Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Centralny z pilota ( alarm ? )

BrowLee 18 Lip 2007 12:52 1238 5
  • #1 18 Lip 2007 12:52
    BrowLee
    Poziom 11  

Witam. Sprawa wyglada tak: przestal dzialac centrlny z pilota. Baterie w pilocie zmienilem, bezpiecznik jest ok, central jak kręce kluczykiem to dziala, z pilota - zadnej reakcji. Drugie moje pytanie to, czy ta centralka ma tez funkcję alarmu ? Będę wdzieczny za kazda pomoc. Pozdrwiam

• #2 19 Lip 2007 19:31
    bibul
    Poziom 19  

Witam,
    ile masz pilotów do tego? Jak tylko jeden to go rozkręć i przelutuj - niedawno na allegro kupiłem podobny sterownik i jeden z pilotów nie działał - przelutowanie załatwiło sprawę - często to lipne wykonanie i siły działające na piloty powodują powstawanie zimnych lutów. Obejrzyj też samą centralkę pod tym kątem. Co do drugiego pytania - raczej nie ma funkcji alarmu - wygląda to na najzwyklejszy sterownik centralnego zamka.
    Pozdrawiam

• #3 23 Lip 2007 16:03
    BrowLee
    Poziom 11  

Przelutowany pilot. Pokręciłem troche śrubeczką i w pewnym momencie załapał. Wysiadłem z auta i juz przestał działac i tak nie działa do dzisiaj. Nie mam pojęcia co to moze być.

• #4 24 Lip 2007 21:42
    terminux
    Poziom 23  

Ta "śrubeczka" którą pokręciłeś to najprawdopodobniej jest trymer do - mówiąc po chłopsku - strojenia nadajnika. Kiedy nią pokręciłeś to udało ci się dostroić pilota do toru odbiornika. Ale mogłeś trochu przedobrzyć- teraz musisz bardzo DELIKATNIE i POMALUTKU pokręcić "śrubką". Ale dosłownie o ułamki milimetra! Pokręcasz, zabierasz śrubokręt i naciskasz przycisk pilota. Nie działa, kręcisz dalej w tą samą stronę i naciskasz przycisk i tak do momentu aż odbiornik "załapie". Jak obrócisz "śrubkę" 2 razy o pełen obrót i nie zadziała odbiornik to uszkodzony jest pilot.

• #5 25 Lip 2007 09:56
    puszak
    Poziom 28  

lepiej trzymaj na wlaczonym i krec plastykowym srubokretem
    sprawdz takze moze przycisk sie zuzyl i nie lapie
    aha a czy diodka sie swieci gdy wciskasz?

• #6 27 Lip 2007 10:46
    BrowLee
    Poziom 11  

Diodka się świeci. A jak poznać, że przycisk się zużył ?

TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo