Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem z LPG a dokładnie z ilością Gazu w butli

16 Lip 2007 21:25 4667 4
  • Poziom 21  
    Witam mam pytanko do fachowców od gazu mam butle w kole 50l. Problem jest taki że za mało mi wchodzi gazu rozbierałem tamto gdzie jest pływak i już teraz sam nie wiem jak to ma być bo jak odegnę pływak to, mogę teraz zatankować 25l jak to mam zrobić żeby weszło więcej gazu a może ja to żle robię pytam się bo już nie wiem jak mam to robić bo coraz miej mi wchodzi tego gazu,jak doginam i przeginam. Pozdrawiam
  • Poziom 15  
    pływak nie ma nic do tego ile ci wchodzi tego gazu on tylko wskazuje pozom gazu na wskaźniku w butli. według mnie może być uszkodzony zawór zwrotny i zaczyna "trzaskać" zbyt wcześnie ale nie jestem tego pewien
  • Poziom 33  
    Bodzio18 zapytam czy montowałeś gaz? To pływak odpowiada za odcięcie im bardziej jest podgięty do góry tym więcej gazu wchodzi. Zanim zaczniesz regulować pływak zobacz oznaczenia na wielozaworze i sprawdź czy jest odpowiednio ustawiony zbiornik i dopiero cos podginaj.
  • Poziom 21  
    Witam dzięki za podpowiedzi ale może troszeczkę jaśniej yaaro bo ja jestem w tym temacie troszkę zielony gaz już mam od 3 lat i kiedyś mię pokusiło rozebrać juz nie pamiętam dlaczego ale no to juz trudno.Piszesz coś o wielozawoże a co to takiego jak byś mógł to może jakieś zdjęcie może by było jaśniej ja mogę zrobić dopiero zdjęcie jak wyjeżdze gaz,szkoda gazu wypuszczać. Kolego yaaro jak byś mógł to proszę o podpowiedz jak to ustawić. Pozdrawiam.
  • Poziom 18  
    Podepnę się pod wątek. Mam toroidalną butlę 47l. Mogę zatankować ok 35-37l. Nie wiem czy aż tyle mniej powinno wchodzić do zbiornika.
    Po zatankowaniu wskaźnik na butli pokazuje maksimum (koniec skali), ale po opróżnieniu butli (LPG natychmiast przełącza się na PB) wskaźnik pokazuje rezerwę (jest na połowie czerwonego pola) i po chłodnej nocy jest jakby więcej.
    Wcześniej mrugała ostatnia kontrolka i dopiero wtedy silnik przełączał się na benzynę, teraz robi to jak świeci się jeszcze ostatnia kontrolka.
    Wygląda mi to tak jakby w zbiorniku był jakiś płyn, ale czy w LPG może być np woda?
    Czy jest też możliwość, aby coś oszukiwało instalację, że już nie ma gazu gdzie jeszcze trochę go zostało?