Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Bartpe zamiast nazw plików wyświetla krzaczki

sylwek185 12 Jul 2007 22:05 4510 7
    sylwek185
    Level 12  
    Witam!!!!
    Mam taki problem, zrobiłem sobie Bartpe, czyli windowsa uruchamianego z płytki i dodałem sobie pluginy takie jak total commander, deepbourner, irfanview itp tylko że zamias nazw plików wyświetla mi jakieś krzaczki, podobnie jest z interfejsem deepbournera albo nie ma wcale tekstu.
    Czy ktoś się spotkał z czyms takim????
    pozdro
  • Helpful post
    slvestr
    Level 32  
    Dlatego, że BartPE tworzony był z Windowsa z polskim menu. Należy stworzyć "Barta" z angielskiej wersji Windowsa.
    gsm_virus
    VIP Meritorious for electroda.pl
    sylwek185 wrote:
    Czy ktoś się spotkał z czyms takim????
    Właśnie się spotkałem... i jak zauważył kolega slvestr , tworzyłem BartPE za pomocą PE Builder 3.1.10a z polskiego Windowsa XP.
    Poniżej przedstawiam obrzydliwy efekt

A może jednak ktoś znalazł jakieś obejście w/w problemu z wyświetlaniem czcionek.
    Bo ja już próbowałem dodawać czcionki te z aktualnie zainstalowanego na HDD Windowsa i nic z tego.
    slvestr
    Level 32  
    Tu nie chodzi o czcionki Windowsa tylko o język systemu operacyjnego. A jak jest polski to zmiana czcionek nic nie da (zmiana czcionki to tylko zmiana wyglądu tekstu jak w Wordzie). Należy sie zaopatrzyć w płytę instalacyjna Windowsa w wersji anigielskiej i po sprawie.
    erian
    Level 21  
    Korzystanie z menadżera plików A43. Uruchamiamy go klikając na GO/ProgramsA43
    Uruchamia się okno, ale z powodu że używaliśmy polskiej wersji językowej Windows występuje problem z obsługą czcionek ale jest na to rada.
    Wybieramy zakładkę View/Font i wybieramy czcionkę Arial.
    Teraz już jest wszystko w porządku.
    sylwek185
    Level 12  
    Witam!!!!
    Dziękuję wszystkim za zainteresowanie moim postem, przynajmniej wiadomo o co chodzi:-) Ja już mam windowsa uruchamianego z płytki (nie jest to bart pe) jest to poprostu windows live cd i wszystko śmiga git:-)
    pozdrawiam i temat chyba można zamknąć:-)
  • Helpful post
    gsm_virus
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Witam ponownie.
    Ponieważ nie miałem dostępu do Windowsa XP w angielskiej wersji językowej, jedynie swojego polskiego Win. XP Prof. z SP2, postanowiłem dalej walczyć z czcionkami (wyświetlaniem fontów) w BartPE tworzonej za pomocą PE Builder w wersji 3.1.10a

Znalazłem rozwiązanie :!: , czyli jednak da się zrobić BartPE (z poprawnie wyświetlanymi czcionkami) z polskiego Windowsa XP.

slvestr wrote:
    Tu nie chodzi o czcionki Windowsa tylko o język systemu operacyjnego. A jak jest polski to zmiana czcionek nic nie da (...)
    Śmiem donieść że jednak chodziło o czcionki, a dokładniej przy wyświetlaniu polskich fontów trzeba było dodać odpowiedzią konfiguracje poprzez wpisy do rejestru Bart-a PE.

Rozwiązanie problemu:
    Wszystkie wpisy, jak i konfiguracje czcionek, zawiera w sobie "magiczny" plik (który zamieszczam poniżej, .zip) Polskie_FONTY.inf
    , który to trzeba wrzucić (skopiować) do folderu plugin (zainstalowanego wcześniej) PE Builder-a , i wtedy można przystąpić do tworzenia BartPE z CD polskiego Windowsa, bo standardowo jest ona ustawiona na włączoną.

Standardowa lokalizacja tego folderu to: C:\Program Files\pebuilder3110a\plugin , czyli tam gdzie zainstalował się PE builder (chyba że zmieniono folder docelowy przy instalacji), w tej lokalizacji powinien być folder plugin, i tam umieść w/w plik Polskie_FONTY.inf .
    Podstawową ustawioną czcionką jest Arial z kodowaniem Europa Środkowa.

Poniżej zamieszczam 2 zrzuty ekranu z w/w BartPE utworzonego z Windowsa XP Prof. SP2 w wersji polskiej.

Można użyć (nowszego) A43 File Management Utility

DeepBurner Free Portable

A oto obiecany plik Polskie_FONTY.inf (spakowany jako .zip , trzeba rozpakować i dopiero używać / wkleić do folderu plugin)
    gregor456
    Level 2  
    witam,

tak tylko w celu odświeżenia tematu. dzięki za sposób gsm_virus! działa bez zarzutu, dzięki za plik. poniewczasie znalazłem tez inną opcję, która może się komuś przyda w przyszłości. do BartPE można zintegrować soft, który podobny jest do explorera windy - XPE (nie próbowałem tego rozwiązania i nie wiem czy będzie działał na polskim systemie).

wziąłem to ze stronki http://www.howtohaven.com/system/live-windows-rescue-cd.shtml

autor postu pisze, aby ściągnąć Sherpya's XPE (podobny do XPE) Link np. "xpe-1.0.7.cab" albo najnowszą dostępną wersję.

w katalogu instalacyjnym BartPE w podkatalogu PLUGIN tworzymy nowy folder np. XPE (u mnie wygląda to tak: C:\Program Files\pebuilder3110a\plugin)

do tego katalogu XPE rozpakować plik "xpe-1.0.7.cab", będzie tego kilkanaście plików. zostaną automatycznie włączone do listy 'pluginy' w programie.

po odpaleniu BartPE w zakładce 'pluginy' możemy deaktywować dotychczasowy program A43 File Manager Utility, bo będzie on zastąpiony przez XPE. na liście zobaczymy też szereg wpisów odnoszący się do wgranego przez nas plugina pod nazwą '[Skerpya]'

następnie wypalamy płytę i wszystko powinno hulać

brzmi to dość prosto, aczkolwiek pozostaje pytanie czy potrzebne jest montowanie tych wszystkich '[Sherpya]' pluginów, czy wystarczy tylko xpe.inf

powodzenie innym w walce