Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Seat ibiza nie chce zapalać

masterisprzem 16 Jul 2007 22:21 4265 4
    masterisprzem
    Level 10  
    Witam! Mam problem z moim Seatem (Ibiza 1.2, 1993rok, system porsche, benzyna).
    Zaczęło się to dziać już trochę czasu temu. Czasem kiedy jechałem i musiałem się zatrzymać po wciśnięciu sprzęgła i zdjęcia nogi z gazu silnik gasł. Jeszcze wtedy nie był to zbyt duży problem, bo po próbie odpalenia palił na styk i można było jechać dalej.

Niedawno kiedy jechałem z pracy silnikowi znowu coś odwaliło i zgasł, ale ku mojemu zaskoczeniu już nie dało się go odpalić, zadzwoniłem do sąsiada żeby podjechał samochodem i odholowaliśmy Ibizę do mnie. Ku naszemu zdziwieniu po wepchaniu do garażu samochód odpalił na styk. Jakiś czas później auto znowu nie chciało się uruchomić, więc zaholowałem je do elektryka samochodowego.

Po odbiorze auta wszystko było ok.
    No może nie do końca bo po paru dniach auto znowu dostało świra i nie chciało zapalić. Okazało się że nie ma iskry na świecach. Wymieniłem w nim moduł zapłonowy wraz z cewką. działało jakiś czas aż do dziś. Teraz już wcale nie chce zapalić.
    Sprawdziłem miernikiem i okazuje się że cewka zapłonowa wogóle nie dostaje prądu.

Proszę pomóżcie bo teraz to już wogóle nie wiem co się dzieje!!!:cry:
    User removed account
    User removed account  
    pawkaw86
    Level 11  
    sprawdz moduł lub czujnik polozenia walu korbowego.wydaje mi sie ze powinno pomoc;)
    masterisprzem
    Level 10  
    elektrit wrote:
    Schemacik i heja z koksem.

Szukałem juz schematu do tego samochodu ale nie znalazłem.

pawkaw86 wrote:
    sprawdz moduł lub czujnik polozenia walu korbowego.wydaje mi sie ze powinno pomoc;)

A jak mogę sprawdzić moduł?
    I wogóle to gdzie ten czujnik położenia wału się znajduje i jak go sprawdzić?
    User removed account
    User removed account