Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Texalarm Clio II 2000r. Co oznacza pojedyńczy pisk?

16 Lip 2007 20:47 1515 6
  • Poziom 2  
    Witam,
    W moim Clio II jest fabrycznie zamontowany Texalarm, od pewnego czasu w momencie rozbrajania zaczął dawać pojedynczy sygnał dźwiekowy (pisk) i wył jak chciało sie wsiąść do samochodu. Po ponownym zamknięciu i otworzeniu (juz bez pisku) wszystko było ok. Ale od kilku dni ta zabawa nie działa. Samochód wydaje pisk, więc zamykam go. chce otworzyc jeszcze raz a on wyje i nie da sie wylączyć.
    Co oznacza ten pisk pojedynczy? I czy naprawdę ratuje mnie tylko wymiana centralki?
    Prosze o sygestie. Instrukcja obsługi nie pisze nic o piskach przy rozbrajaniu.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 2  
    Jestem laikiem, proszę o więcej szczegółów ....
  • Poziom 2  
    W jednym warsztacie gość wciskał mi jakieś kity o dodatkowych zabezpieczeniach jakie są niby zamontowane w samochodzie i one uruchamiaja alarm i że trzebaby "zaglądnąć" na co najwyraźniej nie miał ochoty i odesłał mnie gdzie indziej, w drugim od razu zaproponowano mi wymiane centralki.
    Dlatego szukam informacji na własną rękę, żeby nie dac sobie wcisnąć od razu wymiany.
  • Poziom 2  
    Dzięki za podpowiedź, problem faktycznie tkwił w masie alarmu, szkoda tylko że tak obcesowo mnie potraktowałeś :D

Przeczyściłam styki w tylnych lampach, bo przygasały wsteczne jak włączałam awaryjne i kontrolka się świeciła na desce.
    Kontrolka sie nie zapala, światła nie przygasają i alarm działa.

Zaoszczędziłam 260 PLN bo tyle mi powiedzieli za wymianę centralki alarmu, fachowcy od siedmiu boleści !! :P