Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

konwerter Monoblock single LNB jaki uchwyt??

matrix 15 Lip 2007 14:42 4315 7
  • #1 15 Lip 2007 14:42
    matrix
    Poziom 11  

Witam. Pytanie jak w temacie. Zakupilem konwerter monoblock poniewaz nie mialem mozliwosci podciagniecia dodatkowego przewodu do zeza. Niestety nie moge ustawic 2 satelit na raz albo jest hot bird, a nie ma astry, albo odwrotnie. Od razu powiem ze zamontowalem konwerter w uchwycie pojedynczym i wydaje mi sie ze nie oba sa idealnie na srodku czaszy. Czy potrzebny jest inny uchwyt?? CZasz jaka posiadam to 60/80 moze ona jest za mala?? Poradzcie cos bo strace reszte wlosow. Pozdrawiam.

0 7
  • #2 15 Lip 2007 18:23
    michcio
    Specjalista elektryk

Przecież przełącznik zeza montuje się przy antenie, więc raczej nie było by problemu, a rozwiązanie pewniejsze. Nic w czaszy nie musisz zmieniać. Powinna być najpierw najlepiej na zwykłym singlu ustawiona na Hotbirda. Potem powinno się zamontować monoblocka i nic już nie ruszać. Patrząc zza anteny, to w uchwycie na środku powinien być HB (główny) a część monoblocka na Astrę powinna być po prawej stronie wysięgnika anteny (oczywiście patrząc zza anteny).

Monoblocki są z reguły dedykowane do czasz 80-95 cm.

0
  • #3 15 Lip 2007 19:31
    matrix
    Poziom 11  

Czy aby napewno?? Przeciez hot bird jest po prawej stronie od astry patrzac zza czaszy. Czy sie myle??

0
  • #4 15 Lip 2007 22:28
    kamiljan1
    Poziom 23  

Nieważne gdzie jest kolega michcio dobrze proponuje.Od siebie dodam że jak zamocujemy konwerter to ten w uchwycie (patrząc zza talerza) musi patrzeć na Hot Birda ten wolny z prawej strony odbiera Astrę.Konwerter monoblock jest tak profilowany że nie trzeba go ustawiać oczywiście warunek że talerz ma 80-90 cm.Kolega matrix pisze że raz odbiera Hot Birda a raz Astrę,proszę w menu ustawić dwa konwertery włączyć przełącznik DISEgC przypisując pierwsza pozycja Astra druga Hot Bird.
    Kamil

0
  • #5 15 Lip 2007 22:40
    fidzo
    Poziom 21  

witam
    te pozycję to raczej odwrotnie:)
    a hotbirb jest na prawo jadąc czaszą od astry
    dlatego konwerter na astrę musi być z prawa jak patrzysz zza czaszy bo "zezuję" pozycję satelitarną która jest po lewej stronie hotbirda.
    zgobnie z zasadą równości kąta padania i odbicia.
    pzdr

0
  • #6 15 Lip 2007 23:13
    kamiljan1
    Poziom 23  

Odwrotnie jeżeli mamy przełącznik DISEqC,nie spodkałem Monoblocków żeby było odwrotnie .Kamil

0
  • #7 16 Lip 2007 18:53
    matrix
    Poziom 11  

I dziala kurcze nieraz warto poglowkowac odwrotnie niz logika na to wskazuje. WIELKIE DZIEKI.

0
  • #8 16 Lip 2007 23:47
    kamiljan1
    Poziom 23  

Ja tego nie wymyśliłem? ale liczy się końcowy efekt .Kamil

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo