyinstalowac po instalacji - bo co jest potrzebne to i tak w systemie pozostanie.
    PcSuite mozna podejrzec tu:

    http://www.download.sagmaster.com/index2.php?...il=&pLink=pliki/SoftWare&pFile=Nokia_PC_Suite



    zawieść się na usb? nigdy !!!! daje rade na maxa..
  • REKLAMA
  • #16 4074857
    1Paluch1
    Poziom 20  
    Posty: 466
    Pomógł: 11
    Ocena: 10
    może źle coś robie ale jade teraz z instrukcją jak flashowac po USB i no wyskakuje to co wyżej PRINT SCCRENA dałem

    Nie wiem co jest :/

    Ale coś chyba nie dobrego

    niech ktos zagada do mnie na gg i wytłumaczy mi to na spokojnie bo mnie tu nosi że nie moge przeflashowac telefonów

    nr gg 6739348
  • #17 4074873
    mtbox
    Poziom 12  
    Posty: 86
    Pomógł: 2
    w manualu masz dokładnie opisane jakie dodatkowe funkcje masz mieć włączone a jakie wyłączone - po twoim screenie widac że chyba albo nie czytałeś manuala albo robisz wsio na pałe....

    Mt Box Nokia i problem z ODCZYTEM telefonów i Flashowaniem
  • #18 4074934
    1Paluch1
    Poziom 20  
    Posty: 466
    Pomógł: 11
    Ocena: 10
    Robie zgodnie z manualem co podesłał link do forum STOKŁOSY tam jest opisane pl i te opcje co tam są zaznaczam u siebie i to samo nadal
  • #19 4074969
    Stokłosy
    Spec od GSM
    Posty: 3770
    Pomógł: 276
    Ocena: 72
    Zrob jeszcze na wszelki wypadek Update Mt-Boxa - Updaterem MTToolem V3.5.... Moze to jakis stary nie updatowany dawno box ( w tamtym roku był wymagany update ).
  • #20 4075000
    1Paluch1
    Poziom 20  
    Posty: 466
    Pomógł: 11
    Ocena: 10
    Zrobiłem UPDATE MT Boxa i tak to samo jest teraz podłaczyłem N80 nokie i ona nie chce mi przejść w stan LOCAL MODE nie wiem czy ja coś źle robie chciałem zczytac ja nic a za to nokia 6630 ładnie sie zczytuje i wsyztsko a ta żadna nie chce sie zczytac mam dwie 6680 i n91 jedną i n80 i żadna sie nie chce zczytac flasha narazie próbowałem tylko na 6680 ale wychodzą te same błędy co wyzej Screen nie wiem juz co myśleć kupiłem sprzet miałem nadzieje że pójdzie gładko sofcik a tu nic kicha narazie stoje w miejscu

    Dodano po 1 [godziny] 50 [minuty]:

    Zauważyłem jeszcze że gdy robie test kabla wyskakuje coś takiego

    Phone is in: Phone is not responding, power on phone!
    ============= Set Flash mode for info =============
    VBat is 3.98V

    Vpp pin has 0.09V, Not Connected
    Pins:
    Mbus 1, Box Tx 1, Box Rx 0, Bsi 0
    Boot...
    rap3gv3_2nd.fg
    RAP3Gv3_algo.fg
    helen3_2nd.fg
    Failed to boot send APE 2ND (bad APE)
    Phone Type: BB5
    ------------------- SYSTEM ID Response: 12 blocks -------------
    SYSTEM_ASIC_ID( APE ):
    17100708
    ASIC_MODE_ID( APE ):
    00
    PUBLIC_ID( APE ):
    2BAC9E0E2EDD3F2DB3AA784E4EF74C5C4CF61CFB
    ROOT_KEY_HASH( APE ):
    49A97E826B93BA20B7ED0B082475C00500000000
    ROM_ID( APE ):
    1DFD66132C872FD4
    SYSTEM_ASIC_ID( RAP ):
    000000010000022600010006010C192101003000
    EM_ASIC_ID( RAP ):
    00000294
    EM_ASIC_ID( RAP ):
    00000B22
    PUBLIC_ID( RAP ):
    2200021866BF00544ABCABAB85FCA01C55EA831C
    ASIC_MODE_ID( RAP ):
    00
    ROOT_KEY_HASH( RAP ):
    BAF3A9C3DBFA8454937DB77F2B8852B1
    ROM_ID( RAP ):
    273F6D55DFAAF68F
    --------------- Device ID Response: 3 blocks -------------
    Storage Device:
    Owner Asic: RAP
    Type: NOR Flash
    Index: 0
    Flash: Samsung, 00EC 22E8 0000 6921
    Storage Device Contents:
    Owner Asic: RAP
    000000000000000000000000000000000000
    ============= Set FBus mode for info =============
    VBat is 3.98V

