logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Czy Sony-Ericsson K700i obsługuje AutoMapę PL z modułem GPS Bluetooth?

darek-stasiak 14 Lip 2007 17:43 4120 10
REKLAMA
  • #1 4081690
    darek-stasiak
    Poziom 24  
    Posty: 923
    Pomógł: 8
    Ocena: 77
    Czy do telefonu Sony-Erricsson K700i da się zamontować oprogramowanie np: automapa PL lub inne,po podłączeniu go do modułu GPS przez Bluetooth ? Jeśli tak to jakie?
  • REKLAMA
  • #2 4082349
    szpryczek
    Poziom 14  
    Posty: 145
    Pomógł: 8
    Ocena: 6
    Na k700 na pewno automapa nie ruszy bo windows mobile a tomtom tez bo to nie symbian a reszta chyba tez nie bujnie poszukaj na google
  • #3 4082376
    Daro_dp
    Poziom 16  
    Posty: 177
    Pomógł: 14
    Ocena: 1
    Witam.
    Z pewnością działa naviekspert i navall. Sprawdzone.
    Komunikuje sie również z nokiowskim Bluetooth.

    www.naviekspert.pl
  • REKLAMA
  • #4 4084863
    xxxpiniuxxx
    Poziom 21  
    Posty: 580
    Pomógł: 44
    Ocena: 36
    ... Na K700 navigacje...dobre..
    Z tego co wiem to na K750 nie ma żadnej aplikacji a gdzie k700
    Wgrywałem pare razy navi do fonów i coś tam wiem co jak i gdzie. Wiem że są jakies małe aplikacje java - mapy miast. Jeżeli jednak się myle lub nie wiem o tym ze na K700 idzie navi - to sorry.
    Ps Ale wątpie że się myle
  • #5 4086235
    tomo
    Poziom 16  
    Posty: 228
    Pomógł: 8
    Ocena: 26
    Myślałem nad używaniem GPS do K750, ale mi odradzono, a co dopiero K700 - jak to mawiają "z g**** bata nie ukręcisz".
  • #6 4086279
    ziko77
    Poziom 23  
    Posty: 809
    Pomógł: 58
    Ocena: 7
    spraw sobie spv m3000 lub cos zblizonego.... jelsi chcesz automape lub tomtom-a, chociaz juz na 6630 ladnie tomtom smiga, tylko z dokladnoscia mapy polski jest tragicznie.. tylko 40 pare procent pokrycia przy najnowszej mapie, ale jak to sie mowi... coś za coś :)

    pozdr.,

    lukasz
  • REKLAMA
  • #7 4086949
    Daro_dp
    Poziom 16  
    Posty: 177
    Pomógł: 14
    Ocena: 1
    Witam.
    sorki chłopaki za szybko spojrzałem na temat i wydawało mi sie że pisze tam K750.

    A co do k750 to koledzy mylicie sie. Ja na swoim D750 mam zainstalowana nawigacje navieksperta z odbiornikiem Noki GPS i działa wysmienicie.
    Może czasem sie przytnie, zależnie od długości trasy.

    Tak więc proponuje sprawdzic zanim ktos napisze że na k750, D750. czy też W800 nie ma nawigacji.
  • #8 4090962
    toomek.r
    Poziom 1  
    Posty: 1
    a co z k800? Mam ten model i zależy mi na nawigacji. Co mi doradzicie?
  • REKLAMA
  • #9 4092804
    Daro_dp
    Poziom 16  
    Posty: 177
    Pomógł: 14
    Ocena: 1
    Witam.

    Cóż moge powiedziec ciekawego.

    Spróbuj z naviekspertem lub navallem. Jest jeszcze automapa ale nie sprawdzałem na k800 tak więc nie wiem czy da rade.
  • #10 5856092
    piotreksul
    Poziom 2  
    Posty: 2
    ale jesli sie nie myle to te wszystkie aplikacje pobieraja "na zywca" mapy z internetu po GPRSie wiec to troche kosztuje, nie ma moze jakichs rozwiazan z mapami wgranymi na stale do telefonu???
    P.S uzywam w800
  • #11 5856853
    KanekS
    Poziom 29  
    Posty: 1609
    Pomógł: 111
    Ocena: 40
    kupcie sobie jakis tel z gps, albo osobny odbiornik a nie bedziecie sie bawic z mapami w K700 gdzie ekranik jest malutki, bateria slabo będzie trzymać, oraz drogo was wyjdzie połączenie

Podsumowanie tematu

✨ Sony Ericsson K700i nie obsługuje oprogramowania AutoMapa PL ani TomTom, gdyż nie działa na systemie Windows Mobile ani Symbian, co jest wymagane przez te aplikacje. Dostępne są natomiast proste aplikacje Java z mapami miast, jednak pełnoprawna nawigacja GPS z modułem Bluetooth jest problematyczna na tym modelu ze względu na ograniczenia sprzętowe i systemowe. Sprawdzone działanie mają aplikacje Naviekspert i Navall, które komunikują się z odbiornikami GPS, w tym z modułami Bluetooth Nokii, jednak ich działanie może być ograniczone i zależne od modelu telefonu. Modele takie jak K750, D750 czy W800 również mają ograniczone wsparcie dla nawigacji GPS, choć na D750 z Naviekspertem działa to względnie dobrze. Zalecane jest używanie telefonów z wbudowanym GPS lub dedykowanych odbiorników GPS zamiast prób instalacji zaawansowanych nawigacji na K700i, ze względu na mały ekran, słabą baterię i koszty transmisji danych przez GPRS.
REKLAMA