Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Echostar - brak sygnału po załączeniu. Pojawia się po chwili

16 Lip 2007 21:22 1242 7
  • Poziom 32  
    Po załączeniu brak sygnału, po czasie zaczyna się pojawiać, potem już działa.
  • Poziom 31  
    Witam!
    Objaw raczej typowy dla uszkodzonego konwertera. Albo wymień od razu (ok. 20 zł), albo sprawdź tuner na ustawionym talerzu u znajomego.
    Cześć!
  • Poziom 32  
    Tuner klienta u mnie na warsztacie. To nie konwerter napewno.
  • Poziom 13  
    Przawdopodobnie mogs to być któreś kondensatory, miałem podobny problem z fergusonem tez na samym początku sygnału nie było, a gdy się nagrzał wszystko chodziło dobrze. Proponuje przejżeć kondensatory. Podgrzac czymś np. lutownicą
  • Poziom 16  
    Sprawdź napięcia na nogach głowicy. ja bym stawiał na ubitą głowiczkę (przerwa).
  • Poziom 16  
    Ja bym był skłonny wymienić kondensatory w przetwornicy po wtórnej stronie(te pużne załanczanie sie prawdopodobnie wskazuje naładowanie sie jakiegoś kondensatora z zasilania konwertera).
  • Poziom 32  
    Głowice i zasilacz podkładałem z innego tnera więc odpada. Coś jest na płycie głównej.
  • Poziom 32  
    Mam kolejny tuner Echostara DSB 707 i tem sam problem brak sygnału na początku dopiero po czasie coś zaczyna się pojawiać. W tym przypadku trzeba dość długo poczekać. Może ktoś miał podobny przypadek i go rozwiązał.