    Vpp pin has 0.09V, Not Connected
    Pins:
    Mbus 1, Box Tx 1, Box Rx 0, Bsi 0


    może mi czegoś brakuje albo cos :/

    test puszczony po tym jak nacisłem Phone info
  • #21 4077376
    1Paluch1
    Poziom 20  
    Posty: 466
    Pomógł: 11
    Ocena: 10
    Witam udało mi sie przeflashowac N80 i jest ok

    Potem flashowalem N91 i niestety coś nie odpala wogle :/

    A na Nokiiach 6680 jest ten sam błąd nie mogą czegoś zbootowac scrreen ponizej
    Załączniki:
    • 3333.JPG (110 KB) Musisz być zalogowany, aby pobrać ten załącznik.
  • #22 4077492
    fischer8
    Spoczywaj w Pokoju
    Posty: 4627
    Pomógł: 659
    Ocena: 116
    OdznaczUseTx2Line.

    pozdrawiam Bogdan
  • #23 4077566
    1Paluch1
    Poziom 20  
    Posty: 466
    Pomógł: 11
    Ocena: 10
    odznaczenie nic nie dało

    Dodano po 2 [godziny] 39 [minuty]:

    Ogólnie nie wiem na 6680 jak narazie tylko stoi mi flashowanie nie wiem co jest grane
  • #24 4080023
    1Paluch1
    Poziom 20  
    Posty: 466
    Pomógł: 11
    Ocena: 10
    pomoże mi ktos w tym ???

    Pod USB kablem też nie idzie
  • #25 4094330
    1Paluch1
    Poziom 20  
    Posty: 466
    Pomógł: 11
    Ocena: 10
    Czy ktoś mi napisze cojest nie tak że dwie 6680 nie moge przeflashowac ????

Podsumowanie tematu

✨ Problemy z odczytem informacji i flashowaniem telefonów Nokia 6680 za pomocą MT-Boxa wynikają głównie z nieprawidłowego doboru kabli oraz konfiguracji urządzenia. MT-Box wymaga stosowania specjalnych kabli RJ48 10-pinowych do poprawnej obsługi BB5, zwłaszcza przy flashowaniu modeli takich jak N95. Standardowe kable DKU2 lub przejściówki do kabli JAF mogą nie zapewniać pełnej funkcjonalności, szczególnie przy odczycie danych. Flashowanie po USB jest rekomendowane i zazwyczaj działa bez problemów, jednak wymaga odpowiedniej instalacji sterowników Nokia PC Suite oraz wyłączenia PC Suite podczas operacji. Aktualizacja oprogramowania MT-Boxa do najnowszej wersji (np. MTTool V3.5) jest niezbędna dla poprawnej obsługi nowszych modeli. W przypadku błędu "BOOT Failed" i problemów z przejściem telefonu w tryb Local Mode, należy zweryfikować ustawienia w oprogramowaniu MT-Box, w tym wyłączenie opcji UseTx2Line. Problemy z flashowaniem dotyczą głównie modeli Nokia 6680 i N91, podczas gdy N80 i 6630 zazwyczaj są obsługiwane poprawnie. Zalecane jest dokładne zapoznanie się z manualem MT-Boxa oraz dostępnymi instrukcjami na forach technicznych, a także korzystanie z oryginalnych lub odpowiednio przerobionych kabli RJ48 10-pinowych.
REKLAMA