Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mercedes Sprinter 208 CDI - fabryczny C.Z + dodatkowy alarm

gruby_mbl 16 Lip 2007 12:14 4004 10
  • #1 16 Lip 2007 12:14
    gruby_mbl
    Poziom 10  

Witam chciałem się dowiedzieć czegoś na temat montażu alarmu w Mercedesie Sprinterze 208 CDI 2003 rok.
    A wiec tak mam zamiar zamontować alarm w tym samochodzie jednak chciałbym wykorzystać fabryczny kluczyk scyzoryk.
    Zastanawiałem sie nad jakimś alarmem bezpilotowym jednam mam pewne wątpliwości. Uzbrojenie tego alarmu następuje w momencie zadziałania centralnego a wiec np. zamknięcia. Ale teraz rozbrajając alarm następuje otwarcie drzwi na centralkę alarmu jest podawany sygnał masowy. Jednak w tym sprinterze po 1 krotnym naciśnięciu otwarcia zamka centralnego następuje jedynie otwarcie szoferki a żeby otworzyć pakę należy kliknąć jeszcze raz otwarcie drzwi i tu rodzi sie pytanie czy ten kolejny sygnał otwierający nie "ogłupi" centralki alarmu??

A i jeszcze jedno, jeśli sie tak nie da jak wyżej pisze to czy w podłączeniu normalnego alarmu mam porostu odciąć sterowanie zamka centralnego fabryczną centralką i podpiąć się tam z alarmu czy mam sie wpiąć w te same przewody?
    :?::D

0 10
  • #2 16 Lip 2007 13:18
    renqien
    Poziom 32  

W Sprinterze możesz mieć dwa rodzaje sterowania zależnie od rocznika. Albo podpinasz się pod kierunki i robisz wszystko na samouku (nowsze modele), albo wpinasz się ze sterowaniem między radiówkę, a sterownik zamka (starsze modele).

0
  • #4 16 Lip 2007 13:26
    gruby_mbl
    Poziom 10  

czytalem na temat podpiecia alarmu bezpilotowego ale chcialem tylko wiedziec czy nie zglupieje od tego dodatkowego sygnalu masowego po otwarciu??

0
  • Pomocny post
    #5 16 Lip 2007 13:34
    renqien
    Poziom 32  

Nie.

0
  • #6 07 Sty 2008 21:56
    jarson_szakal
    Poziom 10  

podepne sie troche do tematu. chodzi mi o odciecie zaplonu(rozrusznik, stacyjka , cokolwiek) w mercedesie sprinterze z 2007r robilem tam seo ale nie udalo sie znalesc blokady. do stacyjki dostep: zaden mozna powiedziec, moze cos w komorze silnika .

0
  • #7 07 Sty 2008 22:00
    carrier
    Specjalista - Alarmy Samochodowe

Blokada w skrzynce bezpieczników pod maską. Od spodu skrzynki biała kostka, czarny przewód - pin 5. Jest to + po stacji(15).

2
  • #8 11 Sty 2008 22:21
    jarson_szakal
    Poziom 10  

wielkie dzieki kolego.

0
  • #9 22 Sty 2008 11:27
    jarson_szakal
    Poziom 10  

a do merca c203 z 2002r kolega wie jak mozna tam przydzialac jakas blokadke. od stacyjki to idzie can i mam problem z tymi mercami. nigdzie nie ma do nich rozpisek. z gory dzieki

fioletowo-zielony w 10 pinowym zlaczu dgdzies wyczytalem ale gdzie te zlacze? przepraszam ze tak nekam ale mam juz 1 merca nie dokonczonego bo nie ma blokady i tym tyg bede robil drugiego musze sie przygotowac.

0
  • #10 22 Sty 2008 11:51
    carrier
    Specjalista - Alarmy Samochodowe

Jeżeli benzynowy to na lewym tylnym nadkolu masz skrzynkę bezpiecznikową, tam znajdziesz różowy z czerwonym +15

0
  • #11 22 Sty 2008 12:10
    jarson_szakal
    Poziom 10  

diesel. fioletowo-zielony to podobno rozrusznik.

0
  Szukaj w 5mln produktów