Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Polar diana P565E obroty i skoki przy wirowaniu.

Polar09 15 Lip 2007 15:32 5495 21
  • #1 15 Lip 2007 15:32
    Polar09
    Poziom 14  

Witam! Posiadam pralkę polar diana P-565 E od 14 lat :D Po 3 drobnych wymianach "pompki wodnej, kołnierza oraz pasa klinowego". Mam takie pytanko jak pralka ma pełny załadunek w bębnie to przywirowaniu trochę wolniej wiruje- dzieję się coś jak tak często bywa, uszkadza to silnik ?? czy to normalne, że tak w starych POLARACH tak bywa.. Jeszcze drugie pytanko... Też dotyczy wirowania.... Przy praniu 1/3 lub 1/2 (chodzi o załadunek) na wirowaniu zawsze się piemieszcza, a czasami bardzo :D Nic się chyba nie dzieje jak tak skacze prawda ?? Nic nieuszkadza. Mam Taką nadzieje. Moja żona przez to wirowanie na 1/3 załadunku pralki oraz wirowanie w pełnym załadunku uszkodzila programator bo ciągle nastawiala na nowo wirowanie na wlonczonej pralce- jak skakala i wolno wirowala. Wczoraj właśnie wkręcilem nowy no i spox. Pytam się aby się upewnić i proszę bardzo o odp. Dziękuję .. POLAR 09 :)

Porządnego Polaka uprasza się o korzystanie z przycisku "Pisownia" przed wysłaniem postu. Błędy ortograficzne nie będą tolerowane.
    Interpunkcja sie też kłania!
    [_P_]

0 21
  • #2 15 Lip 2007 16:01
    bursta
    Poziom 27  

Co do zwolnionych obrotów na wirowaniu - winien może być kondensator elektrolityczny, inna przyczyną (co sugeruje pełny ładunek) może być poluzowanie lub zużycie paska klinowego. Natomiast odnośnie skakania - być może uszkodzony jest już amortyzator hydrauliczny.
    To takie moje sugestie - co koledzy na to?
    Pozdrawiam

0
  • #3 15 Lip 2007 16:03
    Adam-T
    Poziom 38  

Polar09 napisał:
    Nic się chyba nie dzieje jak tak skacze prawda ??

Nie powinna skakać po prawidłowym wypoziomowaniu i stabilnym podłożu. Po tylu latach warto przyjrzeć się (wymienić?) amortyzatorom, tylko czy to jest jeszcze opłacalne :?:

Pozdrawiam
    Adam

0
  • #4 15 Lip 2007 16:10
    nares
    Specjalista AGD

Amortyzatory nie są takie drogie, jeżeli pralka jest w ogólnie dobrym stanie, to warto wymienić. Te pralki są "wieczne" (konstrukcja Bloomberg), tylko trzeba trochę o nią zadbać :-)

0
  • #5 15 Lip 2007 18:24
    Polar09
    Poziom 14  

czyli przyczyną skakania mogą być amory ?? A pralka nawet przy 1/3 zaladunku gdy sobie źle ulozy ubrania to niepowiinna skakac??

0
  • Pomocny post
    #6 15 Lip 2007 18:40
    nares
    Specjalista AGD

Te pralki nie mają w zasadzie funkcji układania prania, a najgorzej jest nałożyć mało prania, ale takiego co dobrze wchłania wodę - robi się wtedy mała a ciężka klucha, która wywołuje powstanie dużej siły odśrodkowej i pralka wychodzi z łazienki Pralka Polar diana P565E obroty i skoki przy wirowaniu.

