Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Radio samochodowe i napęd od komputera

hagitoflife 16 Lip 2007 00:59 2027 8
  • #1 16 Lip 2007 00:59
    hagitoflife
    Poziom 9  

Witam, mam radio CD w samochodzie firmy Sony, nie jest to najnowsze radio, nie pamiętam teraz konkretnie modelu, ale rano postaram się dopisać.Mój problem polega na tym,że radio nie czyta płyt wypalonych na nagrywarce z większą prędkością niż x4, czytałem strony internetowe i znalazłem opis,że można podłączyć napęd od kompa do instalacji w samochodzie ( wiem,że taki napęd potrzebuje napięcia równego co do wartości 5 i 12 V oraz stabilizatorów , taki układ potrafię zmontować), gdy podłączymy napęd do wyjścia audio radia samochodowego, to będzie grała muzyka odtwarzana przez niego, ale co jeśli będziemy chcieli zmienić piosenkę na inną, czy można jakoś np. zastąpić laser w radiu na laser z napędu, czy takie coś jest w ogóle możliwe z technicznego punktu widzenia?chodzi mi o to,żeby móc poprzez radio sterować napędem CD, lub DVD.
    Proszę o konkretne odpowiedzi, jeśli taki temat juz istnieje, to przepraszam za zaśmiecanie forum i proszę podanie link-a do niego.
    Gdyby kogoś interesowało jak podłączyć sam napęd do radia samochodowego i jak zrobić do niego układ zasilający to mogę dać w załączniku.

0 8
  • #2 16 Lip 2007 08:32
    sdnk
    Poziom 16  

Sterowania raczej nie podlaczysz spod radia. sam uklad optyczny napewno jest inny. laser sonego bedzie kosztowal ponizej 150zl takze moze warto zainwestowac.

0
  • #3 16 Lip 2007 09:33
    hagitoflife
    Poziom 9  

Moim zdaniem inwestycja w laser była by błędem, bo bardziej opłaca sie dołożyć, kolejne 150 zł i kupić nowe radio, np. na allegro, chodzi mi,żeby przemodować radio jak najniższym kosztem.a czy jest opcja,żeby w jakiś inny sposób sterować napędem?

0
  • #4 16 Lip 2007 13:35
    sdnk
    Poziom 16  

gdzies kiedys widzailem naped ktorym mozna bylo sterowac, a mozesz tez przerobic np segment z wiezy, tylko musialbys go zminiaturyzowac :)

0
  • Pomocny post
    #5 16 Lip 2007 19:46
    SITO79
    Poziom 27  

za kilka złotych można przecierz kupić przenośny odtwarzacz discman.zrobisz reduktor napięcia na stabilizatorze i będzie to bardziej funkcionalne niż CD ROM.

0
  • #6 16 Lip 2007 22:59
    hagitoflife
    Poziom 9  

Masz rację z tym discman-em, wielkie dzięki, dużo lepszy pomysł, chociaż discman-a nie mam:D, ale tak sobie myśle, czy nie lepiej podłączyć mp3? mniejsze, ładniejsze i łatwiej zamocować:D wystarczy podłączyć pod gniazdo słuchawkowe radio, które wzmocni nam sygnał i będzie super.
    Temat uważam za zamknięty, jeszcze raz wielkie dzięki za pomysł:D

0
  • #7 17 Lip 2007 00:27
    lechu12
    Poziom 26  

tylko że mylisz się, jak masz starszego soniaka, to pewnie chodzi ci o gniazdo do pilota przewodowego to(z tyłu radia niebieskie gniazdo na mini jacka) nie jest AUX :)

0
  • #8 17 Lip 2007 19:21
    sdnk
    Poziom 16  

Najprostsza sprawa to transmiter FM z allegro np.

0
  • #9 18 Lip 2007 08:38
    gruby_mbl
    Poziom 10  

ja mam kasete matke do starego soniaka nawet to gra ale cudow sie spodziewac nie mozna :P

0