0
  • #7 15 Lip 2007 23:10
    Polar09
    Poziom 14  

Troszke niezrozumieliscie mnie :) Ale to i także z mojego niezrozumialego opisu. Moja praleczka jest sprawna tylko jak skacze to czy nic sie w niej niezepsuje :) W mojej pralce przy pelnym zaladunku pod koniec prania bodajże na programie 4 przy wirowaniu calol wode wypusci. A przy początku wirowania (tylko w pelnym zaladunku) wiruję troszkę wolniej (i moze się w tedy zbiera woda w bębnie). A to jest tak... Jak wiruje przy tym całym zaladunku to pierwszy cykl wirowania to tak okolo 400 obrotów , jak sie pszesunie ząbek(automatic) to wtedy spuszcza wode nazbieraną a czasem dalej wypuszcza malo tak jak po calym wypuszczeniu wody... Proszę o odp. I sorq za niezrozumialy opis

Dodano po 3 [godziny] 7 [minuty]:

Nares przyznaję cię racje :) :) ALE i tak proszę o więcej wypowiedzi

0
  • #8 15 Lip 2007 23:52
    polar PS 565E
    Poziom 2  

Witam mam problem z pralką wyżej wymienioną. A mianowicie.. coś z programatorem.. Programy niedzialające 6,7,3 oraz "P" A nie grzeje na 1,2 . Aby zrobić pranie na programie "3" pranie należy ustawić na początek na 5 ( popierze z 20 min i mozna w tedy ustawic na 3,7,6 bo to one niełapioł z poczatku tylko po 20 min. prania na programie "5" Czasami podczas zwykłego płukania chyba 2 płuk. przed programem "4" pobiera równocześnie wode i wypuszcza ją. 2 czynności na raz :/ Ale to żadko się zdaża . I od hyba 2 lat nie grzeje na programie 1,2 ale żona się nieprzejeła i się dowiedzialem tydzien temu jak prala na tym programie bo cos na gorąco prala :D no i nic na "2" niewypralo. ah te baby:) Proszę o szybką pomoc bo mi się nie opłaca nowej kupować. Stan igiełka.POZDRAWIAM !!!!!!!! i proszę o odpowiedzi

0
  • #9 16 Lip 2007 09:14
    polar PS 565E
    Poziom 2  

Co niektórzy niech przeczytają opis na samej gurze... A PO pierwsze dian sie niepoziomuje bo one niemają taki specjalmnych nurzek do poziomowania jak w pralkach "ROSACH" A pralka Arianna hyba tez niema o ile wiem(nóżek)..... A kolega sie pyta tylko czy Coś sie będzie dzialo jak tak czasami bywa :P Pełną rację przyznaje $$naresowi&& bo wkażdej pralce z Starych Polarów np(aretuza, gracja, rosa, kropla)przy wirowaniu jak kolega napisal najgorzej jest nałożyć mało prania, ale takiego co dobrze wchłania wodę - robi się wtedy mała a ciężka klucha, która wywołuje powstanie dużej siły odśrodkowej i pralka wychodzi z łazienki :) Ale wiesz co? Ja mam tez diane i skacze ale mzona przestawia na nowo program boją to wkurza :D

Porządnego Polaka uprasza się o korzystanie z przycisku "Pisownia" przed wysłaniem postu. Błędy ortograficzne nie będą tolerowane.
    [_P_]

0
  • #10 16 Lip 2007 12:08
    staszekf
    Poziom 32  

Witam. Proponuje sprawdzić czy we wężu łączącym zbiornik i filtr nie znajduje sie jakaś rzecz typu skarpetka itp.Moje podejrzenie wynika z tego że jak pralka nie wyleje do końca wody(lub wlewa ją bardzo powoli) to zaczyna wirowanie z wodą i dlatego tańczy.Pozdrawiam.

0
  • #11 16 Lip 2007 13:00
    polar PS 565E
    Poziom 2  

sPRAWDZILEM nic niema !! Ale ludzie wy nierozumiecie mojego pytania ????????????????????????? Ja sie tylko pytam czy morze popsuć takiekie skakanie(nie częste) i przy pelnym zaladunku wirowanie np. jakies nazuty, poszewki i pościele. Bo wtedy normalnie wypuszzca jak zawsze tylko przy wirowaniu przy pelnym zaladunku znowu się zbiera duzo wody a ona raz całą wyppuści tą wodę pod koniec wirowania a jak nie pod koniec to po wirowaniu PRZED "S"

Po co tyle ? :evil:
    [_P_]

0
  • Pomocny post
    #12 16 Lip 2007 15:15
    bursta
    Poziom 27  

Nic się nie stanie, możesz prać spokojnie.
    Pozdrawiam

0
  • #13 16 Lip 2007 15:41
    Polar09
    Poziom 14  

Bursta i Nares Bardzo mi pomogli !! =) Dziękuję wszystkim za POMOC a propo prosze mi pomuc w jednej sprawie Zepsół mi sie programator i prosze wejść na ten link i mi także pomóc w tej sprawie bop to kit byl ze mam nowy programator. Pomyslilo mi sie bo to do innej pralki byl a ja wkrecalem go do rosy :D dzięx i pozdro A OTO LINK-https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=4085249#4085249. Byłbym wdzięczny gdyby mi ktos dal link na instrukcje pralki polar diana p565a

Moderowany przez Jaś Kula:

Przeczytaj https://www.elektroda.pl/rtvforum/faq.php zwłaszcza punkt 5. Konto "Polar PS 565E" blokuję. Kolejne tematy na Forum proszę pisać zwracając większą uwagę na stosowanie zasad polskiej pisowni i ortografii.

0
  • #14 16 Lip 2007 16:36
    bursta
    Poziom 27  

Potrzebujesz instrukcję obsługi czy schemat elektryczny?
    Pozdrawiam

0
  • #15 16 Lip 2007 19:42
    313094
    Użytkownik usunął konto  
  • #16 16 Lip 2007 19:51
    Adam-T
    Poziom 38  

polar PS 565E napisał:
    Co niektórzy niech przeczytają opis na samej gurze... A PO pierwsze dian sie niepoziomuje bo one niemają taki specjalmnych nurzek do poziomowania.......

Ciekawe, to jak pralka nie posiada regulacji poziomowania to już nie ma innej metody, żeby ją wypoziomować?
    Swego czasu miałem taką samą pralkę i musiałem ją wypoziomować za pomocą podkładek zrobionych z gumy, bo niestety podłoga była paskudnie krzywa i pralka "łaziła" mi po całej łazience.

Pozdrawiam
    Adam

0
  • #18 16 Lip 2007 22:06
    Polar09
    Poziom 14  

szypek72 napisał:
    Bardzo chaotycznie to napisałeś,ale wygląda na programator 790A.
    Bo to jest programator 790A

Dodano po 2 [minuty]:

Adamie dzięki za schemat tylko troszkę niedoczytam się z niego bo ja potrzebuje innych informacji bo ja nie jestem takim szpecem a wogule niewiem co sie w niej zepsulo :( POZDRO DLA ADAMA I INNYCH

0
  • #19 17 Lip 2007 01:08
    Adam-T
    Poziom 38  

Polar09 napisał:
    szypek72 napisał:
    Bardzo chaotycznie to napisałeś,ale wygląda na programator 790A.
    Bo to jest programator 790A

Nie zrozumiałeś kol. szypek72. Z Twojego opisu wywnioskować można, że uszkodzeniu uległ programator.

Pozdrawiam
    Adam

0
  • #20 17 Lip 2007 05:31
    _PREDATOR_

VIP Zasłużony dla elektroda

Przeniosłem z AGD i Systemy Grzewcze.

Moderowany przez skryn:

Tematy scaliłem.

0
  • #21 17 Lip 2007 10:55
    Polar09
    Poziom 14  

a co nie da rady cos tym z robic czy idzie dodrazu do wymiany?? [/img]

0
  • #22 17 Lip 2007 15:59
    Adam-T
    Poziom 38  

Raczej do wymiany, chyba, że znajdziesz jakiś zakład który naprawia programatory w co wątpię.

Pozdrawiam
    Adam

0